Autokross: Krosa kausa līderi zaudē, bet iegūst

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
30.04.2019
20:41

Krosa komisijas kausa ceturtajā posmā Smiltenē, kas bija seriāla pirmā vasaras sacīkste, kopvērtējuma līderis pēc ziemas Aigars Kļaviņš guva piekto vietu. Taču līderim šķietami piezemētais rezultāts patiesībā tikai uzlabojis viņa situāciju.

Kopvērtējuma kontekstā Smiltenes Krosa komisijas kausa sacīkste noslēdzās ar mānīgu sajūtu – ziemas līderi zaudējuši savu pārspēku un vasarā cieš sakāvi. Taču patiesībā visa ziemas līderu trijotne – Kļaviņš, kā arī Andrejs Freimanis un Viesturs Plētiens – palielinājuši pārsvaru pār sekotājiem.

Visiem gan šī sacīkste bija smaga – Aigars dienas gaitā piedzīvoja pa kādai tehnikas problēmai, tāpēc piektā vietā vēl ir labs rezultāts. Andrejs izstājās finālā, gūstot devīto vietu, bet Viesturs kapitulēja dienas sākumā ar ātrumkārbas defektu, sasniedzot 15. vietu 21 dalībnieka konkurencē.

Pirmkārt, tā kā Freimanis un Plētiens guva zemākus rezultātus, Kļaviņš pēc šī posma ieguvis papildu pārsvaru, šobrīd apsteidzot otrajā vietā esošo Freimani par 14 punktiem. Otrkārt, visiem gūstot punktus, viņi atrāvušies no sekotājiem. Tuvākie gan arī nebija uz starta: Dainis Krūmiņš sacīkstes laikā nebija Latvijā, Arno Upenieks jau ziemā atteicās no cīņas saimniecisku iemeslu dēļ.

Smiltenē vadošās četras pozīcijas guva braucēji, kuri šo posmu vairāk izmantoja kā treniņu pirms gaidāmās Latvijas autokrosa čempionāta sezonas. Jānis Dreimanis, Aigars Bajārs, Juris Smilga un Armands Pārupe ziemā nestartēja. Viņu gūtās pozīcijas kopvērtējuma līderus nekā nesatricina.

Līdz Krosa komisijas kausa beigām atlikuši četri posmi, un šobrīd šķiet, ka Kļaviņš, Freimanis un Plētiens arī būs galvenie kopvērtējuma pirmās vietas dalītāji. Tikmēr kopumā šā gada četros Krosa komisijas kausa posmos piedalījies jau 31 dalībnieks.

Krosa komisijas kausa kopvērtējums pēc 4. posma

  1. Aigars Kļaviņš 64 (Smiltenē visaugstāk no regulārajiem kausa braucējiem)
  2. Andrejs Freimanis 50 (pēc diviem pjedestāliem divas izstāšanās pēc kārtas)
  3. Viesturs Plētiens 49 (Smiltenē tikai 15. vieta, ātrumkārba)
  4. Dainis Krūmiņš 34 (Smiltenē nestartēja)
  5. Arno Upenieks 28 (izstājies no cīņas pavisam)
  6. Kristaps Grunte 22 (vasaras sezona autokrosā nav prioritāte)
  7. Jānis Dreimanis 20 (krosa kausa kopvērtējums nav prioritāte)
  8. Aigars Bajārs 17 (krosa kausa kopvērtējums nav prioritāte)
  9. Juris Mesters 17 (bez punktiem Smiltenē, ātrumkārbas defekts)
  10. Juris Smilga 15 (krosa kausa kopvērtējums nav prioritāte)

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv