Autokross: Latvieši uzbūvē Eiropas SuperBuggy, Līcis atgriežas! (FOTO, VIDEO)

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
03.04.2017
10:03

Šoziem noslēdzies darbs pie Māra Līča jaunā SuperBuggy, ar kuru jēkabpilietis gatavojas atgriezties Eiropas autokrosa čempionātā, debitējot prestižākajā bagiju klasē. Aizvadīti pirmie izmēģinājumi.

Līcis, kurš Eiropas čempionātā pēdējo reizi startēja 2014. gadā, kad vēl Mūsā notika EČ posms, par jaunuzbūvēto tehniku saka: “Uzbūvēts Superbagijs, kas aprīkots ar diviem BMW S1000RR motoriem. Bagijs ir pilnībā uzbūvēts Latvijā, pāris detaļas ir iegādātas ārzemēs. Bagijs tapis ALKO Racing Team boksos — mehānisko daļu gatavojis Jānis Radiņš, elektronikas sistēmu — Konstantīns Turkins. Bagija būve bija ļoti ilgstošs process, sākumā likās, ka projektu realizēt būs vieglāk, saskārāmies ar daudziem šķēršļiem. Svētdien veicām pirmos testus, pārbaudījām, kā auto strādā. Atklājām dažas “bērnu slimības”, ko tuvākajā laikā centīsimies novērst. Tad veiksim jaunus testus. Protams, pašam jāmācās braukt! Darba līdz pirmajam Eiropas čempionāta posmam vēl daudz. Galvenie plāni ir sagatavot mašīnu, lai varētu veiksmīgi nobraukt un finišēt sacensībās, un apmeklēt tuvākos Eiropas čempionāta posmus.”

Māris Līcis Eiropas autokrosa čempionātā debitēja agrā jaunībā, savā otrajā karjeras sezonā 2009. gadā. Ar laiku kļūstot par regulāru Eiropas čempionāta dalībnieku, Māris 2011. gadā sasniedza līdz šim augstāko rezultātu – 12. vietu čempionāta kopvērtējumā Buggy 1600 klasē. Pēc šīs sezonas starti Eiropā kļuva fragmentāri, bet pēc 2014. gada Mūsas posma Līcis startējis Baltijas Buggy 1600 čempionātā. Augstākie rezultāti reģionā sasniegti 2013. un 2014. gadā, kad tika sasniegtas kopvērtējuma uzvaras, attiecīgi, NEZ Ziemeļeiropas kausā un Baltijas čempionātā.

Ja šogad nekas nemainās pārējo Latvijas bagiju braucēju plānos, tad pastāv iespēja, ka Eiropas SuperBuggy čempionātā vienlaicīgi startē četri Latvijas sportisti: Ervins Grencis, Jānis Boks, Juris Kuļikovskis un arī Līcis.

(Foto/video – Elīna Grandāne)

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv