Autokross: Latviešiem četras uzvaras Lietuvā

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
22.06.2020
10:41

Latvijas sportisti svētdien Biržu sacīkstē Lietuvā guva četras uzvaras. D-2000 klasē uzvara Tomam Edušam, D-1600 junioru klasē labākais bija Dainis Zemnieks, RWD 2500 klasē uzvara Ģirtam Ķilpem, bet D-Open 2500 labākais Viesturs Plētiens. Latviešiem arī daudz citu pjedestāla pozīciju.

61 dalībnieka cīņā 27 bija Latvijas sportisti, par ko īpaši pateicīgi ir sacensību rīkotāji. Lietuvas kausa seriāla aktīvists Sauļus Valjuks saka: “Rīkotāju vārdā izsakām lielu pateicību Latvijas sportistiem, kuru lielais pulks padarīja šo sacensību lielisku. Protams, bija skarbas cīņas, bija kūleņi, bija arī dažas diskvalifikācijas, bet bez tā neiztikt.”

D-2000 klasē 19 dalībnieku konkurencē Edušs uzvarēja ar ievērojamu pārsvaru, aiz sevis atstājot Zigurdu Gailīti un Artūru Mūrnieku, kuri pjedestāla pozīcijas dalīja līdz pat pēdējam aplim.

D-1600J uzvaru sasniedza Dainis Zemnieks, kurš līdz šim bija aizvadījis cīņas Lietuvas Junior 1000 klasē. Viņš aiz sevis atstāja krosa debitantu ar zināmu uzvārdu Edvardu Lajevski. Viņi aiz sevis atstāja trīs lietuviešu meitenes, no kurām labākā bija Joana Aukštikalnīte. D-Super klasē četru dalībnieku konkurencē trešo vietu sasniedza Raivis Anops, piekāpjoties Justinam Mikalauskam un Šarūnam Gruzinskam. Četri dalībnieki arī aizmugures piedziņas D-2000 RWD klasē, no kuriem abi latvieši – Ģirts Ķilpe un Kristaps Lapiņš guva pirmās divas pozīcijas. D-Open 2500 klasē uzvara Viesturam Plētienam, arī pārējās pjedestāla pozīcijas Latvijas braucējiem – Jānim Ollem, kurš startēja ar Audi 80 un Valerijam Tolopilo.

D-Open 4500 klasē trešajā vietā Viesturs Plētiens, kurš startēja divās klasēs. Viņš piekāpās Audrium Stanim un Žilvinam Lingem. D-1600 klasē Latvijas braucēji nestartēja, bet uz pjedestāla kāpa Vismants Griciuss, Gražvids Kiela un Roberts Steniulis.

Sacīkstes noslēgumā notika arī superfināls, kurā uzvaru guva Plētiens, aiz sevis atstājot Edušu un Olli.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv