Autokross: Latvijas sportisti Francijā (Sv.,19:05)

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
04.05.2012
19:24

Nedēļas nogalē Francijā startē Eiropas autokrosa čempionāts. Senmartēnas trasē spēkosies divi Buggy 1600 klases braucēji Māris Līcis un Ervīns Grencis. Līcim šī būs cīņas turpināšana pēc pērn sasniegtās 12. vietas kopvērtējumā, savukārt Grencim Francijā būs EČ debijas sacīkste un tikai trešā cīņa pie bagija stūres.

Sv., 19:05: Latvijas sportisti paliek bez fināliem, jo, lai arī Ervīns Grencis varēja turpināt cīņu 3. kvalifikācijas braucienā, tehniskas problēmas neļāva sasniegt vērā ņemamu rezultātu.

Sv., 13:05: Māris Līcis izstājies, Ervīna Grenča komanda kaut vēl mēģina glābt, lai sacīksti turpinātu. Līcis ziņo: “Protams, šeit atkal līst. Bet tā būtu mazākā bēda. Otrās kvalifikācijas startā aizbraucu otrais, bet līderis Kušess pagriezienā ar mašīnas purngalu ietriecās apmalē. Jau biju noskatījis vietu, pa kurieni viņu apbraukt un gandrīz biju viņam garām, kad kāds no aizmugures smagi ietriecās manā mašīnā, pamatīgi sasitot gan mana bagija aizmuguri, gan uztriecot virsū Kušesam. Rāmis pārlauzts, sacīkste beigusies. Arī Ervīns savā braucienā izstājās, bet komanda vēl kaut ko skrūvē, viņi varētu dienu vēl turpināt. Mēs braucam mājās.”

Sv., 12:50: Svētdienas pirmais brauciens sācies neveiksmīgi, jo gan Māris Līcis, gan Ervīns Grencis izstājušies jau otrā kvalifikācijas brauciena pirmajā aplī. Šāds iznākums ievērojami apgrūtinās cīņu par čempionāta pirmajiem punktiem. Tikmēr šī raksta komentāru sadaļā kāds anonīmi, tomēr pietiekami izsmeļoši komentējis pirmās dienas notikumus Francijas trasē.

St., 18:00: Noslēgusies pirmā sērija. Māris Līcis savā grupā guvis trešo vietu, pirmo dienu noslēdzot atzīstamā 12. vietā. Ervīns Grencis arī veicis visu braucienu, grupā gūstot septīto vietu. Pirmās dienas finišā viņam 27. vieta no 34 dalībniekiem.

St., 16:20: Līča komanda apstiprina, ka arī kontroles summā latviešiem ir 14. un 26. vieta. Līcim 2. grupa, trešā rindā.

St., 16:15: Pēc otrās sesijas kopvērtējuma vēl nav, taču otrajā sesijā latvieši zaudējuši pozīcijas. Lai gan Līcis un Grencis ir nometuši sekundes desmitdaļas no rezultāta, pozīciju ziņā viņi noslīdējuši un, attiecīgi, 14. un 26. vietu, kas varētu būt aptuvenās pozīcijas arī laika kontroles kopsummā.

St., 13:20: Interesanti, ka pirmajās piecās vietās ir mājinieki francūži, tad Džons Lagodnijs un Līcis. Māris no līdera atpalika par 0,5 sekundēm. Grencis – par 1,1 sekundi.

St., 13:15: Labs sākums mūsējiem laika kontrolē – pirmajā sesijā Māris Līcis uzrādījis septīto rezultātu, bet Ervīns Grencis debijas reizē sasniedzis 14. vietu. Gaidām otrās sesijas rezultātus. Buggy 1600 klasē 34 dalībnieki.

Pk.,20:20: Māris Līcis ziņo par veiksmīgi veiktu tehnisko kontroli. Laika apstākļi pirmajā posmā soloties būt sarežģīti, jo Māris paredz lietainu pirmo sacīksti.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv