Autokross: Līča atskats uz Čehijas un Ungārijas posmiem (video)

Viesturs Saukāns  15.11.2010 22:28 0

  Autokross, Ziņas

Alko Racing Team publicējusi nelielu atskatu uz aizvadītajiem diviem Eiropas autokrosa čempionāta posmiem Čehijā un Ungārijā. Pržerovā Līcis nekvalificējās B finālam, bet Ungārijā izdevās sasniegt divus kopvērtējuma punktus, par spīti pāris smagām drāmām dienas garumā.
„21. un 22. augustā notika Eiropas čempionāta autokrosā 6. posms Pržerovas trasē Čehijā, kurā D-3A sacensties bija ieradies arī Māris Līcis un Alko Racing Team”, raksta komandas māja lapa. „Sacensības nebija veiksmīgas, jo Mārim neizdevās uzrādīt labus laikus treniņbraucienos, tāpēc 1. kvalifikācijas braucienā bija jāstartē no pēdējās rindas. 1. kvalifikācijas braucienā Māris izvirzījās 5. pozīcijā, ko neizdevās noturēt līdz finišam, jo bagijam nolūza ritenis. Arī pārējie kvalifikācijas braucieni nebija veiksmīgi, līdz ar to zuda iespēja iekļūt B finālā. Pržerovas posma kopvērtējumā Māris ierindojās tikai 27. vietā.”
„Nedēļu vēlāk norisinājās nākamais čempionāta posms Ungārijā, Njiradas trasē. Šīs sacensības sākās pārsteidzoši cerīgi – lai gan pēc laika kontroles braucieniem Mārim bija jāstartē no trešās rindas, viņš lieliski uzsāka braucienu un finišēja ceturtais. Arī nākamajā dienā 2. kvalifikācijas braucienā lielisks starts – 3. pozīcija, kas cīniņā pēdējā līkumā pirms finiša gan tika zaudēta, rezultātā atkal 4. vieta. 3. kvalifikācijas brauciens gan bija neveiksmīgāks – sadursmes trasē, kas izraisīja mašīnas aizmugures daļā nopietnus bojājumus, tad Māris pēdējā aplī pirms finiša iebrauca bedrē, nespēja novaldīt mašīnu un ietriecās trasi norobežojošās riepās, gaisā apgriežoties kā iegriezts vilciņš, tomēr braucienu turpināja un sasniedza 5. vietu. Pēc kvalifikācijas braucieniem iegūti 8 punkti, kas nodrošināja vietu B finālā, startējot no pēdējās rindas. Mārim brauciens ne īpaši veiksmīgs, jo trase stipri nodeldēja riepu protektorus, tāpēc bagijs bieži izslīdēja no vēlamās trajektorijas. Māris finišē septītais, čempionāta kopvērtējumā gūstot 2 punktus. Pēc Eiropas startiem Alko Racing Team boksos daudz darba – steidzami jānovērš ārzemēs gūtie bagija bojājumi, lai sestdien varētu startēt Baltijas čempionāta priekšpēdējā posmā.”
Komanda arī publiskojusi video ar Māra Līča avāriju Ungārijas posma trešajā kvalifikācijā: šeit.