Autokross: Kurš ceļā uz personīgo rekordu?

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
03.08.2017
10:54

Divi posmi līdz Latvijas autokrosa čempionāta finišam. Dažs sezonu kopvērtējuma kontekstā jau norakstījis, dažs vēl sapņo par acu priekšā spīdošu medaļu. Cik un kuri braucēji patiesībā ir ceļā uz savu labāko čempionāta rezultātu?

Interesanti, ka pētot šo statistiku, jāsecina, ka labākās sezonas cerības ir ļoti daudziem čempionāta braucējiem. Tas, šķiet, skaidrojams ar izteiktu krosa dalībnieku paaudžu maiņu, kā arī nedaudz krītošu dalībnieku skaitu, neesošu Baltijas čempionātu, kas ienesa papildu uzvārdus arī Latvijas seriālā. Taču primāri, gribas domāt, ir braucēji, kuri vienkārši ir atraduši kaut ko savā un mašīnas ātrumā, lai kļūtu labāki. Atlikuši vēl divi posmi, kuru laikā uzlabot savus rekordus, vai tomēr netikt klāt saviem labākajiem rezultātiem.

1600 klase

Rihards Dainis: līdz šim augstākais sasniegums LČ: 3. vieta. Šā brīža pozīcija LČ: 1. vieta

Rihards ir ceļā uz 1600 klases čempiona titulu. Atrāviens ir ievērojams, šķiet, būtu ļoti jāpacenšas, lai Dainis nokristu zem savulaik 2000 Super izcīnītās bronzas atzīmes.

Jānis Lideris: 5./3.

Jānim būs smagi jāstrādā, lai noturētu bronzu vai, vismaz, būtu augstāk par 2010. gadā sasniegto piekto vietu – uzbrukuma pozīcijās ir gan Kaspars Silenieks, gan Andis Ūtēns.

Kaspars Silenieks: 4./4.

Kaspars balansē uz robežas – zem rekorda, vienādi ar rekordu, vai medaļa. Pēdējie posmi izšķirs visu!

Andis Ūtēns: 11./5.

Visai droši var teikt, ka Andim ir labākā no sešām aizvadītajām sezonām Latvijas čempionātā. Jautājums, vai šā brīža piektā vieta ir griesti, vai tomēr rekords tiks svinēts ar medaļu?

Laurins Petraška: 13./7.

Nepieminēt nedrīkst – uzvara vienīgajā startētajā posmā Smiltenē Lietuvas braucējam formāli dos labāko rezultātu Latvijas ieskaitē. Petraška LČ sarakstos bijis arī 2014. un 2015. gadā.

Uldis Valters: debija, 8. vieta

Savu latiņu šogad čempionāta rezultāta ziņā uzslies arī vecākais no Valteriem. Galvenais, lai ir vēlme un iespēja šā gada rezultātu vēlāk arī pārspēt.

Toms Skrodenis: debija, 11. vieta

Lietuvietis cīnījās Vecpils-1 posmā, līdz ar to arī viņš ierakstās LČ dalībnieku pulkā.

2000 Super klase

Rūdolfs Bogens: 1./1.

Rūdolfam ir viens 1600 klases čempiontituls. Otrs tituls, turklāt lielākā klasē, neapšaubāmi, būtu personīgā rekorda uzlabojums.

Ritvars Kārkliņš: 7./2.

Ritvars pēc pērnās debijas šogad ir cīņā par čempiontitulu. Iet kā pa kalniem, bet viss velk medaļas virzienā.

Juris Zembergs: 10./3.

Pēc debijas pērn Open 2500 klases pēdējā posmā Juris šogad kļuvis par 2000 Super medaļas pretendentu. Nav slikti čempionāta debitantam!

Edijs Ošs: 5./4.

Apbrīnojami, kā braucējs, kurš jau vairākas sezonas tiek uzskatīts par katra posma vienu no favorītiem, joprojām nav guvis nevienu LČ medaļu. Arī šobrīd “tikai” ceturtais, bet vismaz labāk nekā līdz šim piedzīvots.

Juris Smilga: 5./5.

Juris ir ceļā uz vienu savām labākajām sezonām, lai gan gados, kad viņš veic pilnu čempionātu, viņš bieži bijis top-6 braucējs. Šogad jātiek prom no piektās vietas, kas sasniegta jau divreiz.

Aivars Kreijers: 9./6.

Aivaram pēc sarežģītas debijas pērn ir iespēja sezonu noslēgt vadošajā sešniekā.

Juris Narubins: 13./12.

Vēl viens pērn čempionātā debitējis braucējs, kuram pēc smagas debijas sezonas šogad ir iespēja pacelties kopvērtējumā. Jurim ļoti svarīgi būtu aizvadīt vismaz vienu sacīksti bez smagām tehnikas problēmām. Izturība bojā arī šo sezonu.

Ģirts Kuzmanis: debija, 13.

Pēc jaunākajām ziņām Ģirts gan spiež pauzi savām autosporta aktivitātēm. Taču ieraksts statistikā paliks.

Tomass Soe: 17./14.

Atraktīvais igaunis ar minimālu dalību Latvijas autokrosa čempionātā jau ierakstījies rezultātu listēs. Šogad, sevišķi, ja viņš vēl apmeklētu pēdējo posmu Smiltenē, iespējams personīgais rekords.

Indreks Ilvess: debija, 15.

Vēl viens igauņu braucējs ar dalību šā gada pirmajā posmā ierakstījies Latvijas čempionāta ailītēs. Jādabū viņš uz starta arī augusta beigās Smiltenē!

Didzis Mirošņiks: debija, 16.

Didzis pēc sarežģīta debijas sezonas sākuma varētu pielikt treknu punktu ar kaut ko spožu, uzceļot sava rekorda latiņu augstāk par 16. pozīciju.

Open 2500 klase

Ints Jeršovs: 2./1.

Šobrīd Ints ir ceļā uz čempiona titulu – panākumu, kas krosā izslīdējis no rokām iepriekšējos gados. Uzdevums gan pavisam sarežģīts, jo cīņa par titulu šogad īpaši sarežģīta.

Gvido Saulītis: 15./4.

Gvido aizvada ļoti labu pirmo pilno sezonu Latvijas čempionātā. Pat noteiktos apstākļos ir iespēja pacīnīties par medaļu, lai gan top-3 pozīcijas jau okupējuši klases senākie speciālisti. Jebkurā gadījumā, Saulītis jau var svinēt pārliecinošu personīgo rekordu.

Harijs Līgotnis: 12./8.

Harijam jau izdevies veikt nesalīdzināmi labāku sezonu nekā pērn, apmeklējot visus posmus. Lieta iet uz rekordu! Tiesa, raksta tapšanas minūtēs Harijs atsauc dalību Vecpilī…

VAZ Klasika

Andris Krieviņš: 4./1.

Andris šogad cīnās ne tikai par savu labāko sezonu un medaļu, bet pat par Latvijas čempiona titulu kopumā! Pieļaujams, ka, piemēram, trešā vieta kā “personal best” varētu būt vājš mierinājums, Krieviņš iet uz pilnu banku. Taču nebūs vienkārši, opozīcija ir sīksta.

Edgars Elsts: 6./4.

Ja salīdzina pērno sezonu ar Edgara šā gada sniegumu, tad tikai divu kopvērtējuma pozīciju atšķirība par neuzrāda Elsta progresu. Edgars kļuvis krietni stabilāks, un tuvojas regulārām vizītēm top-3. Rekordam būtu jābūt.

Jānis Balodis: debija, 6.

Lai gan braucējs vārdā Jānis Balodis čempionātā ir guvis pat uzvaras un medaļas, tas nav šis gadījums – konkrētais Jānis šogad debitē VAZ klasē. Nevar teikt, ka līderu pulka pārstāvis, taču noteikti ne pēdējais, debijas sezonas pozīcija būs cienījama.

Armands Ķēniņš: debija, 8.

Armands iesprūdis mašīnas izturības problēmu vilnī, taču tam drīz jāpāriet. Sezonas nogalei prasītos viens spožs rezultāts!

Hanness Tislers: 13./9.

Igauņu braucējs pa reizei aizvada Latvijas čempionāta posmus. Ar latviešiem nesokas viegli, tomēr rekords var sanākt.

B600

Gatis Geisters: 3./1.

Vēl priekšā smaga cīņa par B600 klases medaļām, bet Gatis ir labās pozīcijās, lai pērnajai bronzai pievienotu kaut ko vēl spožāku!

Renārs Vinokurovs: 3./2.

Vēl viens klases bronzas medaļnieks, kuram ir visas iespējas šogad uzlabot savu rezultātu. Renāram vēl ir aizsniedzams pat čempiona tituls!

Edgars Zīverts: debija, 4.

Edgaram debijas sezonā var izdoties pat kaut kas spožāks par ceturto vietu, latiņa nākamajiem gadiem būs uzlikta augstu!

Ļoti iespējams, ka pēc Vecpils posma šis saraksts būtu citādāks, jo kāds gūs kaut ko nozīmīgu, pabīdot šā brīža savu personīgo rekordu kārotājus uz zemākām pozīcijām. Taču katram ir savs plāns, savs mērķis. Sestdien Vecpilī!

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv