Autokross: Justs Grencis uzvar Alfa Racing kausā

Viesturs Saukāns  06.07.2020 09:21 2

  Autokross, Ziņas

Latvijas autokrosa braucējs Justs Grencis guvis veiksmīgu Buggy 1600 klases uzvaru Alfa Racing kausa izcīņā Čehijā, Humpolecas trasē. SuperBuggy klasē Ervins Grencis bija līderu pulkā, taču finālā izstājās.

Astoņu dalībnieku konkurencē Justs Grencis pēc laika kontroles braucieniem bija piektajā vietā. Rezultāti bija ļoti blīvi, jo Grencis no līdera Sergheja Losi atpalika par tikai 0,3 sekundēm. Pirmajā kvalifikācijā Justam ceturtā vieta, kam gan sekoja neveiksmes: otrajā braucienā izstāšanās pirmajā aplī, trešais brauciens palika neuzsākts. Tomēr finālā kārtis samaisījās Grencim par labu – pēc mainīgām konkurentu sekmēm Justs nonāca līderpozīcijā, gūstot uzvaru jaunā bagija debijas sacīkstē. Aiz viņa palika šveicietis Saša Baumgārtners un lietuvietis Tautvids Urba.

SuperBuggy klasē tikās daudzi vadošie Eiropas čempionāta braucēji, to skaitā pērnie medaļnieki Bernds Štūbe, Radeks Jordāks un Ervins Grencis. Laika kontrolē Ervins ceturtais, piekāpjoties abiem minētajiem konkurentiem un Džonijam Feilādam, kurš uzrādīja ātrāko rezultātu. Toties kvalifikācijas braucienos Grencis bija neapturams – uzvaras visos trīs savas grupas braucienos.

Fināls gan klasei sanāca haotisks, kā rezultātā izstājās gan Grencis, gan Štūbe, bet uzvaru guva čehs Martins Hrubijs, aiz sevis atstājot Jordāku un vēl vienu tautieti Romanu Poļāku. Ervinam finālā četri veikti apļi un astotā vieta.

Dalies ar šo ziņu