Autokross: Latvijas autokrosa čempionāts startē Smiltenē! (17:50)

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
23.04.2011
10:16

Aktuālie jaunumi no Latvijas čempionāta pirmā posma Smiltenē, Tepera trasē!

17:50: A fināli noslēgušies! Dramatiskā B600 finālā uzvaru guva Jānis Baumanis, izmantojot Otto Vočtava pusass plīsumu pirmajā aplī un Kaspara Bumbiera izstāšanos no līderpozīcijas pēdējā aplī. Otrajā vietā Aigars Liškovskis, trešais — igauņu debitants Keivo Koivs. Fināls notika ar atkārtotu startu, jo pirmajā startā iespaidīgu pirueti pēc starta izpildīja Dmitrijs Kabanovs, nobiedējot tiesnešus un izsaucot sarkano karogu.

D-3A klases brauciens sanāca īpatnējs. Vispirms divus pāragrus startus veica Remē Rāmets, tiekot izslēgts no brauciena. Startu vinnēja Ivo Sults, taču izstājās aizmugurējās piekares problēmu dēļ. Līdz ar to pie formālas uzvaras tika Kristijans Rajamē.

Open klasē visu braucienu kontrolēja Jānis Kozlovskis, līdz pēdējā aplī čempions kļuva lēnāks un viņu apsteidza Raimonds Jerāns. Trešā vieta Jānim Vanagam.

VAZ klasē motora defekts apturēja Edija Zimzas uzvaras gājienu, to viņam atņēma Jānis Rakuzovs. Reinis Palēvics ar tehnisku defektu izstājās tūlīt pēc starta.

2000 Super klasē pēdējā aplī uzvaru cīņā ar Reini Nitišu izrāva Intars Spīķis. Par spīti mazajam dalībnieku skaitam brauciens bija patiesi baudāms. Trešajā vietā Uģis Kaimiņš.

1600 klasē pārliecinošu uzvaru izcīnīja Andris Priedītis. Čempions aiz sevis atstāja Janno Liguru un Kasparu Silenieku, kurš trešo vietu atņēma novadniekam Jānim Grīnvaldam. Izstājās Andis Kļava — pusass, bet sacīksti ar otro pārnesumu veica Reinis Lilienšteins — atskrūvējies pārslēgšanās mehānisms.

D12 klasē uzvaru guva Kristaps Eglītis, bet otrais — Bruno Leimanis. Par spīti startam no otrās rindas abi favorīti apsteidza konkurentus. Trešais — Andris Jurciņš.

Visi rezultāti provizoriski, jo uz slēgto parku izsaukti vairāku sportistu mehāniķi.

15:50: Finišs kvalifikācijas sērijām. B600 klasē vēl viena uzvara Vočtavam, sekoja Bumbiers, Zīverts. Starta vietas A finālam: Vočtavs-Bumbiers-Zīverts, Liškovskis-Kabanovs, Ozoliņa-Koivs-Baumanis. D-3A trešajā kvalifikācijā uzvara Rāmetam, bet uz starta trīs igauņi stāsies secībā Rajamē-Rāmets-Sults. Rajamē gan piedzīvojis tehnikas problēmu, iespējams, pazudusi priekšpiedziņa. Open trešajā braucienā trijnieks Kozlovskis, Jerāns, Vanags, tāds pats trio arī A fināla pirmajā rindā. Otrā rinda — Rusmanis-Skribis, trešā rinda: Kedrovs-Zimza-Rakuzovs, ceturtā rinda — Palēvics. 2000 Super klasē trešajā braucienā izstājās Spīķis, šķiet, ātrumkārbas problēmas. Uzvara Nitišam, sekoja Kaimiņš un Kenigsbergs. Uz starta A finālā pirmajā rindā Nitišs-Kaimiņš-Spīķis, otrajā rindā Kenigsbergs-Astrauskis. 1600 klases pirmajā grupā līderi Lilienšteins, Vanters, Afļituovs, otrajā grupā — Priedītis, Balodis, Zobens. A fināla secība: Priedītis-Lilienšteins-Balodis, Kļava-Ligurs (iespējams, Andim kārba, Janno — motors), Zobens-Afļitunovs-Grīnvalds, Meļķis-Silenieks, Vanters-Kurgs. D-12 klasē pēdējā braucienā lieliskā cīņā uzvara Eglītim, sekoja Jurciņš un Leimanis. A fināla startā: Jurciņš-Grantiņš-Vīksne, Eglītis-Leimanis, Polis-Igovens-Staško. Fināli sāksies drīz!

