Autokross: Jānis Boks Itālijā otrais, sezonā – ceturtais! (papildināts)

Viesturs Saukāns  21.09.2013 09:58 4

  Autokross, Ziņas

Nedēļas nogalē tiek aizvadīts Eiropas autokrosa čempionāta pēdējais posms Itālijā. Uz starta Jānis Boks un Ervins Grencis SuperBuggy klasē, sarakstos arī Juris Kuļikovskis, kurš gan pirms nedēļas Francijā uz starta neizgāja. Buggy 1600 klasē cīņai gatavojas Andris Kuļikovskis.

Pr., 16:10: Beates Klipas ziņojumi par svētdienas notikumiem Madžorā. 2. kvalifikācija: “Kuļikovskis rādīja lielisku sniegumu-pēc starta bija trešais, veica veiksmīgu apdzīšanu un finišēja kā otrais. Boks pirmais 2. kvalifikācijā!!!Pārliecinoši, ar lielu izrāvienu, skaisti. Sāka ar perfektu startu un perfekti finišēja.” 3. kvalifikācija: “Kuļikovskim neveiksmīgs starts, otrajā līkumā sanāca sadursme, pēc kuras viens izstājās, bet Andris varēja veiksmīgi turpināt braucienu. Panāca un apdzina divus priekšā braucošos, bet pēc tam palika krietni lēnāks un finišēja pēdējais (izskatījās pēc tehniskas problēmas). Neskatoties uz visu, viņš ir veiksmīgi kvalificējies B finālam no pirmās starta vietas. Bokam lielisks starts un arī finišs kā pirmajam, viņš ir pa taisno iekļuvis A finālā, pirmajā rindā, un viņam ir trešā vietas izvēle. Perfekti, pirmo reizi šajā sezonā pirmā rinda A finālā!” B fināls: “B fināls Andrim Kuļikovskim – lielisks sākums, bija pirmais. Taču netika līdz finišam dēļ tehniskām problēmām, izskatās, ka kaut kas ar piekari, un Andris no savas pirmās vietas nokritās arvien zemāk. Pārdzīvojam par viņu.” Boka A fināls: “Diena ir galā un Jānis ir otrais!!! Priekā! Mēs dodamies svinēt! Esam lepni par savējiem un laimīgi!”

Paldies Beatei par paveikto, lieliska informācija. Žēl, ka Autocross.lv nevarēja operatīvi izmantot ziņas, plosoties pa pēdējo krosu pašu mājās. Suminām Jāni ar panākumu! 

Sv., 21:10: Jānis Boks Itālijas posmā SuperBuggy klasē guva otro vietu, un, kā rāda provizoriskie aprēķini, Jānis varētu būt rekordaugstajā ceturtajā vietā visā šā gada Eiropas čempionātā! Fantastisks rezultāts lielajā konkurencē! Andris Kuļikovskis izstājās no līderpozīcijas B finālā ar tehniskām problēmām. Beates Klipas vēstis par notikumiem Itālijā apkoposim pirmdien.

22:25: Gan Jānis Boks, gan Andris Kuļikovskis savus braucienus sestdien noslēdz otrajā vietā! Gan Andris, gan Jānis pēc pirmās dienas ir septītais, katrs savā klasē.

17:50: Beate ziņo, Brīvie treniņi: Trase ir ļoti tehniska, stūri šeit ir jāmāk grozīt, bet Jānim gāja ļoti labi. Pēc rezultātiem viņš treniņos bija 11., bet tas tāpēc, ka priekšā bija ungārs Abrahams, kurš brauca nepārliecinoši  un nestabili, tādā veidā traucējot Jānim. Jāņa Boka pārstāvētajā SuperBuggy klasē šodien ir 39 dalībnieki, savukārt Andra Kuļikovska Buggy 1600 klasē ir 43 dalībnieki, tā kā sāncensība ir ļoti liela. Andri sastapu priecīgu, teica, ka trase patīkot, iebraucoties un piešaujoties arvien vairāk, tāpēc viss esot super. Varu arī pieminēt, ka junior buggy klasē ir 11dalībnieki un touring klasē 21 dalībnieks. Lielu manu sajūsmu ir ieguvušas divas meitenes, kuras šeit redzēju startējam, viena, esmu pārliecināta, ka brauc 1600 klasē, man ir no kā iedvesmoties. Vēl uzjautrināt spēj komentētājs, kurš ar tādu aizrautību un skaļiem izsaucieniem visu komentē, ka ik pa laiciņam salecos meklēdama, kur esmu palaidusi garām kādu asu momentu. Bet jau sāku pie šī stila pierast, vien gaidu kādas emocijas viņam būs, ja tiešām trasē notiks kaut kas iespaidīgs. Saulīte mūs lutina ne pa jokam! Laika kontrole: Pēc pirmās laika kontroles sērijas Boks ir 11. un Kuļikovskis 19. Tagad sākās otrā sērija laika kontrolē. Apstākļi trasē būs pilnīgi savādāki. Ja pirmajā braucienā trase bija nolaistīta un slidena, tad tagad trase ir pilnīgi sausa. Kā arī cilvēki ir laimīgāki-saēdušies mūsu pašu taisīto tiramisū! Domāju, ka tas ir uz ātrāku braukšanu. Par otro sēriju laika kontrolē. Super bagiji, pa tikko nolaistītu trasi, rāda šovu, griežas kā tādi vilciņi, pārbauda vaļņu izturību, un līdz ar to mašīnu arī. Skatītājiem interesanti! Kuļikovskis 10. un arī pirmajai kvalifikācijai kvalificējies kā desmitais. Brauca ļoti skaisti, tīri un baudāmi. Boks 6. un kopā pēc laika kontrolēm arī sestais. Viņa sniegums gan būtu labāks, ja pēdējā aplī, priekšā braucošais itālis Gallotta, nesagrieztos. Nedaudz žēl, bet tā, kā vienmēr, var būt arī sliktāk, tad jāpriecājas, ka rezultāts tāpat ir labs. 

11:00: SuperBuggy klasē 44 pieteikumi, Buggy 1600 klasē – 48, skarbs sezonas nobeigums, kā ierasts.

10:55: Pēdējā posmā pietiekami nozīmīgas likmes – Jānis Boks cīnīsies par Latvijas bagiju sportistu augstāko rezultātu – piekto vietu kopvērtējumā. Arī pārējiem latviešiem ir izredzes uzlabot savus personīgos rekordus čempionāta kopvērtējumā. Itālijā kopā ar latviešu komandām, bet Autocross.lv lasītājiem domās arī mūsu bagiju braucēja Beate Klipa, kura ziņos par norisēm no notikum vietas. Piektdienas vakara ieskrējiena ziņojums: “Sūtu pozitīvus un siltus sveicienus no Itālijas, kur visi smaida un bauda dzīvi. Esmu ieradušusies kempingā – tieši blakus trasei. Boka rezidencē, jeb sportiskāk runājot – boksos, viss ir mierīgi, jo ikvienam redzams sagurums sejā- vīri visu dienu čakli strādājuši, lai cik vien iespējams labi sagatavotu bagiju rītdienai, pie kura pēc smagā Francijas posma bija daudz darba. Pozitīvi ir arī tas, ka sola labu laiku nedēļas nogalei. Ziņošu par notikumiem!”

Dalies ar šo ziņu