Autokross: Latvijas čempionāts publisko plānus, Autocross.lv loma sportā

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
03.12.2020
14:19
Autokross kļūs arvien atpazīstamāks - ar cīņām trasē un iznākšanu sabiedrībā konkrētā veidolā (Foto: Klāvs Benefelds, Autocross.lv)

LAF Krosa komisijas autokrosa virziena veidotājs Arnis Odiņš publiskojis Latvijas autokrosa čempionāta nākotnes plānus, kas sevī ietver arī jauna zīmola AX Latvia ieviešanu, tostarp interneta vidē un sociālajos medijos. Autocross.lv līdz ar šo jau saņēmis jautājumus par savu lomu krosa tipa sporta veidos.

Paziņojumā medijiem tiek vēstīts:

2021.gada sezonā Latvijas Autokrosa čempionāts startēs 28 reizi, tiek plānoti pieci sacensību posmi visā Latvijas teritorijā. Pēc LAF Krosa komisijas jaunā sastāva vēlēšanām, šī gada septembrī, ir veiktas dažādas izmaiņas. Jaunajā sezonā visas krosa disciplīnas strādās pie atpazīstamības celšanas un pietiekamas informācijas plūsmas.

Autokrosa disciplīnu ir iecienījuši daudzi latviešu autosportisti, cīņas gars slēgtā trasē, braucot kopā 12, pēc uzvaras alkstoši, braucēji, ir tas, kas vajadzīgs kārtīgam autokrosa cienītājam. Sportisti rūpējas par spraigām cīņām trasē, bet rīkotāju uzdevums ir nodrošināt sakārtotu digitālo vidi vieglākam reģistrācijas procesam, kā arī ērtākai aktuālās informācijas iegūšanai.

Arnis Odiņš, LAF Krosa komisijas Autokrosa disciplīnas virzītājs: “Mūsu vīzija ir celt čempionāta prestižu un veicināt atpazīstamību. Strādāsim pie mediju attiecībām, lai par sacensību posmiem un sportistu panākumiem zinātu ne tikai autosporta “virtuvē”. Tāpat, kolekcionēsim visus foto un video materiālus vienuviet – jaunajā mājaslapā, kā arī dalīsimies “AXLatvia” sociālajā vidē, lai sportisti varētu viegli atrast vēlamo. Kopā varam panākt daudz vairāk, tāpēc priecāsimies, ja sportisti dalīsies vairāk ar jaunumiem starpsezonā, kā arī sezonas laikā būs aktīvi sociālajos tīklos,” iesāk Arnis.

“Apbalvošanas ceremonija ir posms sacensību ķēdē, pēc kura braucēji tiecas visvairāk. Sasniegt goda pjedestālu un iegūt attiecīgu novērtējumu ir svarīgi, tāpēc sportistu motivācijai tiks piesaistīts papildus balvu fonds jaunajā, 2021. gada sezonā. Galvenais uzdevuma Latvijas autokrosā ir attīstīt un izcelt četras sporta bagiju klases: Mini bagiji, Xtreme kroskarti, kā arī 2020. gada sezonā aizsāktās B1600 un Junior Xtreme klases. Tiks strādāts, lai popularizētu jaunākās klases, piesaistot arvien jaunus braucējus,” ar jaunumiem dalās Arnis.

Reinis Lilienšteins, LAF Krosa komisijas vadītājs: “Mans un LAF Krosa komisijas mērķis 2021. gadā ir veicināt autokrosa atpazīstamību Latvijā, radot skaidru un saprotamu attīstības ceļu, kā jaunie autosporta entuziasti var uzsākt autosporta gaitas vietējā mēroga sacensībās, un nokļūt līdz pat Eiropas čempionātam. Kā komisijas vadītājs pilnībā atbalstu disciplīnas vadītāja priekšlikumu par autokrosa majāslapas izveidi, kurā publicēt aktualitātes par disciplīnas notikumiem, sekojot līdz Latvijas autokrosa braucējiem visā pasaulē. Paldies visiem sacensību organizatoriem un dalībniekiem, kas piedalījās LAF krosa komisijas rīkotajās sapulcēs un ar konstruktīviem priekšlikumiem palīdzēja sagatavot 2021. gada dokumentāciju, kas tuvākajās dienās tiks apstiprināta un publicēta jaunajā majaslapā www.axlatvia.lv un www.laf.lv. Novēlu visiem ziemas pārtraukumā teicami sagatavot tehniku jaunajai sezonai un tiekamies trasē 2021. gadā.”

Čempionāta popularizēšanai izveidoti divi jauni sociālo tīklu konti – Facebook.com lapa “AXLatvia” un Instagram.com profils “axlatvia”. Sekotājiem tiks piedāvāta regulāra informācijas plūsma, kā arī fotogrāfijas no sacensībām un gatavošanās procesiem 2021. gada sezonā un pirms tās.

Visa aktuālā informācija par Latvijas Autokrosa čempionātu pieejama čempionātam izveidotajā mājaslapā www.axlatvia.lv, kā arī Latvijas Automobiļu federācijas oficiālajā mājaslapā www.laf.lv.

Autocross.lv – neatkarīgāks, bet draudzīgs

Kopš 2005. gada, kad tika izveidots portāls Autocross.lv, tas kalpoja kā neformālais Krosa komisijas informācijas avots. Autocross.lv nekad nav pretendējis uz oficiālās komisijas mājas lapas statusu, paturot iespēju paust, cik vien iespējams, neatkarīgāku viedokli, kas dažkārt var būt arī pretējs “oficiālajai varai”. Tomēr lielākoties Autocross.lv ir pratis sadzīvot ar sporta vadību jo, lai kā niansēs klājies, Latvijas krosa sabiedrību vadījuši entuziastiski cilvēki ar vairāk vai mazāk saprotamu un pieņemamu vīziju par to, kādam jābūt mūsu sportam. Attiecīgi, nav bijis daudz iemeslu pielādēt lielgabalus un šaut pa Krosa komisijas vadību.

Līdzīgs stāsts saglabāsies arī turpmāk, Autocross.lv turpinās sekot līdzi notikumiem gan Latvijas autokrosā, gan rallijkrosā, gan Folkreisā, kam Autocross.lv gan ir oficiālais informatīvais medijs. Tajā pašā laikā, kad noņemts arī neformālā komisijas medija zīmogs, Autocross.lv kļūst vēl neatkarīgāks, kas vēl vairāk patur iespēju kādreiz nepiekrist vai domāti citādi. Kas, savukārt, kādu situāciju ļauj labāk saskatīt arī lasītājiem. Taču iebilst un protestēt par katru cenu nav uzdevums. Kopīgi ar Krosa komisijas padomi, axlatvia.lv un rallycross.lv veidosim mūsu sportu par labāko pasaulē.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv