Autokross: Latvijas čempionāta Smiltenes posms sarūpēs čempionus

Viesturs Saukāns  24.08.2012 12:20 16

(LAF ziņojums medijiem) Svētdien, 26.augustā Smiltenē, Tepera trasē pl.11:30 sāksies Latvijas autokrosa čempionāta piektais posms. Visai droši, ka sezonas priekšpēdējā sacīkste vieglajām automašīnām sarūpēs vismaz vienu priekšlaicīgi noskaidrotu čempionu. Savukārt smago auto D12 klasē svētdien pēdējais Latvijas čempionāta posms, kurā tituls izšķirsies trīs braucēju cīņā. Uz starta arī astoņi Baltijas B6000 kausa smagie bagiji!

1600 klasē ļoti tuvu otrajam titulam ir salacgrīvietis Reinis Lilienšteins. Viņam priekšpēdējā sacīkstē pat nav nepieciešami grandiozi sasniegumi, pietiek ar stabili aizvadītu sacīksti un izcīnītiem punktiem. Viņa galvenais sāncensis cīņā par titulu ir vairs tikai Ritvars Zobens (Laubere), un arī viņa izredzes ir teorētiskas. Tas netraucē ne šiem abiem sportistiem, ne pārējiem favorītiem – Andim Kļavam (Lapmežciems), Andim Skolmeistaram (Pope) un citiem – aizvadīt spilgtu cīņu Smiltenes trasē.

2000 Super klasē tuvu čempiontitulam ir Jānis Miščenko (Aizkraukle), kuram izdevies izveidot ievērojamu pārsvaru pār citu sezonas debitantu Juri Spīķi (Rīga). Interesanti, ka jau otro gadu pēc kārtas šajā klasē titulu dala pirmo sezonu aizvadoši sportisti (pērn cīnījās Jura brālis Intars Spīķis un Reinis Nitišs). Sacīkstē favorīti būs Miščenko, Spīķis, Toms Ziedāns (Nereta), iespējams, pārsteigumu gaidāmi no Sanda Žebeka (Piltene), kurš gaida pilnvērtīgu debiju Latvijas čempionātā.

Open klasē viss sagatavots grandiozam šovam: kaujas gatavībā čempionāta līderi Ints Jeršovs (Rīga) un Raimonds Jerāns (Salacgrīva), savukārt neveiksmju sēriju centīsies apturēt Jānis Kozlovskis (Ogre). Visu trīs cīņas ir šā gada īpašā izrāde Latvijas čempionātā, turklāt favorītu cīņām veiksmīgi mēdz pieslēgties arī Roberts Ansons (Rīga) un Eduards Iesalnieks (Valka).

B600 klasē līdz čempiona noskaidrošanai vēl tālu, jo pērnajam uzvarētājam Jānim Baumanim (Mārupe) šogad pakaļ dzenas Kaspars Bumbiers (Bauska) un Valters Zīverts (Priekule). Klase būs atraktīva arī divu dāmu dēļ – uz starta gan krosā pieredzējusī Liene Ozoliņa (Rīga), gan debitante Beate Klipa (Lielvārde).

D12 klasē Smiltenē tiks aizvadīts pēdējais posms. Pirms iepriekšējās sacīkstes Varstu trasē Igaunijā pārliecinošs favorīts šķita igaunis Tāvi Pindiss. Taču savās mājās viņš piedzīvoja tehniskas problēmas un palika bez punktiem, ko izmantoja sāncenši Bruno Leimanis (Cēsis) un Aldis Grantiņš (Grobiņa). Visi trīs ir praktiski vienādās pozīcijās titula sadalē. Taču viņi nebūs vienīgie pēdējā posma uzvaras dalītāji: pie favorītiem jāpieskaita arī Kristaps Eglītis (Smiltene), pērnais čempions Andris Jurciņš (Smiltene) un iepriekšējā posma uzvarētājs igaunis Ots Kevvai. Viņi neaizvadīja pilnu Latvijas čempionāta programmu, taču atsevišķos posmos startējot ir nopietni konkurenti.

VAZ Klasika Latvijas kausā līderis ir Imants Kolomenskis (Ogre). Ja viņš vai tehnika nekļūdās Smiltenē, tad, visticamāk, Imants kļūst neaizsniedzams sekotājiem. Posmā par uzvaru gan noteikti spēkosies Kristaps Maševskis (Rite), Edijs Zimza (Valmiera) un Jānis Rakuzovs (Salacgrīva).

Baltijas bagiju B6000 klasē astoņi dalībnieki, turklāt ar neprognozējamiem spēku samēriem. Sezonas līderi šogad šķiet igaunis Markuss Vainumetss un baušķenieks Andris Ramanis. Tomēr šosezon vēl nav startējis bijušais Baltijas kausa ieguvējs Jānis Kozlovskis. Jānim šī būs sarežģīta sacīkste, jo jāaizvada cīņa gan Open vieglo automašīnu klasē, gan smagajā B6000 kategorijā!

 • lielais

  Viestur,visu cieņu Tev,bet! Ko Tu vari visu laiku celt debesīs to Ziedānu? Nu nav tur nekā. Tas es par braukšanu.Vai kāds var uzrakstit kādu gonku kur viņš ir kārtigi cīnijies un kaut kur aizcīnijies? Piemēram kad Spiķim beidzās motors Bauskā,pa nakti viņi uzbūra jaunu,visi bija parādē un viņi atbrauca,Spiķis no pēdējas rindas aizcīnijās jau tuvu triniekam,nu satrakojās,saķēras ar Liguru,bet gāza,parādija ka var. Nu un kur var pateikt to par Ziedānu? Vecā Nitiša mašina,ja izceļ strartu tad aiziet. Pats esu aiz viņa pabraucis Bauskā,ļoti daudz rupju kļūdu,un vinēja tikai uz motora. Ari A.K.A viņš bija otrais aiz Mišcenko ar daudz stiprāku mašinu

 • Ziedāns šosezon jau ir nobraucis 12 gonkas un brauks vēl 6, bet tev laikam skauž ka tava atvase to tikai māk kā citiem pakaļā skriet. Runājot par Bausku tev pašam ir jāskatās uz savām kļūdām nevis gudri jādir….!

  • nelielais

   kuram tad es esmu ielicis ? kalna pagastā, ka Tomam nolauza pusasi ?

 • Toms

  eu tu lielais jampampiņ, es zinu ka tev viss skauž un labāk aizveries un sāc varbūt pats kaut ko darīt, nevis tikai gudri te internetā dirst, man liekas,ka tev vieta ir tribīnēs. Un Bauskā uzvarēja stiprākais, un tas nebiji TU :D

  • lielais

   par jampampiņu es pieiešu smiltenē paprasisu kāpēc

 • Atvainojos , nevis 12 bet 13, Bausku aizmirsu

  • lielais

   nu un kāda tam nozīme,ja sajauktu 12 vai kausi par uzvaru tad es saprotu,jāzin tiešs skaitlis

 • Toms

  eu tu lielais jampampiņ, es zinu ka tev viss skauž un labāk aizveries,jo tāpat nevienam neinteresē tavi idiotiskie komentāri un sāc varbūt pats kaut ko darīt, nevis tikai gudri te internetā visus nodir…, man liekas,ka tev vieta ir tribīnēs. Un Bauskā uzvarēja stiprākais, un tas nebiji TU :d

 • lielais

  :-)) kādas emocijas! Jā Bauskā es neuzvarēju,pašam bija daudz kļudu un centos braukt korekti. Bet uz jautājumu par kaut vienu gonku vai pat braucienu kurā ziedāns būtu kaut kur aizcinijies tā ari neviens neko neuzrakstija. Par to reizi kad man Toms iebrauca Ziedanam aizmugrē ari atnāca vesela delegācija un bļaustijās,kaut gan reali bija tā ka pa bedrēm ziedāns nolauza pusasi un samazināja atrumu kur tam nevajadzēja but,nu manu prāt mēs jau to izrunājām

  • Fans

   Atkal tās pusaudžu intrigas, jāskrūvē un jābrauc!
   :-D :nerd:

 • pleišners

  Pareizi Lielais runā. :devil:

 • Varu precizēt; Umerģē 3 vieta, Vecpilī 1, Tallinā 1, Poltsamā 1, Bauskā 2, vecpilī 2, Nez Ukmerģē 2, un pagājušo gadu Miša klātienē Tomu tā arī neuzvarēja bet Toms 2 posmus nebrauca

  • Titons

   ar piebildi, ka spīķim mašina lūza, gan RK, gan AK.!

  • vasilijs

   a CIK MAŠINAS TALINĀ FINIŠEJA,DIVAS?

 • skatītājs

  no skatītāja puses vērojot Ziedāns brauc diezgan pašvaki,kas ir tas ir.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Spānija, Barselona, 14.04.2018.

Pasaules rallijkrosa čempionāta 1. posms

Eiropas rallijkrosa čempionāta Supercar 1. posms

Eiropas rallijkrosa čempionāta Super 1600 1. posms

Latvijas sportisti:

 

 

x