Autokross: Latvijas čempionāta izturētā intriga

Viesturs Saukāns  26.06.2014 17:44 0

  Autokross, Ziņas

Latvijas autokrosa čempionāta īpatnība šogad ir milzīgā pauze starp pirmo un otro posmu – kopš pirmo uzvaru sadalīšanas pagājuši divi mēneši! Šis fakts viens rada papildu izsalkumu pēc nākamajiem posmiem un čempiontitulu sadales cīņām. Turklāt, lai gan arī iepriekšējās sezonas sarūpējušas ne mazums skaistu cīņu par čempionu tituliem, šī sezona solās būt vēl aizraujošāka. Sestdienas otrais posms Vecpilī – superšovs!

1600: Vanters, Kļava un pārējie

1600 klasē pirmajā posmā savu čempiona stabilitāti demonstrēja Andis Kļava, bet savas čempiontitula ambīcijas pieteica Andis Vanters. Nav skaidrs, kādā secībā, tomēr šķiet, ka viņi abi arī Vecpilī būs galvenie favorīti. Taču diez vai viss notiks tik vienkārši.

Pērn abu vārda brāļu dubultuzvara realizējās tikai otrajā Vecpils trases piegājienā. Vecpilī-1 pārliecinošu un nesatricināmu uzvaru guva Jānis Balodis, bet abiem favorītiem tā bija neveiksmīga sacīkste.

Šogad 1600 klasē, sevišķi Vecpilī, jārēķinās ar Rūdolfa Bogena faktoru. Pirmkārt, viņam vajadzētu būt izslimojušam Smiltenē uzkrītoši demonstrēto lampu drudzi. Viņš šobrīd zina, ka mašīna ir laba un labs rezultāts ir tikai viņa paša rokās. Otrkārt, viņš Vecpils trasi zina labāk nekā Vanters un vismaz tikpat kā Kļava – folkreisa laikos Kurzemē veikts daudz apļu. Smiltenē Rūdolfs, šķiet, aizvadīja savu pirmo sacīksti Tepera trasē.

Vecpilī spēcīgs spēlētājs būs arī Oskars Troika, kuram šeit arī lielāka pieredze par vidējo Latvijas čempionāta dalībnieku. Pērn Troika vienā no Vecpils posmiem bija uz pjedestāla.

2000 Super: Spīķis, Dainis, Miščenko, Starks un pārējie

2000 Super klase kļuvusi neprognozējama. Ja pirms sezonas tika gaidīts Jāņa Miščenko un Jura Spīķa duelis, tad sezona sākās ar Jāņa neveiksmju sērijas turpinājumu, kā arī zināmiem pārsteigumiem no čempionāta debitantiem Mārtiņa Starka un Riharda Daiņa. Turklāt Smiltenes iznākumu lielā mērā apstiprināja arī Baltijas čempionāta otrais posms Marijampolē, kā arī Nacionālās klases cīņas Mūsā: Miščenko turpināja neveikties, Spīķis bija favorīts, kurš atstāja neizmantotas iespējas uzvarēt, bet Dainis un Marijampoles gadījumā Starks pacietīgi ložņāja pa pjedestālu.  Un, jau atkal, gan Rihards, gan Mārtiņš krietni labi pazīst Vecpils autotrasi no folkreisa laikiem. Starp citu, šķiet, Latvijas čempionātā vēl nav bijusi kārtīga dubļu cīņa Vecpilī visas dienas garumā, kas kļūst par īpaši atraktīvu pasākumu – folkreisa draiskuļi to labi zina…

Open: Brediks, bet jāvēro izsalkušais Jeršovs un spārnotais Kozlovskis

Nevar īsti saprast, vai Agra Bredika mašīnai Vecpils ir tik ļoti atbilstoša trase. It kā ātra (tātad atbilstoša), tomēr līkumu sekcijas var radīt iespēju arī pārējiem.

Ļoti iedvesmots pēc Smiltenes posma bija Jānis Kozlovskis – otrā vieta devusi sajūtu, ka var tiešā cīņā cīnīties ar spēcīgiem pilnpiedziņas konkurentiem. Savukārt šovasar pirmo autokrosu plāno aizvadīt Ints Jeršovs – absolūti neprognozējami, kur viņš būs, ielecot „ejošā” sezonā visiem pa vidu.

Joprojām neapslēpts dārgums varētu būt Laura Unāma sniegums – potenciāls ir, vienīgi pagaidām realizācija klibo, neizdodas salikt kopā pilnu, rezultatīvu sacīksti. Taču agri vai vēlu arī viņš būs uz pjedestāla.

Protams, nav vajadzības sevi mānīt – Agris Brediks ir galvenais favorīts. Taču pārējiem šī cīņa nav bezcerīga.

VAZ Klasika: Bez lietuviešiem, līdz ar to interesantāk

Aizdomas par to, ka uz starta Vecpilī nebūs VAZ klases Lietuvas braucēju, ir apstiprinājušās. Līdz ar to uzvaras sadalīšana atstāta latviešu ziņā. Tad kurš – Arnis Odiņš? Kristaps Maševskis? Kalvis Tēts? Edijs Zimza? Imants Kolomenskis? Šķiet, kāds no viņiem, bet nav skaidrs, tieši kurš. Ja būtu jāspēlē totalizators, tad šajā posmā būtu smaga izvēle starp Maševski un Odiņu.

Smiltenē šķieta, ka gan vienam, gan otram neklājas viegli smilšainajā, smagajā trasē. Taču var gadīties, ka cietā Vecpils abiem būs parocīgāka. Kristaps pērn vienu no Vecpils posmiem uzvarēja, bet Arnis abos bija uz pjedestāla.

Jāvēro Kolomenskis, protams. Smiltenes pavasara smagumā jaunajai mašīnai neklājās viegli, Vecpilī, ja viss būs pareizi sakārtots, varētu būt mazāka slodze tehnikai. Savukārt Zimza šogad šķiet īsts viltnieks – it kā favorītu ēnā, tomēr vajadzīgajā brīdī tiek sasniegti labi rezultāti.

Neprognozējams šķiet Kalvja Tēta iespējamais rezultāts. Taču noteikti jāņem vērā fakts, ka Smiltenes laika kontrolē viņš uzveica pašu Pilipaviču – lai arī viens aplis, tas šajā gadījumā ir nopietns rādītājs.

B600: Bumbiers, Zīverts, Klipa

Bagiju klasē čempions Kaspars Bumbiers saglabā favorīta statusu un, pieņemot, ka visi dalībnieki būs finālā, normālos apstākļos baušķeniekam vajadzētu uzvarēt. Tomēr šajā trasē labu sniegumu allaž demonstrē Valters Zīverts, bet Beate Klipa pērn pārsteidza ar savu pirmo uzvaru. Šķiet, viņu rezultātu mozaīka arī izšķirs uzvaras likteni.

Protams, turpat ir arī Dāvis Aupe, Liene Sproģe, Keivo Koivs un, ja startēs, arī Aigars Liškovskis – prakse rāda, ka noteiktās situācijās viņi var pat uzvarēt.  Tomēr, drīzāk kāds no pirmajiem trim minētajiem.

Beta: Henilāns, bet lietuvieši paliek stiprāki

Beta bagijos galvenais favorīts, šķiet, ir Everts Henilāns. Taču intrigu sarūpēs lietuvieši Kamile Kuraite un Normants Lepšis – kaimiņu juniori acīm redzami kļūst ātrāki.

Daudzsološi sezonas sākumā izskatās Krišs Miķelis Aploks – viņš ir sācis veiksmīgi izmantot tās iespējas, kuras parādās favorīta kļūdu dēļ. Iespējams, sezona būs interesantāka šajā klasē, nekā sākumā likās. Un lielā mērā to parādīs sestdienas posms Vecpilī.