Autokross: Kāpēc Vecpilī bez radzēm?

Viesturs Saukāns  19.01.2016 14:09 0

Vecpils autotrase LAF Krosa komisijas kausa kārtējā posmā par izmantojamām riepām izziņojusi bezradžu riepas. Tā kā tas ir citādāk nekā tiecās abu iepriekšējo sacīkšu rīkotāji, lēmums izraisa jautājumus sportistu pulkā. SK Vecpils līderis Kaspars Džeriņš skaidro, ka trases segums nav atbilstošs radžu riepām.

Džeriņš skaidro, ka trases segums ir ļoti līdzīgs tam, kāds bija pirms gada – sasalis māls ar vieglu un salīdzinoši nelielu sniega kārtu: “Šis vieglais sniegs nepiebraucas un nenoblietējas, turklāt trasē tā ir krietni mazāk nekā Latvijas vidienē. Likt sportistiem veikt šādā trasē posmu ar radzēm nebūtu pareizi, jo dārgās riepas pēc tam ir beigtas. Skaidrs, ka, ja viens vai divi uzliktu radzes rezultāta dēļ, tas būtu jādara arī tiem, kuri to negrib darīt. Nekas, būs atkal citādāks elements šajā ziemas sezonā, sportistus dažādība tikai pilnveido. Pagājušajā ziemā saķere bija pietiekama – it kā sniegs un ledus, tomēr uz augšu cēlās arī smilts, kas veidoja slidenu trasi, taču ar saprātīgu saķeri. Domāju, ka labs risinājums.”

Jāņem vērā, ka tieši radžu riepu izmantošana vairākus sportistus atturējusi no dalības pirmajos posmos. Savukārt Upesciemā Aivars Galbāliņš trasē devās bez radzēm, nespējot konkurēt ar radžu riepu izmantotājiem. Šobrīd bezradžu braucējiem ir iespēja izpausties.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Folkreisa Vasaras kausa 1. posms, Krosa komisijas kausa 4. posms

Smiltene, Tepera trase, 28.04.2019.

Dalībnieki FR (35)

Dalībnieki KKK (16+2)

Reģistrācija parkā

***

Pasaules rallijkrosa čempionāta 2. posms

Spānija, Barselona, 27.04.2019.

Latvijas sportisti:

-Jānis Baumanis

-

***

Latvijas rallijkrosa čempionāta 1. posms, NEZ Kroskartu čempionāta 1. posms

Rīga, BKSB, 04.-05.05.2019.

Dalībnieki

***

Latvijas autokrosa čempionāta 1. posms

Valmiera, Brenguļu autotrase, 12.05.2019.

Dalībnieki

***

Pasaules rallijkrosa čempionāta 3. posms

Beļģija, Spā trase, 11.05.2019.

Latvijas sportisti:

-Jānis Baumanis

-

***

AUTOCROSS.LV ATBALSTA