Autokross: Justs Grencis provizoriski Eiropas čempions, Francijā atgriezīsies Boks!

Viesturs Saukāns  11.09.2017 11:15 6

Nedēļas nogalē Itālijā, Madžoras trasē aizvadīts Eiropas autokrosa čempionāta priekšpēdējais posms. SuperBuggy klasē Ervins Grencis guva otro vietu, bet JuniorBuggy klasē Justs Grencis guva svarīgu uzvaru, nostiprinoties kopvērtējuma līderpozīcijā. Tikmēr sensāciju sarūpēja lietuvietis Tautvids Urba, sasniedzot uzvaru Buggy 1600 klasē!

SuperBuggy klasē Grencim otrā vieta aiz kopvērtējuma līdera Bernda Štūbes. Tas lielā mērā nozīmē, ka Ervins ir ceļā pēc Eiropas čempionāta otrās vietas otro gadu pēc kārtas – Štūbe kļūst neaizsniedzams.

Finālā Ervins vācietim piekāpās par piecām sekundēm, taču tikpat tālu arī bija atrāvies no tuvākā sekotāja, trešo vietu guvušā Džonija Feilāda.

JuniorBuggy klasē Justam Grencim lieliska un ļoti svarīga uzvara. Viņš par trim sekundēm fināla finišā apsteidza savu galveno konkurentu Matveju Furažkinu. Trešais Madžorā – Jakubs Novotnijs.Posmu pirms sezonas beigām šāds rezultāts ir vairāk nekā vajadzīgs cīņā par čempiona titulu. Provizoriskie aprēķini rāda, ka Justs jau priekšlaicīgi varētu būt nodrošinājis Eiropas čempiona titulu, gaidām šiem aprēķiniem apstiprinājumu!

Tikmēr Buggy 1600 klasē spožo sezonu vēl īpašāku padarījis lietuvietis Tautvids Urba. Latvijas līdzjutējiem pazīstamais sportists Madžorā sasniedza savu pirmo uzvaru Eiropas čempionāta karjerā, kas ir lielākais lietuviešu panākums Eiropas bagiju cīņās.

Vēl viena lieliska ziņa. Jānis Boks, kurš vasaras sākumā piedzīvoja šausminošu avāriju kartingā, pieteicies SuperBuggy cīņām Eiropas čempionāta pēdējā posmā, kas šajā nedēļas nogalē norisināsies Francijā!

 • [Ex]

  Lieliski! Mūsējie baigie malači!

 • Kristaps

  Pēc maniem aprēķiniem Justam pieci punkti vēl pietrūkst – Francijā vajag vienkārši gūt klasifikāciju un tituls rokā! :)
  Ervīnam apgriezta situācija pret Štubi – 31 punkta deficīts.
  Titulu nodrošinājis Fučiks.

  • Kristaps

   Kaut gan nav skaidrs par JB Pržerovas rezultātiem – čehu lapā Furaškinam 20 punkti Autocross-em.de – 30
   Ja ir pirmais variants – tad Justs ir čempions

  • Fans

   It kā katram sportistam beigās no kopvērtējuma tiek atņemti sliktāka posma punkti.

   Čehu lapas jau apsveic Justu, vajadzētu būt.

   ?

 • Govermenc

  Vot besī ka tādm pasākuumam kā EČA no oficiālas lapas :( Grenči malači

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Autocross.lv radošā pauze uz nenoteiktu laiku ***