14:50: Noslēgusies 2. sērija. B600 klasē uzvaru guva Vočtavs, sekoja Zīverts un Bumbiers. Open klasē uzvara Kozlovskim, otrais — Jerāns, trešais — Vanags. Kozlovska mašīna apstājās izejā no pēdējā pagrieziena, liekas, Jānis netrāpīja pārnesumā. Taču Jerāns nespēja izvairīties un ietriecās čempiona mašīnā. Sekas, liekas, nav briesmīgas. Skribis pēdējā līkuma ieejā ietriecās apmalē, zaudējot ceturto vietu. VAZ ieskaitē Zimza pirmais, Rakuzovs — otrais, Palēvics — trešais. D-3A bagiji tika pie spēkošanās — sīvā cīņā uzvara Rajamē, otrais — Sults, trešais — Rāmets. 2000 Super klasē uzvara Spīķim, kurš sīvi spēkojās ar Kaimiņu. Trešais Nitišs, izstājās Kenigsbergs un Astrauskis. D12 klasē pārsteigums — aiz pirmā līkuma saāķējās abi galvenie favorīti Eglītis un Leimanis, savukārt, šķiet, izstājies ir Pindiss. Rezultātā uzvara Jurciņam, sekoja Grantiņš un debitants Kristers Vīksne. 1600 klases pirmajā grupā sīvi dalītas pirmās trīs vietas — Priedītis, Vanters, Ligurs. Otrajā grupā uzvara Lilienšteinam, sekoja Balodis un Kļava. Kopvērtējums pēc abām sērijām — Priedītis, Lilienšteins, Ligurs, Balodis, Kļava, Zobens.

13:30: Noslēgusies pirmā kvalifikācijas sērija. Bez lieliem pārsteigumiem un starpgadījumiem. Lielākais pārsteigums — Kaspara Bumbiera perfektā debija B600 klasē, kurš uzvarēja savā debijas braucienā. Aiz viņa Otto Vočtavs un Valters Zīverts. Open klasē uzvara Kozlovskim, sekoja Jerāns, kurš pamatīgi nogulēja startu, kā arī Vanags. No VAZ trijotnes pirmais Edijs Zimza, otrais — Reinis Palēvics, Rakuzovs izstājās stūres iekārtas problēmu dēļ. 2000 Super klasē interesantā cīņā uzvara Reinim Nitišam, sekoja Intars Spīķis un Uģis Kaimiņš. Gints Astrauskis ceturtais, bet Kenigsbergs izstājās. 1600 klasē pirmajā grupā uzvaru guva Lilienšteins, aiz viņa Kļava un Balodis. Otrajā grupā uzvara Priedītim, sekoja Janno Ligurs un Kaspars Silenieks. Kopvērtējumā — Priedītis, Lilienšteins, Ligurs, Kļava, Silenieks, Balodis. D12 klasē uzvara Leimanim, sekoja Eglītis un Jurciņš. Izstājās Pindiss. Kuriozs D-3A klasē — no trim igauņiem uz starta izbrauca tikai Rajamē, kurš, nesagaidot Sultu un Rāmetu, formāli pārbrauca starta līnijai un guva formālu uzvaru.

11:45: GAIDĀM PIRMOS STARTUS! :)

11:40: Pārbraucienā Janno Ligurs uzlēca uz ceturto vietu 1600 klasē! Savukārt pie kontrollaika pārbraucienā tika arī Jānis Grīnvalds, kurš pirmajā piegājienā izstājās uzreiz pēc starta — veiksmīgi!

11:30: Tā kā Andis Vanters, Janno Ligurs un Andre Kurgs 1600 klasē tika noņemti no trases par ātru, viņiem ir iespēja laika kontroli veikt atkārtoti. Taču Vanters no iespējas atteicies motora defekta dēļ. Igauņi, šķiet, gatavojas pārbraucienam. D12 klases līderi — Kristaps Eglītis, Tāvi Pindiss un Bruno Leimanis.

11:20: Pārsteigums 1600 klasē — labākais laiks Jānim Liderim, kurš vēl treniņos piedzīvoja tehnikas defektu. Otrais Andris Priedītis, trešais — Reinis Lilienšteins, ceturtais — Andress Balodis. Viduvēji rezultāti favorītu pulkā esošajiem Kasparam Sileniekam, Andim Kļavam un Andim Vanteram. Tikko D12 klasē Jānis Polis pēdējā asajā pagriezienā apmeta GAZ auto sāniem, taču neticamā kārtā mašīna piecēlās atpakaļ uz riteņiem. Viņš aizbrauca nākamajā laika kontroles aplī.

11:15: Laika kontrolē: 2000 Super līderi — Reinis Nitišs, Uģis Kaimiņš, Intars Spīķis. Pusass defekts Uģim Kaimiņam. Open: Raimonds Jerāns, Jānis Kozlovskis, Jānis Vanags. B600: Aigars Liškovskis, Kaspars Bumbiers, Valters Zīverts. D-3A: Kristijans Rajamē, Ivo Sults, Remē Rāmets. VAZ, kuri brauks kopā ar Open: Jānis Rakuzovs, Edijs Zimza, Jānis Palēvics. Klasē vairāk braucēju nav, nestartē Andris Priedītis. Šobrīd trasē 1600 klase, savu laika kontroli gaida arī D12.

10:05: Noslēgušies brīvie treniņi, tūlīt sapulce. Sekos laika kontrole un 11:30 sacensību atklāšana. Treniņos pusass defektu piedzīvoja Ainārs Kenigsbergs, taču 2000 Super klasē viņš cīņu turpinās. Ir aizdomas, ka vēl nesākusies varētu būt beigusies episkā cīņa Open klasē starp pilnpiedziņu un aizmugures piedziņu — Inta Jeršova Subaru esot motora defekts. Pārējie, šķiet, ar treniņiem tikuši galā veiksmīgi. Visās klasēs ir dalībnieku sarakstā minētais sportistu skaits, plus Egiijs Kedrovs Open klasē.

8:55: Ir arī pārsteigums! Open klasē ieradies lietuvietis Egidijs Kedrovs, no kura pirms sacensībām nebija ne mazākā mājiena par vēlmi startēt Latvijas čempionātā. Viņš uz starta stāsies ar aizmugures piedziņas BMW.

8:10: Priecīgus svētkus! Smiltenē viss notiek, ideāls, silts, saulains laiks. Dalībnieki stāv rindā uz pieteikšanos, sportistu sastāva sakarā pagaidām pārsteigumu nav.

Sestd.,13:20: Andris Jurciņš apstiprina dalību rītdienas sacīkstā — D-12 deviņi dalībnieki!

Sestd.,11:25: Dalībnieku sastāvs īpaši neatšķirsies no pieteikumu saraksta, kurš Autocross.lv atrodams pēdējās nedēļas laikā. Sliktā ziņa – Oskars Eglītis netiek uz sacīksti veselības problēmu dēļ, līdz ar to D-3A bagiju klasē uz starta izies tikai Igaunijas sportisti. Labā ziņa – iespējams, D12 klase papildināsies ar Andra Jurciņa vārdu, sasniedzot deviņus dalībniekus. Jurciņš izteica gatavību startēt jau krietni pirms sezonas sākuma, taču pieteikumos viņš netika iekļauts, jo Andrim nav skaidrības ar situāciju darbā – iespējams, viņam būs jādodas uz Vāciju šovakar, bet varbūt – svētdien pēc sacīkstes.

Zem jautājuma zīmes tehnisku problēmu dēļ bija arī Māra Meļķa starts 1600 klasē. Taču nojaušams, ka problēmas ir atrisinātas un valmierietis būs uz starta Smiltenē.

Sestd.,11:20: Svētdien, 24. aprīlī Smiltenē startēs Latvijas autokrosa čempionāta 2011. gada sezona. Ar nepacietību tiek gaidīta septiņu automašīnu klašu iznākšana uz starta, lai sadalītu pirmās šā gada uzvaras. 13 dalībnieki 1600 klasē ir labā ziņa pirmssezonas periodā. Interesantā ziņa – Ints Jeršovs ar pilnpiedziņu pret Open klases līdzšinējiem līderiem. Portālam go4speed.lv Ints sacīja: “Autokrosā nolēmu braukt tāpēc, ka gribējās izmēģināt kaut ko jaunu. Braukšu ar Subaru automašīnu, kurai, salīdzinot at rallijsprintu, šis tas jāpamaina, jāuzlabo. Automašīna tikai nesen palaista, tāpēc šobrīd tai vēl nav tā jauda, kuru gribētos,” atzīst sportists. „Mana priekšrocība būs tā, ka braukšu ar pilnpiedziņu. Būs interesanti. Treniņus neesmu aizvadījis, jo visas trases aptuveni zinu. Jātrāpa pareizajā tonusā un viss būs labi. Lielākā uzmanība jāpievērš tehnikai, kas no rezultāta sastāda 40% — 50%, bet pārējais atkarīgs no braukšanas. Protams, arī starts ļoti svarīgs. Rallijsprinta pieredze neko man nepalīdzēs. Drīzāk autosprinta pieredze varētu palīdzēt. Pagaidām braukšu vienu posmu, bet tad jau vēlāk manīs,” tā Jeršovs.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv