Autokross: Krosa komisijas kauss intriģē, piesakās Jeršovs!

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
15.02.2013
13:44

LAF Krosa komisijas kausa izcīņa šoziem sagādā intrigu – bez jau tā laba ierasto ziemas braucēju sastāva šoziem cīņā devušies vairāki neprognozēti dalībnieki. Pirms Mūsas posma situācija dramatiska – tikko pieteicies Ints Jeršovs, kurš ar pilnpiedziņas Audi Quattro mēģinās uzveikt visus pārējos. Edvīns Strēlis ar Subaru vairs nav galvenais favorīts?

Nav šaubu, ka Strēļa tehniskais pārsvars ar „jaudas riepām” ir izteikts, lai gan Vecpilī priekšpiedziņu speciālisti Oskars Troika un Andis Kļava neļāva atslābt ne mirkli. Tomēr nepalika skaidrs – Subaru tika „iegriezts” līdz galam, vai tomēr palika rezerve, ja vajadzētu mukt no konkurentiem ātrāk? Bauskā taupīties nebūs iespēju, jo Jeršovs, lai arī ar senu Audi, brauks ar pilnu gāzi – viņš citādāk īsti neprot.

Savukārt lielais jautājums – vai tiešām ar abām pilnpiedziņām favorītu saraksts beidzas? It kā trase ir izdevīga jaudīgajiem zvēriem, tomēr diez vai apbalvošanu vajadzētu aizvadīt jau šovakar.

Krosa komisijas kauss kopumā šoziem patīkami intriģē un lielā mērā pilda savu uzdevumu. Līdzšinējos trīs posmos kopumā startējuši 13 braucēji, Mūsai vien pieteikušies 16 (tiesa, nestartēs Jānis Miščenko, komanda nepsaspēs sabūvēt auto). Turklāt interesanti, ka uzvaras pirmajos posmos guvuši ne tikai trīs dažādi braucēji, bet arī dažādu tipu auto: Andis Kļava Upesciemā uzvarēja ar priekšpiedziņas Golf, sekoja Jāņa Kozlovska un viņa aizmugures piedziņas MR2 uzvara Brenguļos, bet Edvīns Strēlis nebija apturams ar pilnpiedziņas Subaru Vecpilī. Turklāt jaunais seriāls ļāvis trasē izbraukt vairākiem dalībniekiem, kuriem īsti nebūtu iespējas tādā tempā tikt līdz Latvijas čempionāta posmiem.

Jāpiebilst, ka kopvērtējuma punktus skaitīt varētu būt pāragri, jo, ja folkreiss ar Mūsas un Smiltenes posmiem liks ziemai punktu un gatavosies vasarai, tad LAF Krosa komisijas kausa izcīņa turpināsies arī vasaras sezonā, kā viens un tas pats seriāls. Iespējams, uzvarētājs būs tas, kurš būs veicis visvairāk posmus, tomēr šā brīža tendences liecina, ka par uzvaru būs jāpacīnās.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv