Autokross: Jānis Nikels vasaras sezonā uz Latvijas čempionātu

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
31.01.2011
10:39

Folkreisa šīs ziemas līderis Jānis Nikels ar nesen iegādāto Peugeot 205 vasaras sezonā nolēmis piedalīties Latvijas autokrosa čempionātā. Sportists Uzlīmes.net Brenguļu pirmssacīkšu videoreklāmā atzīmēja, ka ziemas sezonu noslēgs folkreisā, bet vasarā plāno mēģināt spēkus čempionātā.
Šo automašīnu svētdien Brenguļu autotrasē pirmo reizi izmēģināja Oļģerts Vērmanis juniors, kurš šosvētdien startēs Ziemas kausa autokrosā trešajā posmā. Sportists atzīst, ka pie mašīnas vēl jāstrādā un ar pārāk lielu jaudu automašīna neizceļas, taču cīnīties varēs. „Ļoti iespējams, salīdzinu šo mašīnu ar VW Golf III, ar kuru kļuvu par Latvijas čempionu, tāpēc varbūt jūtu Peugeot trūkumus,” saka Vērmanis. „Ceru, ka svētdien Brenguļos būs ledus nevis sniegs, tad jaudai nebūtu tik liela nozīme.”
Automašīnai ir 1600 kub. cm motors, kas nozīmē, ka Nikels vasarā varētu papildināt 1600 klases kaujinieku rindas. Kopumā vasaras sezona šķiet daudzsološa, jo arvien vairāk pēdējā laikā dzirdama jaunu dalībnieku ienākšana čempionāta klasēs.
Ja Nikels tik tiešām nonāktu čempionātā, vēl vienu vērtīgu soli būtu veicis folkreiss kā sagatavošanās sporta veids lielajam čempionātam. Pašlaik par folkreisa audzēkņiem, kas tuvojas krosam, uzskatām arī Eliss Dukaļskis un Dāvis Tobiass. Tiesa, abiem jau ir laba pieredze kroskartos, bet salonauto kontaktcīņas tiek apgūtas šoziem.
Spilgts un nepatīkams svētdienas notikums Brenguļos bija favorīta Anda Vantera neveiksme – automašīna piedzīvojusi motora defektu. Tomēr – labāk treniņos, nekā sacensību rītā!

Uzlimes.net video pirms Brenguļu sacīkstes

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv