Autokross: Klases ar pēdējā brīža čempioniem?

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
24.08.2012
13:02

D12 noteikti, Open un B600 visticamāk, cīņā par šā gada Latvijas čempionu tituliem visu atstās uz pēdējo brīdi. D12 tāpēc, ka svētdien būs seriāla pēdējais posms, bet pārējās abas klases divus posmus pirms seriāla beigām sarūpējušas pārāk saspringtus kopvērtējumus.

D12 klasē cīņa par titulu būs aizraujoša. Kā jau oficiālajā pirmssacīkšu ziņojumā vēstīts, uz uzvaru pēdējā posmā pretendē vairāk par diviem, trim un pat četriem braucējiem. Bet titulu dalīs Tāvis Pindiss, Bruno Leimanis un Aldis Grantiņš. Šķiet, tieši šādā secībā arī viņu izredzes un reālie spēku samēri. Pindiss šķiet nedaudz ātrāks par Leimani, bet Grantiņa titula izredzes ir vairāk teorētiskas. Tomēr Smiltenes deviņu dalībnieku burzmā viss var notikt.

Open klasē, šķiet, jārunā par diviem Latvijas čempiontitula pretendentiem – Ints Jeršovs un Raimonds Jerāns. Sāk šķist, ka Jeršovs krosam šogad ir pārāk labi sagatavojies, lai Jerānam būtu iespējas pēdējos posmos kaut ko pretstatīt. Tomēr kopvērtējumā starp abiem ir tikai trīs punkti un katrs līdera klupiens var tikt un tiks izmantots. Būtu lieliski paturēt intrigu līdz Mūsas posmam, jo Open klase Bauskā sola pamatīgu jandāliņu ar spēcīgām lietuviešu pilnpiedziņas mašīnām!

Citi sportisti uz titulu vairs reāli nevar pretendēt. Protams, vienmēr var pieņemt, ka Jānis Kozlovskis vai Roberts Ansons gūs maksimālos punktu skaitus abos atlikušajos posmos un izraus titulu, tomēr līdzšinējās tendences šādus brīnumus nesola. Tas, protams, nenozīmē, ka kāds no viņiem nevar uzvarēt posmos, tomēr abi „Jer” ir pārāk labi, lai ļautu zaudēt līderpozīcijas.

Arī B600 vēl nav precīzas skaidrības, sevišķi pēc tam, kad Vecpilī sevi spilgti nodemonstrēja Valters Zīverts. Turklāt uz Smilteni dosies arī pērnais vicečempions Otto Vočtavs, kurš var iejaukties līderu cīņās. Līderi un favorīti – Jānis Baumanis un kaspars Bumbiers. Šķiet, neliels pārsvars arī reālajā cīņā ir Jāņa pusē. Tomēr, liekas, titulu izšķirs pēdējais posms Mūsas trasē.

Un tomēr. Lai cik titulu sadalīšana būtu svarīga pašiem sportistiem, galvenais, ka cīņas trasē būs baudāmas un mūs – skatītājus – sajūsminošas. Pat, ja uz Mūsu dosies jauni čempioni, tas nemazinās atlikušās sezonas kopējo jautrību!

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv