Autokross: Laiks nokratīt putekļus

Viesturs Saukāns  22.08.2012 16:05 23

Svētdien Latvijas autokrosa čempionāta karavāna dosies uz Smilteni, kur turpinās šā gada seriālu. Šī būs pirmā sacīkste kopš Priekules putekļu sāgas, tāpēc kolektīvs būs izslāpis pēc pārbaudītām, stabilām autokrosa vērtībām, kurām var uzticēties. Un Tepera trase, šķiet, šādas vērtības piedāvā.

Svētdien uz starta stāsies plašs klašu klāsts – 1600, 2000 Super, Open, B600, VAZ Klasika, D12, Beta bagiji un Baltijas B6000 lielo bagiju braucēji. Katrā no klasēm ir sava intriga, turklāt ir pamatotas aizdomas, ka no Smiltenes dažs brauks mājās čempiona godā.

1600 klasē solis līdz otrajam titulam ir Reinim Lilienšteinam. 2000 Super klasē visu var sakārtot Jānis Miščenko. Open klasē viss, šķiet, noskaidrosies pēdējā posmā Mūsā, tāpat arī B600 klasē. Arī VAZ Klasika var sarūpēt šīs sezonas uzvarētāju. D12 šis būs pēdējais posms, kurā dramatiskā cīņā izšķirsies trīs braucēju dalīta čempiontitula liktenis. Arī Beta bagiju līderis ir ļoti pārliecinošs. Īpašā intriga – B6000 smago bagiju kauss, kurā plāno startēt astoņi dalībnieki, turklāt vairāk nekā desmit varētu būt redzami Mūsas posmā divas nedēļas vēlāk! Skats varētu būt iespaidīgs.

Par klasēm un iespējām Autocross.lv pētīs un ziņos laikā līdz Smiltenei. Taču viens ir skaidrs – grūti sagaidīt svētdienu!

 • Ātrums.

  Lielienšteins čempions!
  Open visnotaļ interesanti!
  Spīķis visu būtu sakārtojis priekulē!

  • HarryVanLee

   Var jau būt,ka Spīķis Priekulē būtu uzvarējis,bet ne kautko nokārtojis-pārāk liela punktu diference-lai Spīķis būtu čempions-atlikušajos posmos Miščenko būtu jāpaliek uz nullītēm,bet tas savukārt ir maz ticams un amatieru(AKA)pārstāvis būs čempions! Tā arī būs atbilde tiem,kas pirms sezonas jautāja-kas tas tāds-Miščenko? Tagad zinās! :-D

   • Ātrums.

    Amatieris ar dārgāko motoru visā 2000 super klasē, nu jā ta jau neko nedod, klusēšu! :D
    Var būt ka Spīķis būtu uzvarējis? :D :D :D Laika kontrolē pat viss OPEN sastāvs krita, bet tas tā.!
    Mēs visi zinam kurš tajā pašā vecpilī ir ātrāks, kurš vispār ir ātrāks, un svētdien noskaidrosim kurš tiešā cīņā ir ātrāks, un šaubu nav.!

    • HarryVanLee

     Protams,laika kontroles braucieni ir reizēm iespaidīgi un pat interesanti salīdzinājumā ar citas klases braucējiem-būtībā ta ir pamatjēga sacensībam-sasniegt augstāko rezultātu,bet…uzvara laika kontrolē nav uzvara ne kvalifikācijas braucienos,ne fināla braucienos-tur,kā zināms ir vairāki apļi braucami kopā ar konkurentiem un uzvar tas,kurš ir pirmais finālā…..veiksmes un stabilitātes jautājums atbilstoši iespējām…

    • vasilijs

     Kāpēc domajat ka Mišcenko ir dārgakais motors? Man liekas ka pie Paidera viņš nav neko pircis :-/

 • Ātrums.

  Atvainojos: Lilienšteins!

 • A.K. - 87

  Ātrum. Es arī domāju ka Spīķis ir nedaudz ātrāks, bet šis ir tehnisks sporta veids un nejau vienmēr uzvar visātrākais. Spīķi bieži vajā tehniskas neveiksmes, bet jāātzīst ka viņa braukšanas stils ir agresīvs un diezgan bieži viņš pats savas vainas dēļ sagandē savu braucamo. Mišķenko brauc krietni prātīgāk un racionālāk. Jāātzīst ka viņam arī veicās. Un visu kopā saliekot viņš pelnīti atrodas līderpozīcijā.
  Vaitad citās klasēs ir savādāk, Kazlovskis ir vienmēr reāls pretendents uz uzvaru OPEN klasē un viņš punktu ziņā nav pat trijniekā, tas pats 1600 klasē Kļava un Sakolmeisters, D 12 stabili pārāks ir Pindiss, bet viena tehniska neveiksme un viņš ir turpat kur visi citi un Smiltenē viņam jānobrauc maksimāli labi lai viņš kļūtu par čempionu. Tāds draudziņ ir autosports, tas lielā mērā ir atkarīgs no veiksmes un stabilitātes visas sezonas garumā.
  Un es domāju ka diezin vai ka Mišķenko motors ir dārgāks par Spīķa motoru. Smiltenē pieej gan pie vienas mašīnas, gan pie otras un apskaties kas un kā, ja esi ar tehniju uz Tu tad sapratīsi ka raksti muļķības.

  • M.Spīķis

   Tu, dezinformētais cilvēk, aizej pie jebkura no maniem brāļiem kautvai pie manis, un es tev izstāstīšu visu par motora izmaksām un tu būsi uz pakaļas par izmaksām, kurām tāpat neviens netic! Kad tu esi redzējis, ka Juris izstājas trakulības dēļ, tas, ka Kenis 300 metri pirms līkuma bremzē un ieraud par katru sīkumu, tas, ka seķērās Bauskā ar Liguru, lai tu teiktu ”DIEZGAN BIEŽĪ” apdomā ,lūdzu, cik sezonas Juris brauc, lai tu lietotu šo vārdu savienojumu, smiekli nāk! Un nopietni piestrādā pie gramatikas, vismaz uzvārdus būtu pareizi uzrakstījis!
   [esi ar tehniju uz Tu tad sapratīsi ka raksti muļķības.] – Labāk ciet klusu, tev nepadodas domāt!

   • Fans

    Ak vai, kādas kaislības! Kā sievietēm! Te pat Grencis nobāl.
    :-D :-D :-D

    Bet ok, tiekamies svētdien Smiltenē! Gaidu ar nepacietību šo gonku!
    :nerd:

    • HarryVanLee

     Zini-kā pirms koncertiem- publika jāiesilda :-D

     • Fans

      Labs! + jāuzkurina!
      :-D :-D

     • M.Spīķis

      Ev nu zēni, ko tik maz mīnus? Fans, turpini fanot!

    • Fans

     Mr. Spīķi, turpini skrūvēt, un neaizmirsti saules brilles, svētdien sola lielisku laiku un fantastiskas meitenes, kuras tikko sasniegušas pilngadību. Tava gonka, vecīt!
     :-D :-D :-D

     • M.Spīķis

      Svētdiena būs mūsu!

 • meistars

  Kuram ir informācija par Miščenko “dārgo” motoru?

  • lielais

   nu cik es zinu Miscenko motoru būveja misters Cābels(laikam holande),detaļas sūtitas no Jaunzelandes,piekari regulēja MC Laren rūpnicā, motoru regulēja Somijā. Pa ziemu Mišcenko trenējās Anglijā. Tur veci appakšā ir reāls piķis.

 • G-1

  nevajag iedziļināties ”ātruma” lēnajos murgos.

 • Hahol

  Beidzat par tiem motoriem strīdēties..tas nav noteicošais faktors tomēr braukšana,meistarība ir spilgti piemēri no vēstures,piemēram,Tiltiņš kad pret Dambja Pumu vai Smart, vai tie paši brāļi Kuļivski,arī 1600 agrāk bija Priedīša mašīnas salīdzināšana ar citām…cilvēki brauc nevis mašīnas…un vispār svētdien atkal būs paraug sacensības Smiltenē kuras izbauda jebkurš i skatītāji i braucēji…

 • latvanis

  pēdējā laikā karstas diskusijas, rakstiet vēl! :D

 • misters x

  kāpēc man liekas, ka 2000 Super dārgākais motors ir T.Ziedānam? :-D

  • G-1

   tas gan ir iespējams. :-)

   • Ātrums.

    da labi te vispār bezsakars, te jau nav cilvēki no malas, bet katra braucēja fani, vispār bezsakarā mīnusus liek utt.! Atvainojos ,ka aizskāru sāpīgu tēmu atbalstītājiem.! :D :D :D

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Rīga, Biķernieku trase, 9.-10.07.2018. Rallijkrosa Latvijas čempionāts, Baltijas kauss NEZ Kroskartu čempionāta 3. posms Dalībnieki *** Vecpils, Vecpils autotrase, 21.07.2018. Latvijas autokrosa čempionāts, 3. posms Nolikums LČ Nolikums FR-Kom Pieteikuma veidlapa LČ Pieteikuma veidlapa FR-Kom Dalībnieki LČ (12) FR Komandas (1)