Autokross: Latviešu drāma čehu haosā

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
15.08.2011
09:07

Eiropas autokrosa čempionāta septītais posms Čehijā, Pržerovas trasē noslēdzās ar dramatisku iznākumu Latvijas komandai. Māris Līcis jāapsveic ar 12. vietu, kas šajos apstākļos ir lielisks rezultāts. Taču Jānim Bokam sacīkste noslēdzās slimnīcā, Jurim Kuļikovskim – ar pamatīgi sasistu mašīnu, bet Andris Kuļikovskis palika pirmais aiz punktu guvēju robežas.

Jānis Boks sacīksti noslēdza ar smagu avāriju – vienā no līkumiem latvietis sabremzējies par daudz, kā rezultātā viņa bagijā ietriecās konkurents, uzsitot Boka mašīnu uz vaļņa, kam sekoja kūleņi. Jānis visu vakaru pavadīja slimnīcā, šķietami bez nopietnām traumām, taču ar pamatīgu smadzeņu satricinājumu.

Arī Juris Kuļikovskis piedzīvojis smagu avāriju, izpildot divus, trīs kūleņus.

Māris Līcis kvalificējās B finālam un to aizvadīja salīdzinoši veiksmīgi, finišējot ceturtajā vietā un gūstot 12. pozīciju Pržerovas posmā.

„Sacīkste bija īsts murgs, kaut ko tādu savā mūžā nebiju redzējis! Katrs otrais brauciens, nepārspīlējot, beidzās ar nopietnām avārijām vai citām likstām,” sacīja Līcis. „Nevienu no fināliem nebija iespējams uzsākt ar pirmo piegājienu, tie nemitīgi tika apturēti avāriju vai falšstartu dēļ. Tikmēr, kad mūsu B finālā pārliecinoši pāragru startu veica Nosaleks, brauciens netika apturēts – liekas, Nosaleks saistījās ar mājinieku cerībām šajā sacīkstē. Runāju ar pārējiem B finālistiem – visi bija šo pāragro startu redzējuši. Taču labi, ka vispār esam finišā šai sacīkstei, tā bija ļoti sarežģīta.”

Pēc salīdzinoši saprātīga iznākuma Līcis kopvērtējumā ieguvis divas pozīcijas un nonācis 11. vietā.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv