Autokross: Lauris Unāms krosā uz palikšanu

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
18.07.2013
19:39

NEZ rallijkrosa posmā Mūsā debiju krosa tipa sacensībās piedzīvoja Lauris Unāms, kura iespējamo labo rezultātu iznīcināja riepas plīsums fināla sākumā. Lauris krosā ir uz palikšanu, un karjeru plāno turpināt Latvijas autokrosa čempionāta Open klasē.

Unāma debija bija sarežģīta, un viņš pats atzina, uzķēries uz pāris niansēm, kuras vienkārši jāapgūst un jāmācās. Taču nedēļas nogales garumā Lauris progresēja, no trakulīgi agresīva braucēja sestdien kļūstot par nopietnu NEZ Supercar klases spēlētāju svētdien.

„Šeit sapratu, ka daudz jāmācās, bet viss ir sasniedzams. Turpināšu Latvijas čempionāta posmā Vecpilī. Kādā brīdī šā brīža jaunās paaudzes Subaru tiks nomainīts uz citu šīs markas auto.”

Tas nozīmē, ka Open klasē būs vēl viena pilnpiedziņas mašīna, kas arvien vairāk saasina tēmu, ko ar šo kategoriju darīt 2014. gadā. Skaidrs, ka aizmugures piedziņas prototipiem īsti nav nākotnes ne šā brīža versijā, kad Ints Jeršovs un Agris Brediks reāli nav apsteidzami, bet diez vai aizmugures piedziņas auto izdzīvos, atkal kļūstot vieni, bez pilnpiedziņas injekcijas. Tikmēr 4WD kross strauji attīstās un nākotnē var izrādīties aizraujošs seriāls. Taču jau atkal diskusija – turbo vai bez turbo, ko darīt jau darbu sākušajiem turbo braucējiem, utt. Ints Jeršovs saka: „Ja nebūtu Agris ar savu tehnisko pārsvaru, es tik strauji tehniski neprogresētu, līdz ar to aizmugures piedziņas braucējiem būtu cerības. Tagad to ir maz. No otras puses, nekas neaizliedz ne Agrim, ne man uzlabot tehniku. Klases iekšienē, šķiet, būs daudz sarunu nākamajā ziemā!”

Foto: Go4speed.lv

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv