Autokross: Latviešu stāsti no Ukmerģes

admin admin
17.05.2010
23:52

Lai gan precīzu rezultātu nav, saņemti pirmie spriedumi par sestdienas Baltijas autokrosa kausa pirmo posmu Ukmerģē, Lietuvā. Latviešiem sacīkste nav bijusi veiksmīga, tāpat arī organizatoriski posms nav izdevies nelielā dalībnieku skaita un dramatisko laika apstākļu dēļ – visu dienu pamatīgi lijis.

Šobrīd oficiālas informācijas par sacīksti nav, vairāk tikai ļaužu runas, taču drīzumā gaidāmi rezultāti. 2000 Super klasē uz starta bijuši pieci dalībnieki – mājinieks Vaids Vaičekausks un četri latvieši: Jānis Spīķis, Māris Ločmelis, Mārtiņš Porietis un Aldis Kasparovičs. Pēc tehnikas defektiem kvalifikācijas braucienos Spīķis kopumā bija veicis četrus ar pusi apļus, bet nolikums paredz, ka, lai brauktu finālā, nepieciešams veikt piecus apļus, līdz ar to Jānis finālā pie starta netika. Tikmēr pārējie latvieši fināla startā viens ar otru sapinušies un nosprūduši dubļos, priekšā palaižot vienīgo lietuvieti Vaičekausku.
Open klase izgāzās, jo uz sacīksti mašīnas defekta dēļ tā arī neaizbrauca Jānis Kozlovskis un Latviju pārstāvēja tikai Raimonds Jerāns. Līdz ar to klases dalībnieku skaits sarucis līdz minimumam – vismaz dalībnieku saraksts bez abiem latviešiem paredzēja tikai Vitaljus Plastinina startu.
D-3A klasē dalībnieku bijis vairāk, taču sacīkste arī šajā klasē nebija veiksmīga Latvijas braucējiem. Jau piektdien par transportējošās tehnikas pēkšņu defektu ziņoja Oskars Eglītis, pieļaujot, ka līdz Lietuvai bagiju aizvest neizdosies. Prognoze izrādījās pareiza. Jāņa Ščerbicka bagijs neglābjami apklusa jau kvalifikācijas laikā, savukārt Māris Līcis pieļāvis kļūdu fināla startā, atdodot uzvaru vienam no leišu brāļiem Pupieņiem.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv