Autokross: Latvieši līderos pirms Vilkiču posma

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
06.06.2018
14:54

Pēc aizvadītajiem diviem Eiropas autokrosa čempionāta posmiem Justs Grencis ir līderis JuniorBuggy klasē, bet Ervins Grencis dala pirmo vietu ar Maiku Bartelenu SuperBuggy klasē. Nedēļas nogalē Eiropas seriāls turpinās kaimiņzemē Lietuvā, Vilkiču trasē.

Justs Grencis pēc uzvaras Mūsas posmā nonācis kopvērtējuma vadībā. Pārsvars ir trausls, tikai divi punkti pār galveno konkurentu Jakubu Novotniju, taču tas arī saprotams – aizvadīti tikai divi posmi. Justam sasniegtā uzvara sarežģītajā sacīkstē bija vairāk nekā nepieciešama. Arī, lai ierādītu Novotnijam, ka viņa daudzsološais ātrums vēl nenozīmē vieglu pastaigu pēc čempiontitula.

Ervins Grencis SuperBuggy klasē ir uz viena zara ar Bartelenu – abiem pa 54 punktiem, bet trešajā vietā esošajam Jakubam Kubičekam 48. Interesanti, ka Grencis un Bartelens abos posmos guvuši vienādu punktu skaitu – pa 23 punktiem Vācijā, pa 31 punktam Latvijā. Tāpat interesanti, ka pēdējo gadu čempions Štūbe šobrīd kopvērtējumā ir tikai devītais.

Ceturtais pēc diviem posmiem ir Florēns Tafani, kurš svētdien izpildīja vienu no iespaidīgākajām avārijām Mūsas trases vēsturē. Runā, ka jau Lietuvas posmā viņš startēs ar savu veco auto, bet nākamajās sacīkstēs būs sagatavots jauns bagijs. Visai pārliecinoša pieeja tehnikas resursiem…

Kopvērtējuma punktus guvuši visi klasē startējušie Latvijas braucēji. Jānis Boks šobrīd 11. vietā, Juris Kuļikovskis 18. pozīcijā, Māris Līcis pēc ļoti daudzsološa snieguma 26. pozīcijā.

Buggy 1600 klasē Aleksandram Ņikitinam neizdevās tikt pie punktiem, savukārt pirmos Eiropas čempionāta punktus TouringAX klasē sasniedza Jānis Veģeris. Lai arī abas pirmās sacīkstes ar jauno auto neizdevās veiksmīgas, punktu konts ir atvērts! Jānis kopvērtējumā 12. vietā.

Nedēļas nogalē Vilkičos seriāls turpināsies, bet pēc Lietuvas sacīkstes būs aizvadīta jau gandrīz trešdaļa seriāla. Šogad čempionātu veido desmit posmi.

Pašlaik Vilkiču dalībnieku saraksts ir nedaudz īsāks nekā bija Mūsā, tomēr galvenie spēlētāji būs ierindā. No latviešiem sarakstos ir visi pieminētie braucēji, izņemot Ņikitinu Buggy 1600 klasē. Nacionālajā klasē trīs Latvijas pārstāvji – brāļi Mareks un Rihards Daiņi, kā arī Kaspars Silenieks, kurš pēc Mūsas posma paziņojis par nestartēšanu Latvijas čempionātā.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv