Autokross: Ko Priekulē meklēs B600 un D12?

admin  04.06.2010 00:42 0

  Autokross, Ziņas

FOTO: www.autocross.lv

Rīt Priekulē B600 bagiju klase aizvadīs Latvijas čempionāta trešo posmu, bet D12 kravas automašīnas – valsts čempionāta otro sacīksti. Pēc kā īsti abu klašu līderi un citi dalībnieki dodas uz Priekuli?
B600 klase pēc aizraujošā otrā posma Bauskā šoreiz tiksies nedaudz mazākā sastāvā, taču pietiekami intriģējošā kompānijā. Galvenais favorīts – Ģirts Zīle, taču čempionāta kontekstā skati jāvērš arī kopvērtējuma līdera Aigara Liškovska virzienā. Starp citu, mīts par Zīles pārākumu nemaz nav tik pārliecinoši patiess, jo Liškovskis uzrādījis ātrākā apļa laiku finālbraucienā gan Smiltenē, gan Bauskā. Tas nozīmē, ka abos posmos otro vietu guvušais braucējs noteikti ir vēl viens uzvaras pretendents.
Interesants duelis varētu aizritēt cīņā par kopvērtējuma trijnieku un, iespējams, par pjedestāla pozīcijām arī Priekulē starp Jāni Baumani un Otto Vočtavu. Abi jaunieši sevi pieteikuši ļoti veiksmīgi, Baumanis pašlaik krāj pluspunktus ar lielāku pieredzi, taču Vočtavs ir turpat Jāņa tuvumā.
Iespējams, Priekules trasē ātrāks varētu būt Valters Zīverts – mājiniekam Pilskalnu aplis nav svešs. Uz starta stāsies arī Dainis Podžuks, kuru nevar nodēvēt par viennozīmīgu favorītu, taču viņš brauc pietiekami stabili, lai izmantotu līderu kļūdas.
D12 klasē aizvadīts viens posms Smiltenē, kurš parādīja, ka latvieši spēku samēru ziņā ir pietuvojušies igaunim Tāvi Pindisam. Igaunim sacīkstē izdevās gūt otro vietu. Taču Priekulē viņš, tradicionāli, nestartēs, līdz ar to arī šogad faktiski atsakoties no Latvijas čempiona titula.
Divi galvenie favorīti būs pērnās sezonas līderi čempions Bruno Leimanis un smiltenietis Kristaps Eglītis. Tomēr fakts, ka Smiltenē Eglīti visai droši apsteidza Aldis Grantiņš, liek domāt, ka pēc uzvaras sestdien varētu braukt pat trīs sportisti.
Šobrīd joprojām tiek gaidīta informācija par Lietuvas dalībnieku sastāvu VAZ klasē un čempionāta salonauto cīņās. Ja lietuviešu žiguļu nebūs, pastāv iespēja, ka Reinis Palēvics piepulcēsies Folkreisa Kurzemes kausa pirmā posma dalībniekiem.