Autokross: Latvijas krosa braucēji dodas uz Baltijas čempionāta posmu Marijampolē

Viesturs Saukāns  09.05.2014 12:46 2

Sestdien Lietuvā, Marijampolē notiks Baltijas autokrosa čempionāta otrais posms. Cīņām pieteikti 17 Latvijas sportisti dažādās klasēs.

1600 klasē uz starta gatavojas stāties Andis Kļava, kurš ir pērnā gada Baltijas uzvarētājs šajā klasē, bet pēc Smiltenes posma arī līderis šā gada čempionātā. Pašlaik, šķiet, viņš būs vienīgais pilnas sezonas cīnītājs Baltijā šajā klasē no mūsējiem.

2000 Super klasē visvairāk Latvijas sportistu. Ierindā Latvijas stiprākie braucēji – Jānis Miščenko, Ritvars Zobens un Juris Spīķis, kā arī pirmās sacīkstes ārpus Latvijas krosa trasēm aizvadīs arī Mārtiņš Starks un Rihards Dainis. Spīķis un Zobens pēc pirmā posma Smiltenē atrodas kopvērtējuma pirmajās divās vietās, Starks – trešais.

Open klasē uz starta plāno iziet Jānis Kozlovskis, kurš šobrīd ir Baltijas čempionāta vicelīderis. Cīņai pieteicies arī Jānis Dreimanis, savukārt pieteikumu bija spiests atsaukt Ints Jeršovs, kad kļuva skaidrs, ka sacīkstes norise sakrīt vienā dienā ar Kalnamuižas rallijsprintu – Jeršovam arī rallijsprinta čempionātā vēl nepabeigti uzdevumi. Sākotnēji Lietuvas posms bija paredzēts svētdienā, taču vēlāk rīkotāji to pārbīdīja uz sestdienu.

Arī VAZ Klasika ieskaitē cienījams Latvijas braucēju sastāvs – gatavojas vieni no spēcīgākajiem braucējiem Edijs Zimza, Arnis Odiņš un Kristaps Maševskis.

Tradicionāls jēkabpiliešu trio Buggy 1600 klasē – kopvērtējuma līderis Māris Līcis, kā arī Smiltenē mazāk veiksmīgas cīņas aizvadījušie Intars Grandāns un Jānis Ščerbickis. Pieteikti arī trīs B600 klases braucēji, taču, tā kā vairāk braucēju diez vai būs, Beate Klipa, Liene Sproģe un Keivo Koivs diez vai dosies tālajā ceļā uz sacīksti bez kopvērtējuma punktiem.

Uz Marijampoli riktējas arī Autocross.lv – paredzams, ka informēsim Online režīmā!

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Autocross.lv radošā pauze uz nenoteiktu laiku ***