Autokross: Lauris Unāms krosā uz palikšanu

Viesturs Saukāns  18.07.2013 19:39 5

NEZ rallijkrosa posmā Mūsā debiju krosa tipa sacensībās piedzīvoja Lauris Unāms, kura iespējamo labo rezultātu iznīcināja riepas plīsums fināla sākumā. Lauris krosā ir uz palikšanu, un karjeru plāno turpināt Latvijas autokrosa čempionāta Open klasē.

Unāma debija bija sarežģīta, un viņš pats atzina, uzķēries uz pāris niansēm, kuras vienkārši jāapgūst un jāmācās. Taču nedēļas nogales garumā Lauris progresēja, no trakulīgi agresīva braucēja sestdien kļūstot par nopietnu NEZ Supercar klases spēlētāju svētdien.

„Šeit sapratu, ka daudz jāmācās, bet viss ir sasniedzams. Turpināšu Latvijas čempionāta posmā Vecpilī. Kādā brīdī šā brīža jaunās paaudzes Subaru tiks nomainīts uz citu šīs markas auto.”

Tas nozīmē, ka Open klasē būs vēl viena pilnpiedziņas mašīna, kas arvien vairāk saasina tēmu, ko ar šo kategoriju darīt 2014. gadā. Skaidrs, ka aizmugures piedziņas prototipiem īsti nav nākotnes ne šā brīža versijā, kad Ints Jeršovs un Agris Brediks reāli nav apsteidzami, bet diez vai aizmugures piedziņas auto izdzīvos, atkal kļūstot vieni, bez pilnpiedziņas injekcijas. Tikmēr 4WD kross strauji attīstās un nākotnē var izrādīties aizraujošs seriāls. Taču jau atkal diskusija – turbo vai bez turbo, ko darīt jau darbu sākušajiem turbo braucējiem, utt. Ints Jeršovs saka: „Ja nebūtu Agris ar savu tehnisko pārsvaru, es tik strauji tehniski neprogresētu, līdz ar to aizmugures piedziņas braucējiem būtu cerības. Tagad to ir maz. No otras puses, nekas neaizliedz ne Agrim, ne man uzlabot tehniku. Klases iekšienē, šķiet, būs daudz sarunu nākamajā ziemā!”

Foto: Go4speed.lv

 • Kristaps

  Jā domājot par 2014-to būs funkcionāriem par ko palauzīt galvu, bet atlikušie posmi jau rādīs kādas būs tendences, jo patiesībā jau liekas, ka vietu izkārtojums pirmajos divos posmos korelē ar ieguldīto līdzekļu summu, tā ka principā jau viss ir godīgi, bet nu gribētos jau abas klases redzēt autokrosā, jo tās ir šim sporta veidam kā radītas! Patreiz jau arī VAZ klase neizskatās čempionātam atbilstoša – tā ka būs iemesli diskusijām… :)

  • Arnis

   Kas, tavuprāt, Vaz klasei nav atbilstošs??? :-D

  • Kādā sacīkstē nav bijis kvorums? Mašīnas ir pliki standarti, kuri knapi kustas uz priekšu? Trasē nenotiek cīņas? Ir kādas neatbilstības ar nolikumu? Ja saki savas domas, tad pastāsti arī to, kapēc tev tā liekas, lai arī parejiem ir skaidrs :)

 • aicis es

  Kristap, kas tavā sapratnē ir standarts ?vaz klases standarti ir tikai Vaz tusā , kur ir standarta klase.

  • Te bij domāts kā parasts ielas žigulis kurā ieliktas dugas un palaists trasē.
   Bet kā tas vispā
   r attiecas uz manu iepriekšējo ierakstu?

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Valmiera, Brenguļu autotrase, 22.09.2018. ČEMPIONU AUTOKROSS LAF Folkreisa Vasaras kausa 6. posms LAF Krosa komisijas autokrosa kausa 10. posms Nolikums Pieteikums - FR Pieteikums - KKK Dalībnieki FR (38) Dalībnieki KKK (24) ČEMPIONU SKAITĪTĀJS (31) ***