Autokross: Latvieši noslēgs Eiropas čempionātu

Viesturs Saukāns  23.09.2011 16:56 0

  Autokross, Ziņas

Četri Latvijas sportisti – Māris Līcis, Andris un Juris Kuļikovski un Jānis Boks – šajā nedēļas nogalē Itālijā, Madžoras trasē aizvadīs Eiropas autokrosa čempionāta pēdējo posmu. Sacīkstes pamatuzdevums mūsējiem, protams, augstvērtīgu rezultātu sasniegšana. Savukārt Mārim Līcim vēl principiāla cīņa kopvērtējumā. Pašlaik Māris ir 12. vietā un, šķiet, ir visas izredzes šo pozīciju saglabāt, līdz ar to aizvadot līdz šim veiksmīgāko sezonu savā karjerā. Turklāt veiksmes gadījumā iespējams uzlēkt uz 11. vietu, jo no Krisa Valdšmita Māris atpaliek par vienu punktu.

Sacīkstei pieteicies mežonīgs skaits dalībnieku. Buggy1600 klasē, kurā startē Līcis un Andris Kuļikovskis, pieteikušies 53 dalībnieki. Boka un Jura Kuļikovska SuperBuggy klasē – 43 pieteikumi. Arī TouringAutocross klasē daudz sportistu – 25 sportisti. Tiesa, praksē dažkārt šie skaitļi tomēr mēdz būt mazāki.

Kopvērtējumā joprojām nav zināmi visi uzvarētāji. TouringAutocross klasē tituls jāsadala Tamašam Karai un Vāclavam Fejfāram. Buggy1600 klasē visu sakārtojis Olivjē Difūrs, bet SuperBuggy klasē izcili pārliecinošs tituls Berndam Štūbem. Junior Buggy kategorijā Jakubs Kubičeks ir tuvu mazo bagiju titulam.

Māris Līcis un viņa komanda savā mājas lapā http://alko-team.1w.lv plāno informēt par notikumiem Madžorā. Komanda ziņo, ka visi četri Latvijas braucēji jau ir trasē.