Autokross: Latvijas autokrosa čempionāts un folkreiss Vecpilī (22:40)

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
29.06.2013
07:30

Sestdien, 29. jūnijā Vecpils autotrasē notiek Latvijas autokrosa čempionāta otrais posms (B600 bagijiem – 3. posms). Cīņā dosies arī Beta bagiju klase. Svētdien norisinās LAF Folkreisa Vasaras kausa 2. posms un LAF Krosa komisijas kausa 7. posms.

22:40: Komandas pārradušās mājās no garās Vecpils nedēļas nogales. Par pirkumiem – kopvērtējuma līderis Mārtiņš Starks zaudē savu auto, taču tā vietā nopērk Edija Oša (bijušo Rūdolfa Bogena/Edgara Bulles auto). Starka mašīnu iegādājās Vecpils kluba braucējs Andis Dreimanis, kurš pats šajā sacīkstē nokāva motoru savai Astrai. Mēģinājums iegādāties Sanda Džeriņa Opel Astra neizdevās – izlozē paveicās Sanda aizstāvības komanda un auto palika Džeriņa rīcībā. Juris Bekmanis jau pēc pirmās sacīkstes ar jauno Opel Astra to pazaudēja – to iegādājās Oša komandas pārstāvis. Pastāv iespēja, ka Bauskā ar šo auto brauks Ošs. Bija interesanti!

Kas attiecas uz A finālu, Starks kontrolēja sacīksti no sākuma līdz beigām. Dramatiskās cīņās par pjedestālu spēkojās Džeriņš, Rihards Dainis un Ivo Garāns. Ivo guva otro vietu, bet pēc Džeriņa iespaidīgas kūleņošanas trijniekā atgriezās Dainis. Fināla startā lieliski otrajā vietā nonāca Mārtiņš Einbergs, taču sānu kontakts ar Daini lika mašīnai apmest kūleni. Tiesa, Mārtiņš prata turpināt cīņu.

Autokrosa klase sarūpēja vienu pārsteigumu pēc otra. Pēc favorītu Jeršova un Iesalnieka izstāšanās fināla startā vadībā nonāca Bernāns, kurš spēkojās ar Edvīnu Strēli, līdz Edvīns bija spiests izstāties tehnikas problēmu dēļ. Bernāns šķita pārliecinošs uzvaras pretendents, taču arī viņš izstājās tehnikas dēļ. Uz uzvaru pretendēja arī Troika, taču viņa auto tika norauta kārtējā pusass un Oskars tika līdz finišam lēnākā tempā un zaudējot pjedestālu. Šīs drāmas spēlēja par labu Krosa komisijas kausa līderiem – Dreimanis guva uzvaru, kas nešķita reāla pat pēc 4. kvalifikācijas, savukārt otrais bija Kļava, kurš uz starta stājās no pēdējās, 10. vietas. Trešajā vietā nokļuva Jānis Pūga. Kopumā tas viss bija aizraujoši dramatiski!

17:45: Folkreisā pirkšanas virpulis! Uzvarētāji: Krosā šokējoša Jāņa Dreimaņa uzvara (bija četri citi līderi), folkreisā – Mārtiņa Starka uzvara. Plašāk vēlāk, kad beigsies pirkumu šovs.

15:35: Noslēgusies kvalifikācija, trase žūst un kļūst arvien ātrāka. Bez lieliem incidentiem. Kvalifikācijā vienīgais, kurš uzvarējis visos četros braucienos, ir Sandis Džeriņš, līdz ar to ir skaidrs fināla pirmās starta vietas īpašnieks. Pārējie rezultāti vēl tiek rēķināti. Atliek divi pusfināli un fināls. Krosa klasē sensācija – izstājas Jeršovs ar reduktora defektu, sarūpējot daudzus spēkos līdzīgus fināla favorītus. Diemžēl ar motora defektu izstājās arī Iesalnieks. Strēlis, Kļava, Dreimanis, Bernāns, Troika – katrs no viņiem var uzvarēt, spriežot pēc tā, kas šodien redzams trasē.

13:40: Aizvadītas divas kvalifikācijas sērijas. Pamatīgi nogāza lietus, padarot trasi slidenu. Sacīkste atraktīva, bet bez lielām drāmām. Pirmajā grupā folkreisam uzvaras Starkam un Gabrānam. Otrajā grupā uzvaras Einbergam un Dainim, trešajā grupā divas uzvaras Brēdem, ceturtajā grupā abus braucienus uzvar Džeriņš. Krosā uzvaras vienā grupā Jeršovam, otrā – Strēlis un Iesalnieks.

09:50: Labrīt, jau atkal no Vecpils! Trasē tiek aizvadīti brīvie treniņi folkreisa un autokrosa mašīnām.

17:20: Fināli beigušies! Beta bagiju klasē Špaks pārliecinoši pirmais. Jeršova izstājās jau pēc starta tehnisku problēmu dēļ. B600 klasē Zīverts uzvar pārliecinoši. Pjedestāla pretendentam Liškovskim nolūza amortizators, kā rezultātā Aigars paliek uzkāries uz vaļņa. Labi turējās Sproģe, taču arī izslīdēja un palika uz vaļņa, zaudējot ceturto vietu. 2000 Super klasē Miščenko pārliecinoši pirmais. Astrauskis tikpat droši otrais, sasniedzot augstāko rezultātu karjerā. Lieliskus pēdējos apļus aizvada Krūze, kurš apdzen Jurānu un Andersonu, sasniedzot trešo vietu. Spīķis startēja, taču drīz vien izstājās. Tomēr jāsumina komanda par lielisku darbu. Kenigsbergs izstājās uzreiz aiz starta, Zobens diemžēl nestartēja. VAZ klasē bez sensācijām un problēmām. Open klasē Jeršovs vinnēja startu un, tā kā trase bija svaigi laistīta, Brediks ar savu lielo auto neko nevarēja izdarīt. Bernāns viegli apmet kūleni pēc iekšmalas vaļņa sastapšanas. Sensācija 1600 klasē – Jānis Balodis gūst pārliecinošu un pelnītu uzvaru! Smagā cīņā, jo Troika un Grīnvalds bija turpat tuvumā. Grīnvalds tiešā cīņā apdzina Kļavu. Vanters pēc cīņas no pēdējām vietām izstājās tehnikas problēmu dēļ. Skumjas Sileniekam – pirmajos apļos pēc starta atpakaļnākošajā ovālā viņš iebrauca blakus Troikam, sāni pacēlās un izpildīti vairāki kūleņi – otrs gads Vecpilī, otra mašīna…

Sacīkste dramatiska un lielisks šovs skatītājiem! Rīt folkreiss un autokrosa kauss! Sportisti drīkst joprojām pieteikties!

15:30: Noslēgusies trešā kvalifikācija. 2000 Super klasē Spīķis nepaspēj uz starta, taču pēc nomainīta pakaļēja tilta plāno startēt finālā. Zobens un Kenigsbergs izstājās ar tehnikas defektiem, Zobens no otrās vietas. Beta bagijos bez pārsteigumiem. B600 klasē pēc kontakta ar Zīvertu sagriežas Aupe. Pirmā uzvara Liškovskim. Open klasē Jeršovs uzvar startā un perfekti notur Brediku visa brauciena garumā. Labs ģenerālmēģinājums finālam. 1600 klasē Balodis kļūst arvien lieliskāks. Vanters nepaspēj iekļauties piecu minūšu pirmsstarta laikā, bet, šķiet, startēs finālā. VAZ klasē pirmajā aplī lielākā daļa dalībnieku nosprūda pēc vienas auto sagriešanās. Līdz ar to Zimza pārliecinoši aizbrauc viens un uzvar. Otrais aizbrauc Krieviņš un notur pēdējo apļu uzbrukumus no Kolomenska. Gaidām finālus!

14:20: Nupat iet par traku! Divas iznīcinātas 2000 Super mašīnas. Krūze nedaudz uzstumj Lebedoka auto uzreiz pēc starta, kā rezultātā Rolanda auto trāpa valnī un pēc tam apmet daudzus kūleņus. Atkārtotā startā Spīķis priekšpēdējā aplī, dzenoties pakaļ Miščenko, nokļūdījās un apmeta dramatiskus kūleņus. Lebedoka Astrai viss beidzies, Spīķa komanda mēģina mainīt pakaļējo tiltu. Pēc atkārtotā starta mašīnu uz sāniem noliek arī Lapšāns. Beta bagiju cīņā Špaks atvinnē pirmajā aplī daudz zaudētā laika, sasniedzot otro vietu. B600 bagijos Klipa izstājas ar piekares defektu. VAZ klasē pirmajā aplī paliek lēns Kolomenskis, līdz izstājas. Uzvar Odiņš, nestartē Krieviņš. Open klasē Brediks neatstāj cerības Jeršovam. Dreimanim problēmas stūres iekārtu. Troika seniors pēc kontakta pēc starta aizlido pāri valnim. Nolauzts amortizators un, liekas, cīņa galā. Bernāns paliek uzreiz aiz starta ar tehniku. 1600 klasē lēns un ātrumus neslēdzošs kļūst Vanters. Skolmeistaru rezultātos aizliek aiz Grīnvalda par Jāņa sagriešanu. Negaidīta uzvara Balodim. 2000 Super klasē visās peripetijās stabili pirmais Miščenko, lai gan Spīķis līdz avārijai arī viņu grieza un mīcīja visai cītīgi.

12:30: Noslēdzas 1. kvalifikācija – dinamiski un dramatiski! Rezultāti zemāk. Beta bagijos Špakam milzīgs pārsvars, par pārējām pozīcijām cīņa. 1600 klasē startu uzvarēja Silenieks, taču Vanters jau pirmajā aplī tiek garām un pārliecinoši uzvar. Kļava izlido no trases, pāri valnim, un nespēj laicīgi atrast ceļu uz sacīksti – izstājās. B600 Koivs ar pārliecinošu falšstartu izvirzās vadībā un uzvar, taču 15 sekunžu sods atsviež igauni uz pēdējo vietu. Open klasē Kozlovskis nespēj izpildīt plānu ar startēšanu. Startā uzvar Jeršovs, taču brauciena vidū Brediks aizlaužas līderim garām. Acīm redzot pēc kontakta tika izsista stūres iekārta un Ints izstājās. Brediks uzvar pārliecinoši. VAZ klasē Kolomenskis sev raksturīgi pirmais, Odiņš sīvā cīņā apdzen Zimzu. Ozoliņš, kurš zaudēja laika jau pēc starta, dzenoties pakaļ apmet kūleni. 2000 Super klasē Miščenko uzvar pēc cīņām ar Zobenu, Kenigsbergu un Spīķi. Zobens pieļauj pāragru startu, turklāt brauciena laikā sagriež Kenigsbergu, kurš vēlāk izstājas ar norautu pusasi. Rezultātā Zobens tiek aizlikts rezultātos aiz izstājušā Kenigsberga, turklāt vēl saņem 15 falšstarta sekundes. Interesanti!

11:20: Rusmanis pamet sacīksti motora defekta dēļ.

11:15: Neliels pārsteigums laika kontrolē 2000 Super – Kenigsbergs pirmais, seko favorīti Zobens, Miščenko, Spīķis, tad Krūze, Lebedoks, Astrauskis, Jurāns, Lapšāns. Open klasē problēmas Kozlovskim – ātrumkārba. Sportists pieņem lēmumu pirmajā kvalifikācijā veikt nepieciešamos divus apļus, otrajā formāli startēt, tad jaukt ātrumkārbu, cerībā paspēt uz finālu. Laika kontrole beigusies!

11:08: Ņikitins sagatavojis tehniku, taču netiek pielaists pie laika kontroles kavējuma dēļ.

11:05: Laika kontrole 1600: Vanters, Silenieks, Kļava, Troika, Balodis, Grīnvalds, Skolmeistars, Pūga (izstājās), Dainis. Nestartēja Ņikitins, kura auto tika novilkts no trases jau brīvajos treniņos. Par defektu pašlaik ziņu nav.

10:56: Starp Brediku un Jeršovu mūžība – 1,1 sekunde.

10:55: Open laika kontrole: Brediks, Jeršovs, Kozlovskis, Dreimanis, Iesalnieks, Bernāns, Ašmanis, Skribis, Rusmanis, kuram dzesēšanas problēmas un tvaika sprādziens. Ojārs Troika laika kontrolē nestartēja kavēta pieteikuma dēļ. Beta laika kontrole: Špaks, Aploks, Jeršova.

10:45: VAZ laika kontrole: Kolomenskis, Odiņš, Zimza, Krieviņš, Ozoliņš, Salnājs.

10:40: B600 laika kontrole – Zīverts, Aupe, Koivs, Liškovskis, Klipa, Sproģe, Kabanovs.

10:35: Lielākais šī rīta pārsteigums – B600 klasē nav Kaspara Bumbiera, kuram Jāņa Baumaņa nestartēšanas dēļ bija labas iespējas nostiprināties kopvērtējuma vadībā.

10:30: Noslēgušies brīvie treniņi, ķeramies pie laika kontroles. Dalībnieku sastāvi ar nelieliem iztrūkumiem. Zemāk tabulās ir tie sportisti, kuri reāli ir gatavi piedalīties. Henilāns tikai šobrīd ierodas, taču gan jau tiks cauri tiesnešu spriedumiem un būs uz starta.

08:30: Lielisks rīts Vecpils autotrasē, apmācies, bet silts. Pa nakti viegls lietus, bet no gaidītajiem plūdiem ne miņas! Pašlaik ir ziņas, ka uz starta nebūs VAZ klases braucējs Kristaps Maševskis un 2000 Super braucējs Uldis Brikmanis.

 

 

 

1600

Braucējs K1 K2 K3 Kval A fināls
Kļava  10/avārija  5  3  6  4
Skolmeistars  7  8/lēmums  7  7  5
Dainis  8  6  8  8  7
Grīnvalds  6  7  4  5  3
Pūga  4  4  6  4  6
Ņikitins  9  10/tehnika  ns/tehnika  nc  nc
Troika  5  2  2  2  2
Balodis  3  1  1  1  1
Silenieks  2  3  5  3  9/avārija
Vanters  1  9/tehnika  ns/tehnika  9  8/tehnika

2000 Super

Braucējs K1 K2 K3 Kval A fināls
Miščenko  1  1  1  1  1
Spīķis  2  7/avārija  ns/avārija  9  7/tehnika
Astrauskis  4  5  2  2  2
Kenigsbergs  7/pusass  3  8/pusass  6  8/tenika
Krūze  9/tehnika  9/ns atk.st.  3  8  3
Jurāns  6  6  4  4  5
Lebedoks  10/sajūgs  10/avārija  ns/avārija  nc  nc
Lapšāns  5  8/avārija  6  7  6
Zobens  8/fšs/lēmums  2  7/tehnika  5  ns
Andersons  3  4  5  3  4

Open

Braucējs K1 K2 K3 Kval A fināls
Dreimanis  3  7  ns/tehnika  8  6
Jeršovs  8/piekare  2  1  3  1
Iesalnieks  2  3  3  2  3
Troika  6  8/avārija  ns/piekare  9  ns/piekare
Brediks  1  1  2  1  2
Rusmanis  ns/motors  ns/motors  ns/motors  nc  nc
Skribis  5  5  7  5  5
Bernāns  7  9/tehnika  5  6  8/avārija
Kozlovskis  ns/kārba  4  4  7  4
I.Ašmanis  4  6  6  4  7

B600

Braucējs K1 K2 K3 Kval A fināls
Zīverts  1  1  2  1  1
Koivs  7/fšs  6  3  5  5
Liškovskis  3  3  1  2  7/amortizators
Kabanovs  4  5  6  4  3
Klipa  5  7/piekare  4  7  4
Sproģe  6  4  7  6  6/avārija
Aupe  2  2  5  3  2

VAZ Klasika

Braucējs K1 K2 K3 Kval A fināls
Kolomenskis  1  5/tehnika  3  3  1
Zimza  3  2  1  1  3
Odiņš  2  1  4  2  2
Ozoliņš  6/avārija  4  5  5  4
Krieviņš  4  ns/tehnika  2  6  5
Salnājs  5  3  6  4  6/tehnika

Beta

Braucējs K1 K2 K3 Kval A fināls
Špaks  1  2  1  1  1
Henilāns  3  1  2  2  2
Aploks  2  3  3  3  3
Jeršova  4  4  4  4  4/tehnika

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv