Autokross: Junioru kausā pirmā uzvara Zīvertam

Viesturs Saukāns  31.05.2017 09:50 0

Latvijas autokrosa čempionāta Vecpils posma Junioru kausa ieskaitē labākais izrādījās Edgars Zīverts, kura rezultātu veidoja B600 klasē izcīnītā otrā vieta. Tuvākie sekotāji šajā posmā – vēl viens B600 klases braucējs Gatis Geisters un 1600 klasē atgriešanās sacīksti piedzīvojušais Krists Valters.

Zīverts, kurš aizvadīja savu otro sacīksti Latvijas čempionātā debijas sezonā, Vecpilī, kā solīts, startēja vēl pārliecinošāk nekā Smiltenē. Posmā sasniegta otrā vieta, kas Junioru kausā guva lielāko punktu skaitu (6). Gatis Geisters B600 klasē finišā trešais, kas junioru cīņām dod piecus punktus un otro vietu. 1600 klasē piekto pozīciju sasniedza Krists Valters, kas Junioru kausam dod četrus punktus un trešo vietu posmā.

Mazāk veiksmes bija pārējiem trim junioriem. Jānis Geisters un Monta Beierbaha B600 finālā saķērās jau startā un izstājās. Interesanti, ka abi viens otru trasē atrada ne pirmo reizi – arī vienā no kvalifikācijām abi izstājās pēc savstarpējas sadursmes. Arī VAZ klases juniors Armands Ķēniņš pēc lieliskās debijas un dalītas pirmās vietas Junioru kausā Smiltenē šoreiz piedzīvoja neveiksmi.

No junioriem par sezonas sākuma lielāko neveiksmju nesēju jāatzīst Beierbaha. Montai abi pirmie posmi izvērtušies bez vērā ņemama rezultāta – Smiltenē tehnikas defekts un nestartēšana finālā, Vecpilī – minētā avārija. Ņemot vērā, ka Beierbaha pirms sezonas tika atzīta par Junioru kausa un B600 klases vienu no favorītiem, sākums izvērties skarbs.

Junioru kausa kopvērtējumā pēc diviem posmiem situācija joprojām saspringta. Gatis Geisters sakrājis 11 punktus, Zīvertam pēc uzvaras deviņi, seko Jānis Geisters (8), Ķēniņš (7), Valters (4) un Beierbaha (3).

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Valmiera, Brenguļu autotrase, 12.05.2018.

Latvijas autokrosa čempionāta 1. posms

Nolikums

Pieteikums

Dalībnieki (63)