Autokross: Labs izrāviens 2000 Super, vadībā joprojām VAZ Klasika

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
02.05.2019
21:14

Nosacītajā Latvijas autokrosa klašu cīņā par dalībnieku skaita rekordiem pirms sezonas pirmā posma Brenguļos labu izrāvienu guvusi 2000 Super klase, kuras braucēju skaits pēc iepriekšējo nedēļu nīkuļošanas uzlēcis uz deviņiem dalībniekiem. Taču līderpozīciju saglabā VAZ Klasika.

2000 Super kategorijā vairākas nedēļas braucēju skaits turējās ap trim, četriem pieteikumiem. Pirmie gatavie startam 12. maijā Brenguļos bija Raimonds Mūrnieks, čempions Ritvars Kārkliņš, tikko Smiltenē uz pjedestāla kāpušais Juris Smilga, bet vēlāk pieteicās arī pērnā gada Krosa komisijas kausa otrās vietas ieguvējs Dainis Krūmiņš.

Sastāvs papildinājies ar ziemā dramatisku avāriju piedzīvojušo Juri Zembergu, Smiltenē startējušajiem Juri Mesteru un Viesturu Plētienu. Abi pēdējie piedzīvoja ātrumkārbas defektu. Ja Plētiens jūt gatavību būt uz starta, tad Mesters pašlaik gaida brīnumu Lietuvas meistaru darbnīcās ātrumkārbas atjaunošanai – ir cerība, ka Juris paspēs būt uz starta.

Patīkami sarakstos atkal redzēt Raimondu Lastmani, kurš pēc trešās vietas 2015. gada Krosa komisijas kausa kopvērtējumā aizvadījis minimālu aktivitāti krosā, un pēdējais oficiālais starts bija pērn ziemā Folkreisā. Viņš uz starta izbrauks ar Opel Astra. Čempionātam gatavojas debitants Edijs Rakovs, tukumnieks trasē dosies ar VW Golf II auto. Kopumā 2000 Super klasē šobrīd deviņi dalībnieki.

Tomēr priekšpiedziņas vadošās klases izlēciens joprojām vadībā dalībnieku skaita ziņā noturējis VAZ Klasika ieskaiti, kurā sportistu skaits izaudzis līdz desmit. Iepriekš apskatītajam sastāvam pievienojies viss pērnā gada medaļnieku trio – čempions Jānis Linde, vicečempions Kalvis Tēts un bronzas medaļnieks Armands Ķēniņš. Tāpat cīņai gatavojas Jānis Balodis, kurš pērn fragmentāri uzrādīja daudzsološu sniegumu. Patīkami, ka klasē veiksmīgi norit paaudžu maiņa – dažiem meistariem klasi pametot vietā nāk jauni, šajā gadījumā trīs debitanti Arnis Sarkans, Jānis Ziediņš un Mārcis Kārkliņš.

Septiņi braucēji Mini bagiju klasē – četriem latviešu jauniešiem pievienojušies trīs lietuvieši – Daugirds un Ažuols Dungvecki un nu arī Lēja Vareikaite.

Pieci dalībnieki vai mazāk atlikušajās trijās klasēs – B600, Open 2500 un 1600. B600 bagiju klasē šāds skaits, lai arī vēl nav punktu gūšanas kvoruma, uzskatāms par daudzsološu, un gaidāmi vajadzīgi un izšķiroši papildinājumi. Laurim Brikainim, Artim Grantiņam un igaunim Keivo Koivam pievienojušies tukumnieki, debitants Edmunds Stūrmanis un Viesturs Sproģis, kurš pērn lieliski ienāca B600 klasē, tiesa, vēl ne čempionāta braucēja statusā.

Open 2500 klasē piecu braucēju sastāvs pagaidām šķiet visai nenopietni, jo klasē gaidāmi papildinājumi, un par kvoruma trūkumu nevajadzētu būt satraukumam. Pēc veiksmīgas un neveiksmīgas vienlaicīgi testa sacīkstes Smiltenē sarakstos pievienojies Armands Plūme. Sniegums, ko viņš demonstrēja svētdien Tepera trasē, šķiet, lika nobālēt katram, kurš ir sācis domāt par čempiona titulu. Tajā pašā laikā Armanda finālā pieļautā kļūda varētu simbolizēt negaidītos pavērsienus, ko klase šogad varētu sarūpēt cīņā par pirmajām vietām.

Šodien apskatītā 1600 klase šobrīd guvusi ceturto pieteikumu. Patīkami čempionāta dalībnieku pulkā atkal redzēt Kasparu Silenieku – jauns gads, jaunas emocijas. Par piekto pieteikto braucēju solās kļūt Ģirts Kuzmanis, kura komanda gatavo tehniku pēc Smiltenē piedzīvotā motora defekta. Ja tā, tad līdz pirmā posma punktiem pietrūktu tikai viens braucējs. Un to klasei ir jānodrošina, tas ir izdarāms!

Ar katru atlikušo dienu līdz pieteikumu termiņa beigām (svētdiena) sastāvi paliks arvien intriģējošāki un aizraujošāki. Dienas pirms šī termiņa ik gadu šķiet nervozas, jo līdzjutējiem sportistu pieteikšanās šķiet mokoši lēna. Taču pavisam drīz pilna aina!

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv