Autokross: LAF lepna par Mūsu, autokross turpina Brenguļos

admin admin
26.05.2010
00:23

(LAF ziņojums presei)
Aizvadītajā nedēļas nogalē sporta kompleksā Mūsa veiksmīgi aizvadīts Eiropas autokrosa čempionāta trešais posms. LAF pauž gandarījumu par organizatoru komandas paveikto, kārtējo gadu sarīkojot perfektu sporta pasākumu. Tikmēr Latvijas autokrosa sabiedrība sezonu turpinās jau šo svētdien Brenguļos, kur notiks Latvijas autokrosa čempionāta, CK 125 kroskartu čempionāta, Beta bagiju kausa un Folkreisa Vidzemes kausa sacīkste.
Mūsas trasē pie Bauskas notikušais Eiropas autokrosa čempionāta posms atkal tika organizēts profesionāli. Tas pat visgrūtākajā finanšu situācijā Latvijas Automobiļu federācijai ļauj lepoties ar saviem biedriem – sacensību organizatoriem, bet Latvijai – ar vēl vienu notikumu, kas ceļ un spodrina valsts prestižu Eiropā.
„Rīkotāju komanda ar Edgaru un Elviju Maišeļiem vadībā atkal sagatavojuši lielisku, kvalitatīvu sporta pasākumu,” atzīst LAF prezidents Jānis Naglis. „Nav iemesla domāt, ka šā gada sacensība būtu bijusi sliktāka par 2008. un 2009. gada Eiropas autokrosa posmiem, savukārt minētajos gados Mūsas posmi atzīti par čempionāta labākajām sacīkstēm komisāru, novērotāju un sportistu vērtējumā. Mūsas autokross ir tradīcija, kuru mēs nedrīkstam pārtraukt nākotnē! Paldies rīkotājiem par paveikto profesionālo darbu!”
Latvijas autokross dodas uz Brenguļiem
Krosa mašīnu motori Latvijā turpina rūkt – svētdien, 30. maijā pl. 11:30 Brenguļu autotrasē pie Valmieras notiks Latvijas čempionāta sacīkste 1600, 2000 Super, Open un CK 125 klasei. Folkreisa sportisti pulcēsies Vidzemes kausa otrajam posmam, bet Beta bagiji sadalīs uzvaru un punktus LAF Bērnu kausa izcīņā, kamēr VAZ Klasikas braucēji cīnīsies par Latvijas kausa panākumiem. Pašlaik sacīkstei pieteikušies 50 sportisti.
Salonautomašīnu klases 1600, 2000 Super un Open čempionātu sāka pirms mēneša Smiltenē, uzrādot rezultātus, kas sagādāja pārsteigumus krosa speciālistiem. Brenguļi demonstrēs, vai atsevišķas jaunas nianses spēku samēros bija pirmā posma sakritība, vai tomēr likumsakarība. Turklāt patīkami, ka salīdzinājumā ar pirmo sacīksti nedaudz audzis dalībnieku skaits.
Salonauto cienītājiem aizraujoša var izrādīties arī Folkreisa Vidzemes kausa otrā sacīkste, kurai pieteikušies 12 dalībnieki. Patīkami, ka pret Vidzemes sportistiem gatavs cīnīties arī jelgavnieks, Folkreisa pēdējā pusgada līderis, Ziemas kausa ieguvējs Artūrs Bāriņš.
Brenguļos cīņā dosies arī VAZ Klasikas kategorija, kurā startē aizmugures piedziņas VAZ automašīnas praktiski standarta komplektācijā. Šogad šī klase uzsāk darbošanos kopā ar Latvijas čempionātu, un tā var kļūt par vēl vienu iespēju startēt krosa tipa sacīkstēs par salīdzinoši zemām izmaksām.
Valmieras pusē cīnīsies arī bērni un jaunieši. Beta bagiju kausa izcīņā jāaizvada otrais posms – šajā klasē startē bērni vecumā līdz septiņiem, astoņiem gadiem, taču tas ne mirkli nenozīmē, ka bērnu sportā trūkstu sacīkšu intrigas un asu momentu. Jaunieši turpinās Igaunijas rallijkrosa trasē Laitsē iesākto cīņu CK 125 kroskartu klasē.
Jāpiebilst, ka veiktas ievērojamas izmaiņas arī pašā Brenguļu autotrasē. Uzlabots apļa segums, izmainīta abu tramplīnu konfigurācija, kas samazinās iespēju sportistiem bojāt savas automašīnas, taču padarīs trasi ātrāku un sportiski aizraujošāku.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv