Autokross: Jaunumi Latvijas autokrosa čempionāta sarakstos

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
19.04.2019
14:04

Atlikušas divas nedēļas, lai sportisti pieteiktos un nepiedzīvotu kavējuma sankcijas Latvijas autokrosa čempionāta pirmajā posmā Brenguļos, 12. maijā. Šobrīd lieliski darbojušās divas klases – VAZ Klasika un Mini bagiji, kurās jau sasniegts punktu gūšanai nepieciešamais dalībnieku skaits.

VAZ Klasika izceļas jau vairākas nedēļas, neticami laicīgi sarūpējot sešu braucēju kvorumu, tādā veidā apliecinot klases vēlmi mesties skarbās čempionāta cīņās. Sportistu skaits izaudzis līdz septiņiem, jo sastāvam pievienojies viens no medaļu un pat titula favorītiem Armands Ķēniņš.

Lielisku izrāvienu aizvadītajā nedēļā veikusi vēl viena saliedēta klase – Mini bagiju sastāvā jau seši braucēji – Renārs Rungēvics, Emīls Mirošņiks, Roberts Ūbelis, Jānis Kozlovskis un divi lietuvieši Daugirds un Ažuols Dungvecki.

Kustība parādījusies arī citās klasēs. Diviem līdz šim sarakstos bijušajiem Open 2500 klases braucējiem Aigaram Bajāram un Armandam Pārupem pievienojies arī Jānis Dreimanis. Pirmie trīs dalībnieki arī 2000 Super klasē – Raimondam Mūrniekam pievienojies pērnais čempions Ritvars Kārkliņš un arī Juris Smilga, kurš allaž bijis bīstams visiem klases līderiem, taču varbūt šī būs sezona, kurā visas kārtis beidzot saliksies pirmās uzvaras virzienā?

Arī B600 klasē pirmie dalībnieki – cīņai gatavojas abi principiālie sāncenši Lauris Brikainis un Artis Grantiņš. Abi kurzemnieki allaž sacensībās aizvada cīņas sāns pie sāna – nav svarīgi, vai par pirmajām, vai tālākajām vietām.

Pirmais pieteikums arī 1600 klasē, kurai vajadzēja demonstrēt VAZ un Mini klasēm līdzīgu cīņassparu un pieteikumu uzlidojumu, taču tas līdz šim nav noticis. Starpsezonas redzamākais klases aktīvists Mareks Tauriņš ir gatavs cīņai, taču viņš atzīst, ka mākslīgi pucētā klasē nebūtu gandarījuma startēt, tāpēc bez problēmām ir gatavs pievienoties 2000 Super. Attiecīgi, kategorija, tā vietā, lai celtos cīņai, zaudē jau esošos braucējus. Slikti.

Vēlreiz jāuzsver, ka sacīkste notiks svētdienā, 12. maijā (nevis dienu iepriekš, kā vēstīja provizoriskie kalendāri).

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv