Autokross: Latvijas sportisti aizvadījuši Eiropas autokrosa čempionāta ceturto posmu

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
25.06.2012
09:17

(LAF ziņojums presei) Eiropas autokrosa čempionāta ceturtajā posmā Vācijā, Mačenbergas trasē labākos rezultātus no Latvijas sportistiem sasniedza brāļi Juris un Andris Kuļikovski. Juris SuperBuggy klasē guva 11. vietu, bet Andris Buggy 1600 klasē – 12. pozīciju. Neveiksmīgu sezonas sākumu turpina piedzīvot Māris Līcis un Ervins Grencis, kuri Buggy 1600 klasē šajā posmā tikuši pie, attiecīgi, 17. un 24. vietu.

Sacīksti visveiksmīgāk Buggy 1600 klasē iesāka Māris Līcis, kurš pirmajā kvalifikācijā finišēja trešais savā grupā un bija sestajā vietā kvalifikācijas summā. Arī otrais brauciens bija gandrīz ideāls – līdz pēdējam aplim Māris bija brauciena līderis, taču neliela kļūda atbīdīja Līci uz trešo vietu. Ja brauciens būtu uzvarēts, jēkabpilietis būtu kvalificējies dienas galvenajam braucienam – A finālam. Tomēr starts B finālā, kur priekšējā reduktora lūzuma dēļ sacīksti bija iespējams noslēgt tikai 17. vietā. Tiesa, arī šis uzskatāms par panākumu, jo pēc iepriekšējo posmu neveiksmēm beidzot gūts Eiropas čempionāta kopvērtējuma punkts. Šonedēļ čempionāts turpināsies Čehijā, taču Līča komanda vēl nezina, vai startēs sacīkstē tehnisku problēmu dēļ. Par spīti daudzsološajam sniegumam kvalifikācijas braucienos Māris atzina, ka atkal sevi piesaka motora defekts, kas vajā komandu jau trešo posmu pēc kārtas.

Andris Kuļikovskis pēc pirmās kvalifikācijas bija desmitais, savukārt izstāšanās otrajā braucienā cerības uz A finālu samazināja. Pēc trim kvalifikācijām Andris bija 12. vietā, kas nozīmēja startu B finālā. Šajā braucienā sasniegta ceturtā vieta, kas deva 12. pozīciju arī Vācijas posma noslēgumā. Andris ir šogad augstākos rezultātus sarūpējušais Latvijas sportists – 12. vieta seko pēc 10. pozīcijas Latvijas posmā.

Ervina Grenča cīņa Mačenbergā nebija veiksmīga jau kopš treniņiem, kuros piedzīvots motora defekts. Pēc motora maiņas valmierietis varēja stāties uz starta tikai sākot ar otro kvalifikāciju, bet, turpinoties tehnikas problēmām, Grencis sasniedza tikai 24. vietu un joprojām netiek pie saviem pirmajiem EČ punktiem.

SuperBuggy klasē stabilu sacīksti aizvadīja Juris Kuļikovskis. Juris B finālā sasniedza trešo vietu, paliekot vienu pozīciju no iespējas startēt A finālā. Sacīkstē Kuļikovskis klasificēts 11. vietā, kas ir viņa augstākais rezultāts Eiropas autokrosa čempionāta Super Buggy ieskaitē.

Nākamais posms Čehijā notiks leģendārajā Novapakas trasē, milzīgā konkurencē. Vēl nav precīzi zināms Latvijas komandas sastāvs šajā posmā, jo Vācijā startējušajiem sportistiem jākonstatē tehnikas gatavība.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv