Autokross: Latvijas čempionāta klases gatavas startam!

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
09.05.2022
10:32

Svētdien Valmierā, Brenguļu autotrasē startēs Latvijas autokrosa čempionāts, kuram pieteikšanās termiņš jau noslēdzies: sarakstos 71 dalībnieks!

Kuplākās klases statusu arī pēdējās pieteikumu dienās noturēja 2000 Super kategorija, kurā 16 pieteikumu. Viņu vidū gan pērnā gada līderi (seši no top-7), gan vairāki braucēji, kuriem šī būs debija čempionātā. Debijai gatavojas līdzšinējais Folkreisa un Krosa komisijas kausa braucējs Renārs Apsītis, spēcīgs varētu būt Valērijs Tolopilo, kurš pērn Krosa komisijas kausā bija viens no galvenajiem favorītiem.

Lielisks progress Xtreme bagiju klasē, kurā vēl pirms pāris gadiem bija jācīnās par dalībnieku skaita kvoruma nodrošināšanu – 13 braucēji. Pieredzējušajiem un titulētajiem Mikum Neško, Jānim Geisteram, Montai Beierbahai, Kevo Koivam un citiem pievienojušies klases debitanti Māris Millers, Roberts Rumbenieks, ar salonauto līdz šim braukušais Endijs Cinciuss, ar VAZ Klasika spēkus mēģinājušais Elvijs Zaķītis, Folkreisā pirms daudziem gadiem uzvaras guvušais Artūrs Vecgailis… Pulks daudzsološs!

Arī Junior Xtreme turpina dalībnieku skaita progresu: ja klases debijas sezonā 2020. gadā uz starta stājās divi braucēji, pērn startēja četri, tad šogad pirmajam posmam seši pieteikumi. Markusam Ūtēnam, Raivo Jānim Beierbaham un Jānim Kozlovskim pievienosies Mini bagiju lielmeistars lietuvietis Mats Zavarskis, kā arī pašlaik trasē neredzētie Oskars Zaķītis un Roberts Čākurs.

13 dalībnieki arī Mini bagiju klasē. Kas nozīmē, ka vecumā no pieciem līdz 14 gadiem kopumā 26 pieteikumi, trešā daļa visa čempionāta sastāva. Veidojas laba jaunā braucēju paaudze.

Mini bagiju klasē pamatā zināmi dalībnieki, taču ir arī pāris debitanti – Alvis Pinkulis, Artis Platacis.

Astoņi pieteikumi VAZ Klasika ieskaitē. Klase būs neprognozējama, jo čempionātu šogad nesāks iepriekšējie čempioni Jānis Linde un Kalvis Tēts. Zinot, cik cīņas aiz līderu mugurām allaž bijušas skarbas, solās būt intriģējošs čempionāts.

1600 klasē seši pieteikumi, ar pērno čempionu Dāvi Ūdri ierindā. Arī šeit debitanti: Folkreisā daudz braukušais Andris Krivenkovs, arī Mārtiņš Korņējevs. Uz starta čempionātā pēc vairāku gadu pārtraukuma atgriežas Pēteris Āboliņš, kura pēdējā sezona 2018. gadā noslēdzās ar 2000 Super klases vicečempiona pozīciju. Vēl sarakstos arī Ģirts Kuzmanis un Juris Narubins, kuram priekšā gan smaga cīņa ar tehniku: vai komanda paspēs atjaunot auto, kas sestdien Biķernieku rallijkrosā piedzīvoja pamatīgu kūleņošanu? Nevar teikt, ka komandai nav pieredzes šajā ziņā…

Open 2500 klasē līdzīgi situācija kā VAZ: čempions Armands Plūme atstājis titulu sadalei pārējiem, bet tur netrūkst kārotāju: Ints Jeršovs, Jānis Gustāns, Aigars Bajārs varētu būt galvenie čempiontitula pretendenti. Sarakstos arī Kitija Jeršova, Kristaps Ašmanis un Arvils Bērziņš.

Latvijas kausa B1600 bagiju klasē gan pašlaik nav izdevies veikt izrāvienu dalībnieku skaita ziņā, pašlaik vien trīs pieteikumu. Taču skatāmā klase varpiepulcēt citus braucējus sezonas turpinājumā. Pērnās sezonas otrās vietas ieguvējam Edgaram Zīvertam piepulcēsies divi debitanti Dins Kolosovskis un Modris Lešinskis.

Katrā klasē būs sportiskās intrigas, gaidām startu!

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv