Autokross: Līdz startam 1 diena! 2000 Super. Super.

Viesturs Saukāns  23.04.2016 12:54 0

  Autokross, Ziņas

Pēdējā diena pirms lielā sākuma, daļa braucēju jau ceļā uz Smilteni, Tepera trasi. Autocross.lv vēl jāapskata atlikusī Latvijas čempionāta klase. Sezonas sākuma saldais ēdiens – 2000 Super!

Klases apskata sākums:

2000 Super klase nepakļaujas nekādām prognozēm, jo uzvarēt varošo un gatavo ir par daudz.

Klases apskata beigas.

Ja nopietni, 19 pieteikumu, vairāki uzvaras pretendenti un nenosakāms favorīts cīņā par šā gada čempiontitulu. Pirmais posms noteikti kliedēs sajūtas par dažiem no favorītiem. Redzot pirmos rezultātus, būs skaidrs, ka dažs līdzjutēju prātos novērtēts par augstu, bet dažs nenovērtēts līdz galam. Atcerieties pērnā gada sezonas sākumu, kad favorīti tika minēti visdažādākie, taču visus pārsteidz Ritvars Zobens, uzvarot, un uzvarot ar atrāvienu. Tiesa, tas arī bija pēdējais Ritvara lidojums rezultātu tabulā – nākamais sekoja Vecpilī pret valni un sezona ar to bija izpostīta.

Šogad skaidrs, ka favorītu pulkā ir pērnais čempions Ainārs Kenigsbergs, bronzas medaļnieks Rihards Dainis, arvien niknāks paliek Edijs Ošs, beidzot savu vārdu jāsaka Jurim Spīķim, pēdējā posmā pērn Smiltenē klasei spēku parādīja Rūdolfs Bogens. Taču jārēķinās ar atgriezušos bijušo Latvijas vicečempionu Ediju Varnas, no folkreisa ienākušo Mārtiņu Spīķi (izskan prognozes, ka viņš var izrādīties ciets rieksts arī brālim Jurim), šoziem Krosa komisijas kausā sevi pierādījušo Aivaru Kreijeru… Kā lai no šī saraksta izsecina, kurš ir favorīts? Neiespējami.

Ja būtu jāliek viss Autocross.lv budžets uz vienu braucēju, tad ar trīcošu roku pēdējo piecīti liktu uz Bogenu vai Daini. Uz diviem nevar? Tad uz Bogenu. Taču bažas par pēdējo piecīti ir ļoti, ļoti lielas…

Ja pārējās klases kārtīgu autokrosa līdzjutēju vēl nespēja uzbudināt, tad 2000 Super sastāvs un tā cīņas ir jāredz!