Autokross: LAF Krosa komisijas kausā viss skaidrs?

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
17.06.2015
14:23

Lai gan iepriekšējās sezonās LAF Krosa komisijas kausa kopvērtējuma cīņas bijušas īpaši dramatiskas (vienāds punktu skaits starp Andi Kļavu un Jāni Dreimani 2013. gadā, trīs punkti starp Ediju Ošu un Mārtiņu Starku 2014. gadā), šogad situācija kļūst skaidrāka. Andis Kļava veido pārsvaru pār Raivi Grigoroviču, savukārt pārējie posmu dalībnieki kopvērtējumā netiek līdzi.

Kļavas un Grigoroviča duelī pašlaik triumfē Anda pieredze un savaldība – lai gan Raivja pilnpiedziņas iespējas sola panākumus, pašlaik problēmas sagādā mašīnas izturība, kas posta vienu posmu pēc otra. Kļava, pat ne vienmēr braukdams visiem pa priekšu, vienalga veic nelielus uzkrājumus pār konkurentu. Starp abiem pirms devītā posma Vecpilī ir 17 punktu pārsvars, kas, ja nesāks rukt, drīz būs pārāk daudz, lai Grigorovičs tiešā cīņā tiktu Kļavam klāt.

Tajā pašā laikā Andim Krosa komisijas kauss ir tikai viena no prioritātēm, un ne tā galvenā – viņš ir līderu vidū arī Latvijas, Lietuvas un Baltijas autokrosa čempionātos. Līdz ar to iespējams kāds klupiens vai neapmeklēts posms. Kļavam arī Vecpils sacīkste būs sarežģīta: sestdien būs aizvadīts Lietuvas čempionāta posms Ukmerģē, tātad divas sacīkstes vienā nedēļas nogalē.

Krosa komisijas kausa kopvērtējuma trešajā vietā atrodas Raimonds Latmanis. Raimonds cītīgi krāj punktus, lai gan debijas sezona ne tuvu nav vienkārša tehnikas un braukšanas ziņā. Tomēr izvēlētā stratēģija – apgūt krosu šādā kausa izcīņas seriālā – ir lieliska.

Pašlaik grūti saskatīt braucēju, kurš atlikušajos četros posmos varētu uzrasties ar vēlmi ātri nokļūt top-3. Edijs Ošs, kurš kopvērtējumā ir ceturtais, Vecpilī neplāno startēt, meklējot laimi Ukmerģē. Arī pārējie sekotāji, pat, ja parādīsies uz starta abās Vecpilīs, Aizkrauklē un Brenguļos, diez vai veiks visus šos posmos.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv