Autokross: Latvijas sportisti Francijā (Sv.,19:05)

Viesturs Saukāns  04.05.2012 19:24 30

Nedēļas nogalē Francijā startē Eiropas autokrosa čempionāts. Senmartēnas trasē spēkosies divi Buggy 1600 klases braucēji Māris Līcis un Ervīns Grencis. Līcim šī būs cīņas turpināšana pēc pērn sasniegtās 12. vietas kopvērtējumā, savukārt Grencim Francijā būs EČ debijas sacīkste un tikai trešā cīņa pie bagija stūres.

Sv., 19:05: Latvijas sportisti paliek bez fināliem, jo, lai arī Ervīns Grencis varēja turpināt cīņu 3. kvalifikācijas braucienā, tehniskas problēmas neļāva sasniegt vērā ņemamu rezultātu.

Sv., 13:05: Māris Līcis izstājies, Ervīna Grenča komanda kaut vēl mēģina glābt, lai sacīksti turpinātu. Līcis ziņo: “Protams, šeit atkal līst. Bet tā būtu mazākā bēda. Otrās kvalifikācijas startā aizbraucu otrais, bet līderis Kušess pagriezienā ar mašīnas purngalu ietriecās apmalē. Jau biju noskatījis vietu, pa kurieni viņu apbraukt un gandrīz biju viņam garām, kad kāds no aizmugures smagi ietriecās manā mašīnā, pamatīgi sasitot gan mana bagija aizmuguri, gan uztriecot virsū Kušesam. Rāmis pārlauzts, sacīkste beigusies. Arī Ervīns savā braucienā izstājās, bet komanda vēl kaut ko skrūvē, viņi varētu dienu vēl turpināt. Mēs braucam mājās.”

Sv., 12:50: Svētdienas pirmais brauciens sācies neveiksmīgi, jo gan Māris Līcis, gan Ervīns Grencis izstājušies jau otrā kvalifikācijas brauciena pirmajā aplī. Šāds iznākums ievērojami apgrūtinās cīņu par čempionāta pirmajiem punktiem. Tikmēr šī raksta komentāru sadaļā kāds anonīmi, tomēr pietiekami izsmeļoši komentējis pirmās dienas notikumus Francijas trasē.

St., 18:00: Noslēgusies pirmā sērija. Māris Līcis savā grupā guvis trešo vietu, pirmo dienu noslēdzot atzīstamā 12. vietā. Ervīns Grencis arī veicis visu braucienu, grupā gūstot septīto vietu. Pirmās dienas finišā viņam 27. vieta no 34 dalībniekiem.

St., 16:20: Līča komanda apstiprina, ka arī kontroles summā latviešiem ir 14. un 26. vieta. Līcim 2. grupa, trešā rindā.

St., 16:15: Pēc otrās sesijas kopvērtējuma vēl nav, taču otrajā sesijā latvieši zaudējuši pozīcijas. Lai gan Līcis un Grencis ir nometuši sekundes desmitdaļas no rezultāta, pozīciju ziņā viņi noslīdējuši un, attiecīgi, 14. un 26. vietu, kas varētu būt aptuvenās pozīcijas arī laika kontroles kopsummā.

St., 13:20: Interesanti, ka pirmajās piecās vietās ir mājinieki francūži, tad Džons Lagodnijs un Līcis. Māris no līdera atpalika par 0,5 sekundēm. Grencis – par 1,1 sekundi.

St., 13:15: Labs sākums mūsējiem laika kontrolē – pirmajā sesijā Māris Līcis uzrādījis septīto rezultātu, bet Ervīns Grencis debijas reizē sasniedzis 14. vietu. Gaidām otrās sesijas rezultātus. Buggy 1600 klasē 34 dalībnieki.

Pk.,20:20: Māris Līcis ziņo par veiksmīgi veiktu tehnisko kontroli. Laika apstākļi pirmajā posmā soloties būt sarežģīti, jo Māris paredz lietainu pirmo sacīksti.

 • Fans

  Tātad Francija!
  :yes:

  Pirmkārt, skaista zeme. Gonka miljons.
  :inlove:

  Par zēniem. Pirmā diena. Laika kontrole – Māris, super, ļoti labs un stabils sniegums. Grencis labs, nelieli eksperimenti trasē, jauns bagijs, normāli. Pirmais priekšbrauciens – Māris un Grencis vienā braucienā. Māris no otrās rindas, brauciens ļoti labs un stabils, trešais. Grencis no trešās rindas, starts normāls, pirmais līkums ideāls, iziet ceturtais (laikam), tad akmens nokrešo brilles, turpinājums ar atklātu seju. Beigās septītais, divu stundu procedūras redzes atgūšanai (ļoti liels paldies vietējam ciema dokam), būs labi.
  :doctor:

  Kopsummā – Mārim acīmredzama pieredze Eiropā, Grencim nedaudz jāpaslīcina pirmie kucēni. Gaidām rītdienas startus un finiša karogu abiem braucējiem! Būs labi!
  :nerd:

 • Kostiks

  :( damn!

 • Fans

  Tātad! Māris off, Grencim baggy gatavs, gaidam trešo zajezdu. Tikko bija parāde, skan LV himna. Tā normāli pilina (lietus), kx aizies uz urrā!
  :nerd:

 • Fans

  Neko. Trešajā zajezdā Grencim tehniskas problēmas, brauciens tiek kaut kā novilkts. Diemžēl Grencis C finālā netiek, jo nav veikti attiecīgi % no zajezda.
  :cry:

  Kopvērtējā Māris 33, Grencis 32, abiem pa 13 punktiem.
  :pirate:

  Uz mājām, uz Bausku!
  :clown:

 • Andis

  13.punkti!!Vareni!

 • Kostiks

  aaa:)dziedaatajs ticis pie3 vietas,kas shiem tur TAXos – streiks vai, ka tik daudzi nestrateja, vai pirmaja finala meginajumaa massu sadursme?

  un parto1600 2rd un 3rd- vainiigs,nepamaniiju ka neparizs brauciena protoklos, piedoshan

 • Kristaps

  Fans, vari pakomentēt, kas par lietu?
  Salonos 2 finišējušie utt..
  Kaut kādi sarkanie karogi SB

  • Fans

   Var, bet tas maksā naudu!
   :-D

   Tagad esmu uz trubas, neko daudz nevaru uzrakstīt. Naktī iečekošos viesnīcā, būšu pie pc, tad.
   :soldier:

   Īsimā, trase, maigi izsakoties, bija diezgan lielā dibenā. No tā arī izrietošie rezultāti. Tik daudz sasisti auto vienā gonkā savā dzīvē nebiju redzējis!
   :eek:

   Viss, velkam mājup, vēl nieka 2500.
   :cowboy:

   • Sametīsimies, galvenais stāsti! :D Ja nopietni – paldies par informāciju, tiem, kam šī štelle interesē, tiešām ir svarīga katra nianse. Btw… who are you? :D

 • Fans

  Nja. Francijā atrast netu tikpat grūti, cik Latvija skaistu meitenei ar labu sirdi!
  :-D

  Par gonku. Otrā diena. Laika apstākļi fantastiski – lietus, stiprs lietus, saule, karsta saule, un šādi visu dienu. Līdz ar to cepure, ziemas jaka, t krekls, kepons, viss aizgāja uz urrā! Īsti Francijas dienvidi.
  :-D

  Trase, kā jau trase. Visiem vienāda. Ko lai saka, te Tev nav Bauska, kur segums tuvu ideālam. Te kalna pakāje, akmeņi, melnzeme, izsistas bedres. Tehnikai ļoti jātur. Ar to arī daļēji izskaidrojami vakardienas finālu rezultāti, kur divīzijā, piemēram, finišēja tikai 2 auto, trešais Salavats ar jau startā izrautu pusasi. Starp citu Salavatam meita tā neko, esot dzīvoklis Las Vegasā un Turcijā, nez jāpadomā.
  :-D

  Atgriežoties pie fināliem, baggy 1600 klasē finiša karoga sasniedza vien viens sakarīgs “baggy”, tas arī uzvarēja. Otrai vietai aizmugurē mīkstais, trešai uzvārīts motors. Pārējiem visiem konkrēti sasistas piekares, lielākā daļa pēc finiša tika aizvilkta ar traktoru.
  :skywalker:

  Par mūsu zēniem. Māris izskatījās ļoti labs, diemžēl nepaveicās. Otrajā zajezdā ļoti labi aizgāja no starta, pirmajā līkumā, kas bija šīs trases lielākā atslēga, atrada vietu, lai aizietu, diemžēl pirms tam viens baggy noēdās tā līkuma valnī, un ar inerci atpakaļ ielidoja Māra baggy aizmugurējā daļā. Mārim gonka off, nevar uz sitienu uzcelt baggy. Savukārt, Grencis otrajā zajezdā aizmirsa par bremžu pedāli ( :-D ), labi paņēma startu, diemžēl neliels kontakts ar priekšējo sāncensi, kā rezultātā bojāta priekšējā piekare. Brauciens malā. Neko, Grenča superpuikas uzcēla baggy trešajam zajezdam. Tur Grencis atcerējās par bremzēm ( :-D ), pirmais aplis ļoti uzmanīgi, labs, diemžēl baggy neiztur trases akmeņus un bedres, atkal bojāta piekare. Grencis, superpuika, novelk braucienu ar purnu zemē, baggy atkal tiek uzcelts, diemžēl gonka beigusies, jo Grencis netiek C finālā.
  :pirate:

  Īsumā viss. Laba pieredze, secinājumi. Skaista Francija, meitenes, valoda!
  :-D

  p.s. kā jau minēju iepriekš, tika daudz nokrešotus auto vienā gonkā nebiju redzējis, ar ko arī izskaidrojami dīvainie rezultāti A finālos, kā arī Māra un Grenča starti.

  Merci!
  :rotfl:

  • Pašam merci! :) Un pačots un uvažuha. Sveiciens Salavata meitai!

   • Kas tur ar to meitu bija? Kaadam vinjas numurs ir? :D

    • Fans

     No 12 cipariem. Viegls, jau no galvas zinu.
     :-D

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Folkreisa Vasaras kausa 1. posms, Krosa komisijas kausa 4. posms

Smiltene, Tepera trase, 28.04.2019.

Dalībnieki FR (32)

Dalībnieki KKK (11+2)

Reģistrācija parkā

***

Pasaules rallijkrosa čempionāta 2. posms

Spānija, Barselona, 27.04.2019.

Latvijas sportisti:

-Jānis Baumanis

-

***

Latvijas rallijkrosa čempionāta 1. posms, NEZ Kroskartu čempionāta 1. posms

Rīga, BKSB, 04.-05.05.2019.

Dalībnieki

***

Latvijas autokrosa čempionāta 1. posms

Valmiera, Brenguļu autotrase, 12.05.2019.

Dalībnieki

***

Pasaules rallijkrosa čempionāta 3. posms

Beļģija, Spā trase, 11.05.2019.

Latvijas sportisti:

-Jānis Baumanis

-

***

AUTOCROSS.LV ATBALSTA