Autokross: Latvieši gatavojas mežonīgajai Novapakai

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
30.06.2011
12:35

Latvijas autokrosa braucēji nedēļas nogalē aizvadīs vienu no smagākajiem Eiropas autokrosa čempionāta posmiem leģendārajā Novapakas trasē. Īpaši nopietnā konkurencē uz starta Buggy1600 klasē stāsies Māris Līcis, Andris Kuļikovskis, Dāvis Aupe un Oskars Eglītis. SuperBuggy klasē cīņai gatavojas Jānis Boks un Juris Kuļikovskis. Cik zināms, uz sacīksti tomēr nedosies dalībnieku sarakstos atrodamais Jānis Bogdanovičs TouringAutocross klasē.

Līcis un brāļi Kuļikovski dodas uz Čehiju pēc tikko aizvadītās sacīkstes Mačenbergā. Māra un Andra tehnika lielā mērā ir kaujas gatavībā, bet Jura lielās klases bagijam vēl gaidāmi remontdarbi. „Šovakar (ceturtdien) saņemsim nepieciešamās detaļas, lai varētu atjaunot mašīnu un startēt,” saka Juris Kuļikovskis. „Izrādījās, ka motora jauda sanākusi pārāk nopietna un pārējie mašīnas mezgli to nespēj izturēt. Vispirms Mačenbergā pazuda priekšpiedziņa, bet jau nākamajā braucienā arī aizmugures piedziņa.”

Uz Čehiju jau devies Dāvis Aupe ar savu komandu, kurš var izrādīties interesants spēlētājs gan uz kopējā Buggy1600 klases fona, gan latviešu iekšējās attiecībās. Starp citu, par attiecībām runājot, rīkotāji parūpējušies, lai Latvijas sportisti varētu parkā atrasties vienkopus. Tas ir ļoti patīkami, ņemot vērā, ka dalībnieku skaits sacīkstē pārsniedz simtu un, lai satiktu savējos, jāmēro, iespējams, gana nepatīkami attālumi.

Interesanti būs vērot Oskara Eglīša sniegumu nopietnajā konkurencē (vairāk nekā 50 dalībnieki klasē).

Savukārt ar ievērojamu veiksmes devu fundamentā uz Čehiju dosies Jānis Boks – viena no galvenajām Latvijas cerībām šajā sacīkstē: „Svētdienā pēc Jāņiem nolēmām aizvadīt treniņus Priekulē. Kad biju veicis piecus apļus, bagijam parādījās eļļas noplūde. Sākot pētīt, ko par to visu saka motora elektronika, izrādījās, ka esam iekūlušies motora defektā, tāpēc darbi joprojām turpinās.”

Ja Jānis nebūtu aizvadījis šos izmēģinājumus, motora resurss beigtos Novapakas laika kontroles pirmajā sesijā…

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv