Autokross: Latvijas krosa dāmu rotācija

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
13.12.2015
18:38

Nākamgad dažas Latvijas krosa sabiedrības dāmas mainīs darbības sfēru: Junioru čempione Monta Beierbaha pārceļas un B600, bet B600 čempione Beate Klipa tēmē rallijkrosa virzienā.

Beate Klipa jau kopš karjeras sākuma ik pa brīdim izteikusi vēlmi startēt rallijkrosā, ko vēl vairāk pastiprina tautiešu Reiņa Nitiša, Jāņa un Arta Baumaņu panākumi šajā disciplīnā. Klipa aizvadījusi treniņus ar Renault Clio automašīnu Uģa Trauberga uzraudzībā, bet šobrīd, kā nojaušams, tiek kalti plāni nākamā gada programmai. Tā varētu iekļaut Igaunijas čempionātu, atsevišķus NEZ un varbūt par Rallycross Challenge posmus, kā arī topošo Latvijas kausu. Paralēli plānots startēt arī autošosejas sacensībās.

Ja Beates centieni rallijkrosa virzienā šķita prognozēti, tad pārsteigumu sarūpēja Monta Beierbahas komanda. Turklāt pārsteigumu viņai pašai: sestdien garāžā uzradies Kaspara Meņģeļa (pirms tam čempionu Kaspara Bumbiera un Ģirta Mūrnieka) B600 bagijs. Monta gan jau guvusi pirmo pieredzi ar B600 bagiju: “Kādā pasākumā Vecpilī izmēģināju Valtera Zīverta bagiju, gribējās zināt, kā tā mazā spindzele iet,” saka Monta. “Diez gan interesanti – viss ir otrādāk nekā ar priekšpiedziņu, katra minimāla kustība ir izjūtama. Sēdi tik pat kā gultā, taču jūtams nežēlīgi liels un ātrs uzrāviens. Tagad priekšā atkal jaunas iemaņas jāapgūst. Protams, jāmeklē ātrumu un precizitāti. Vārdu sakot, liels treniņu seanss priekšā, lai sasniegtu to, ko vēlamies!”

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv