Autokross: Kristiāns Rihters debitēs Čehijas čempionātā

Viesturs Saukāns  15.11.2010 22:55 0

  Autokross, Ziņas

Šajā nedēļas nogalē Beta bagiju šā gada kausa ieguvējs, astoņus ar pusi gadus vecais Kristiāns Rihters debitēs Čehijas čempionāta RB125 klasē – bagiju kategorijā, kas ir nākamais solis pēc Beta bagijiem. Ar Gunta Kļaviņa un viņa komandas būvēto bagiju Rihters vairākkārt aizvadījis treniņus un nu laiks jaunajam sportistam izmēģināt spēkus nopietnā konkurencē.
Rihters autosportā debitēja 2008. gada sezonas beigās. Lai arī tobrīd viņš bija viens no jaunākajiem dalībnieki, Kristiāns ātri iekļuva vadošo braucēju pulkā, demonstrējot labu potenciālu. 2009. gadā Beta bagiju kausa izcīņā Rihters sasniedza kopvērtējuma trešo vietu, bet šogad, aizvadot pārliecinošu sezonu, izcīnīja kopvērtējuma uzvaru. Guntis Kļaviņš vasarā pabeidza darbu pie bagija, kas kalpo kā nākamais pakāpiens pēc šobrīd bērnu izmantotā Beta bagija. Jaunā tehnika ir jaudīgāka, paredz pārnesumu pārslēgšanu un prasa krietni lielāku meistarību kvalitatīvai braukšanai.
Rihteram nedēļas nogalē jāaizvada sacīkste Sedlčanu trasē Čehijā, kas būs Čehijas čempionāta un kausa izcīņas posms. Sacensību plāns ir līdzīgs Eiropas čempionāta posmiem – sestdien treniņi, laika kontrole un pirmā kvalifikācijas sērija, savukārt svētdien divas kvalifikācijas sērijas un fināli. Kopumā nedēļas nogalē uz starta stāsies 11 klašu sportisti, tajā skaitā D-1, D-3A, D-3 un citas kategorijas.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

pievieno komentāru