Autokross: Krosa klase sasniedz kvorumu

Viesturs Saukāns  16.01.2014 15:18 5

Ceturtdienas pēcpusdienā krosa klase gaidāmajā LAF Krosa komisijas kausa posmā Upesciemā sasniegusi dalībnieku kvorumu, lai posms nestu kopvērtējuma punktus kausa izcīņas sezonā. Uz starta ar VW Golf II automašīnu plāno iziet Ermīns Vācietis, kurš, līdz ar to, kļuvis par dalībnieku gan folkreisā, gan autokrosā šajā posmā.

Lai Krosa komisijas kausā sportisti saņemtu punktus par posmu, cīņā jādodas vismaz pieciem dalībniekiem. Tā kā pieteikumu termiņš noslēdzās ar tikai četriem pieteikumiem, kausa izcīņas dalībnieki aktīvi uzsāka nepieciešamā braucēja meklēšanu. Sportisti apzinās, ka, sezonai uzņemot apgriezienus, cīņās pievienosies spēcīgi Latvijas čempionāta braucēji, tajā skaitā pilnpiedziņas mašīnas, Upesciema posma dalībnieki cenšas nodrošināties ar iespējami lielu punktu skaitu kopvērtējumam.

Starp citu, tika pierādīts, ka pilnpiedziņas automašīnu nepieteikšanās Krosa komisijas kausa posmam nenozīmēja vienas ass piedziņas auto braucēju lielāku aktivitāti, līdz ar to tēma ir izsmelta un Krosa komisijas kausa izcīņa šogad jāaizvada pēc pērnās pieredzes un noteikumiem.

Pieteiktie pieci dalībnieki krosa klasē sola interesantu intrigu. Pirmkārt, jāstartē ar bezradžu riepām, kam vajadzētu mazināt Jura Spīķa teorētisko pārsvaru. Otrkārt, Mārtiņa Starka un Edija Oša krosa VW Golf II nav līdz galam pārbaudīta tehnika, tāpēc neprognozējams abu spēku samērs gan savā starpā, gan attiecībā pret Spīķi. Savukārt Sandis Džeriņš un Vācietis izmantos, lielā mērā, folkreisa līmeņa tehniku, tāpēc arī viņu spēki ne savā starpā, ne pret šķietami jaudīgākajiem sportistiem nav prognozējami.

 • vecpils

  nu būs gan ko redzēt Upesciema gonkā! :-D

 • Un kaa veel! Solaas buut superiigas sacensiibas!

 • Kur tad Dreimanis un klava? Pagajusa gada varoni?

 • vecpils

  SAĀĶĒJUŠIES JOPROJĀM! :-D :-D :-D

 • Fans visiem

  Cerams kad viņi ar šogad parādīsies jo ar viniem bija intresanti lidz pedejam sacenem abiem vienads punktu skaits un abi bija saacejusies. brengulos bija laba gonka tā

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Spānija, Barselona, 14.04.2018.

Pasaules rallijkrosa čempionāta 1. posms

Eiropas rallijkrosa čempionāta Supercar 1. posms

Eiropas rallijkrosa čempionāta Super 1600 1. posms

Latvijas sportisti:

 

 

x