Autokross/Folkreiss: Klasisks stāsts par pilnpiedziņu

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
13.12.2022
13:56

Diennakts laikā atkal papildinājies pieteikumu skaits 7. janvāra sacīkstei Mūsa Raceland trasē. Pašlaik uzziedējis klasisks jautājums, kas parādās pirms katras ziemas sezonas: kāda un vai uz starta būs autokrosa pilnpiedziņas klase?

Vēl bez Folkreisa, Folkreisa 4WD un autokrosa Nacionālās klases (vienas ass piedziņa) cīņām paredzēta ieskaite arī pilnpiedziņas autokrosa klasei. Šobrīd daži braucēji izteikuši vēlmi startēt šajā klasē, taču atšķiras katra iespējas un vēlmes.

Šobrīd pieteikumu atsūtījis Open klases Latvijas vicečempions Aigars Bajārs, kurš vēlas startēt ziemas apstākļos, tomēr vairāk koncentrējoties uz braukšanu ar lielo radžu riepām. Tikmēr ar divām dažādām mašīnām – Folkreisa 4WD un krosa 4WD – uz Bausku gatavs ierasties Madars Krapāns. Taču viņa starts krosa ieskaitē būtu tikai bezradžu riepu gadījumā. Vēl viens interesents ir Toms Edušs, kurš joprojām trasē vēlas izvest leģendāro Moskvich Aleko automašīnu. Ja pagājušajā ziemā šis auto būtu derējis Folkreisa 4WD klasei, jo vēl nebija pirkšanas opcija, tad šogad šādas imunitātes klasē nevienam nav. Līdz ar to arī viņa gadījumā interesants būtu bezradžu kross.

Tas viss vedina uz galveno domu – potenciālajiem šīs klases dalībniekiem vajadzētu apkopot spēkus, lai kopīgi varētu izprast, cik vispār varētu būt braucēju krosa pilnpiedziņā. Izejot no šī kolektīva un laika apstākļu pieprasījuma varēs secināt, ar kādām riepām dalībnieki varētu startēt.

Atgādinām, ka ziemas sezonas riepu politika ir rakstīta abu seriālu – Folkreisa un Autokrosa – Ziemas kausu nolikumos. Pamatideja: Folkreisā (visās ieskaitēs) dalībnieki startē ar bezradžu ceļu satiksmei paredzētām riepām, ar piebildi, ka aizmugures piedziņas automašīnas var izmantot riepas ar ielas radzēm. Autokrosa klasēs paredzēta brīva riepu izvēle (attiecīgi, arī “zāģi”, jeb sporta radzes), taču katra posma rīkotājs ne vēlāk kā ceturtdienā pirms sacīkstes var izziņot citus riepu izmantošanas nosacījumus. Parasti rīkotājs riepu izvēli nosaka, balstoties uz laika un trases apstākļiem – ja ir atkusnis vai sasalusi zeme bez ledus, tad tiek lemts par bezradžu riepu izmantošanu.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv