Autokross: Latvieši uz pjedestāla Igaunijas ziemas autokrosā

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
29.01.2022
18:57

Varstu trasē Igaunijā startējis nacionālais autokrosa čempionāts smago automašīnu klasēs. Latvijas braucēji Jānis Kozlovskis un Ainārs Ramats sasniedza otro un trešo vietu smago bagiju klasē.

Smago auto cīņās kopumā startēja salīdzinoši neliels dalībnieku skaits – 14 pa visām trim klasēm. Pieci dalībnieki GAZ 53, pieci arī GAZ 51/52, kurā startēja arī Latvijas braucējs Artis Kriķis. Tikai četri braucēji bagiju klasē, kas līdz šim bija kuplākā Igaunijas čempionāta klase.

Šoreiz cīņa notika nevis ierastajā Varstu krosa trasē, bet gan blakus tai, pļavā izveidotā ziemas trasē, kuru klāja tīrs, speciāli veidots ledus. Tas bija pārsteidza Latvijas braucējus, jo, plānojot sacīksti sniegotā klasiskajā trasē, netika meklētas vairāk ledum atbilstošas riepas.

Neskatoties uz to, Jānis Kozlovskis un Ainārs Ramats pārliecinoši dominēja priekšbraucienos. Jānis Kozlovskis stāsta: “Mums ar Aināru izdevās piešauties ledus trasei, un mēs cīņu sākām ar labām vietām kvalifikācijas braucienos – es pirmais, viņš otrais. Fināls notika pamatīgā krēslā, braukšana bija ļoti sarežģīta, jo trase bija pilnībā noslidināta. Pieļāvu vienīgo kļūdu šajā sacīkstē, kas ļāva igauņu braucējam tikt man priekšā.”

Finišā Kozlovskim un Ramatam, attiecīgi, otrā un trešā vieta aiz igauņa Martina Talva. Pagaidām nav saņemti pilni rezultāti, bet provizoriski Artis Kriķis GAZ 51/52 klasē finišēja ārpus pjedestāla pozīcijām, sasniedzot ceturto vietu.

Tā kā dienas gaitā notika sacensības arī vieglajām automašīnām, cīņa pamatīgi ievilkās. Pēdējie fināli notika ne vairs krēslā, bet pilnīgā tumsā. Jāatzīmē, ka automašīnas nebija aprīkotas ar priekšējiem lukturiem, kas cīņu padarīja visai īpatnēju.

Igaunijas čempionātā kopumā paredzēti septiņi posmi. Pēc aizvadītās sacīkstes Varstu čempionāts turpināsies ar vasaras posmiem, tostarp 28. augustā Smiltenē, Tepera trasē.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv