Autokross: Latviešu pārsteigums Eiropas autokrosā

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
22.04.2018
18:05

Eiropas autokrosa čempionāta pirmā posma Vācijā rīkotāji publicējuši pašlaik neoficiālo Zēlovas sacīkstes dalībnieku sarakstu. Klašu tabulās prognozēti dalībnieki no Latvijas: Eiropas čempions Justs Grencis JuniorBuggy klasē, kā arī Ervins Grencis un Jānis Boks SuperBuggy klasē. Taču ir arī pārsteigums – Touring Autocross klasē debijai gatavojas Jānis Veģeris.

Valmierietis Veģeris, kurš pērn uzstādīja nacionālo rekordu aizvadīto sacīkšu skaita ziņā, starpsezonā gatavojis jaunu Citroen DS3 automašīnu. Jānis startēs ar 225. starta numuru, un pašlaik sarakstos ir viens no desmit Touring AX klasē pieteiktajiem dalībniekiem. Sportistu skaits gan šajā klasē vēl, visticamāk, mainīsies.

SuperBuggy klasē cīņām gatavi gan Grencis, gan Boks. Jānis jūtas pilnībā atguvies no pirms gada kartingā gūtās traumas, un jau pērn rudenī aizvadīja sacīksti Čehijas čempionātā, kurā apliecināja savu ātrumu un braukšanas stabilitāti. Jānis šajā nedēļas nogalē arī aizvadīja izmēģinājumus Pilskalnu trasē – viss rūc!

Ervins un Justs Grenči turpinās krāt panākumus katrs savā klasē. Ja Justs pērn realizēja galveno uzdevumu, kļūstot par Eiropas čempionu, tad Ervinam šo uzdevumu pēc diviem vicečempiona tituliem vēl gribas realizēt.

Eiropas čempionāts startēs pēc divām nedēļām Vācijā, Zēlovas trasē. Savukārt otrais posms norisināsies Latvijā, Mūsas trasē. Līdz ar kārtējām sporta kompleksa nedienām ar īpašniekiem par sacīkstes rīkotājiem šogad kļuvuši Rencēnu Autokluba speciālisti, saņemot ievērojamu finansiālo atbalstu arī no LAF. Veģera, bagiju braucēju un iespējamo citu Latvijas dalībnieku armāda padarīs šo pasākumu vairāk nekā saistošu Latvijas līdzjutējiem. Līdz tam gan tiks sākta arī Latvijas nacionālā sezona – folkreiss Smiltenē, autokross Brenguļos un rallijkross Rīgā!

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv