Autokross: Jūnija beigās Mūsā Eiropas autokross!

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
03.06.2021
09:36

Par spīti kaitinošajai situācijai valstī jūnija beigās tiks aizvadīts Eiropas autokrosa čempionāta posms Mūsas trasē. Pašlaik notiek sarežģīti organizatoriskie darbi, savukārt jebkādas atbildes par skatītāju iespējām vērot sacensības atkarīgas no valsts vadības pieņemtajiem lēmumiem tuvākajās Ministru kabineta sēdēs.

Skaidrs ir viens – rīkotāji izdarījuši ievērojamu un saspringtu darbu, lai Eiropas čempionātu sāktu tieši Latvijā. Atgādinām, ka šogad šis būs pirmais posms EČ sezonā. Turklāt, līdz ar atcelto 2020. gada čempionātu, Bauskā būs pirmā sacīkste ar jaunajiem mono riepu un degvielas izmantošanas noteikumiem.

Sacensību rīkotāji savā paziņojumā informē par gaidāmo notikumu:

“Divās sacensību dienās Bauskā paredzēts aizvadīt sacīkstes Touring Autocross klasē, kurā uz starta stāsties pilnpiedziņas automašīnas. Tāpat arī pārējās Eiropas čempionāta klasēs būs tikai pilnpiedziņas spēkrati: Super Buggy, Buggy 1600 un Junior Buggy, kuri atšķiras ar dažādu pieļaujamo dzinēju jaudu. Papildu sacensībās būs redzamas divas klases, kurās startēs nacionālie braucēji: Salonauto un Xtreme bagiji. Šobrīd tiek prognozēta apmēram 40 nacionālo sportistu dalība, pieteikšanās tiks atvērta tuvāko dienu laikā. Šobrīd zināms, ka FIA Eiropas autokrosa čempionāta ieskaitēs uz starta līnijas stāsies seši spēcīgi latviešu autosportisti – Kristiāns un Ervins Grenči, Jānis Boks, Māris Līcis, Juris un Andris Kuļikovski.”

Jānis Bergs, Eiropas autokrosa čempionāta posma Latvijā rīkotājs: “Pēc gada pauzes atgriezīsim Eiropas autokrosa sacensības Latvijā. Visi esam bijuši pacietīgi un gatavojušies, lai atkal dzirdētu troksni un sajustu benzīna smaržu Bauskas novadā. Priecē arī vietējo sportistu iesniegto pieteikumu skaits, kas iespējams vēl tiks papildināts. Šī brīža situācijas uzlabošanās, kā arī valstī noteikto ierobežojumu atvieglojumi ļaus uzņemt arī skatītājus un kvēlākos autokrosa fanus, kas ir neatņemama šīs disciplīnas sacensību daļa. Strādājam pie tā, lai visiem šīs sacensības būtu izdevušās.”

Informācija skatītājiem. Pēc 15. jūnija tiks atvērta biļešu tirdzniecība portālā www.aula.lv. Skatītāju klātbūtne pasākumā tiks īstenota un regulēta, balstoties uz valstī noteiktajiem ierobežojumiem par publisku pasākumu rīkošanu. Par jaunumiem iespējams sekot līdzi mājaslapā www.musa.lv, kā arī sociālajos tīklos Facebook.com / @eiropasax un Instagram.com / @eiropasax.

Pasākuma norise iespējama pateicoties Starptautiskajai Automobiļu federācijai, Latvijas Automobiļu federācijai, Izglītības un zinātnes ministrijai, kā arī Bauskas novadam.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv