Autokross: Līdz startam 3 dienas! Bagiji – B600 un B1600

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
21.04.2016
15:21

Nākamās Autocross.lv apskatāmās klases pirms sezonas sākuma – bagiji: Latvijas čempionāta B600 un Baltijas čempionāta Buggy 1600. Kā klājas krosa siseņiem un zirnekļiem?

B600: Totāla paaudžu maiņa

Tie, kas krosā ir katru gadu un apmeklē katru sacīksti, pamana, ka klasēs ik pa brīdim kāds jauns braucējs nāk klāt, kāds no ierastajiem dalībniekiem pakāpjas malā. Taču ļaudis, kuri dažādu iemeslu dēļ uz pāris gadiem pazūd no sporta vērošanas, bet tad atkal atgriežas, situāciju redz kontrastaināk. Un spiedums par B600 – divu gadu laikā notikusi totāla paaudžu maiņa!

No 11 braucējiem, kuri atrodas 2014. gada Latvijas čempionāta kopvērtējuma tabulā, šā gada Smiltenes pieteikumu sarakstā ir tikai divi – Kaspars Meņģelis, kurš togad debitēja, kā arī Keivo Koivs. Un tas viss tikai divos gados, pat mazāk!

Ienākušie braucēji ir daudzsološi, no kuriem dažs jau to pērn apliecināja. Jānis Geisters pērn jau tika pie pirmās uzvaras, tāpēc ir pamats domāt, ka viņš šogad varētu uzņemties līdera lomu. Tomēr prognozēt šajā klasē vēl ir par agru – jārēķinās ar Koivu, cītīgāk papētot varētu saskatīt potenciālu no Jāņa Kļavas, Gata Geistera. Pašlaik ļoti interesanti varētu būt debitanti – Jānis Baumanis, Sandis Džeriņš un Monta Beierbaha. Šķiet, ka bail no ātruma nav nevienam no viņiem. Gaidāms ļoti intriģējošs pirmais posms!

Zināms gan, ka cīņu jau pametis Lauris Brikainis – kaut kas noticis pēdējā brīdī ar mašīnu, līdz ar to pērn vienu sacīksti veikušais braucējs Smiltenē uz starta atgriezies nevarēs.

Buggy 1600: turpināsies iesāktais

Baltijas čempionātā Buggy 1600 klasē, šķiet, turpināsies pērnā gada līderu cīņas – Mārim Līcim būs uzdevums tikt galā ar lietuviešiem Tautvidu Urbu un Tomasu Zavarski. Uzdevums nebūs vienkāršs, jo abi ir ātri un, domājams, būs mācījušies no pēdējo gadu incidentiem, kad abi viens otram atņēma punktus avāriju dēļ.

Smiltenes posmā, var gadīties, situāciju sajauks Ervins Grencis, bet vairāk pat gribētos domāt, ka Justs Grencis ar JuniorBuggy pat varētu vēl vairāk ietekmēt līderpozīciju sadali. Tāpat intriģējoša būs Ritvara Zobena debija bagijos – līdz šim viņa pieredze ir B600, kas gan dažādu iemeslu dēļ nebija spoža.

Jāuzmanās būs no igauņa Ivo Sulta, kurš lieliski prot izmantot jebkuru šķietami ātrāko braucēju kļūdas. Katrā gadījumā uz pjedestālu pretendē vairāki sportisti, arī Jānis Ščerbickis un lietuvietis Gintars Morkevičs.

Jāņem vērā, ka Urba nokavēja pieteikšanās termiņu. Tas nozīmē, ka Baltijas čempionam būs jāsāk cīņa no pirmās kvalifikācijas pēdējās rindas. 11 dalībnieku konkurencē tas būs aizraujoši! Varbūt ne viņam pašam, bet skatītājiem noteikti.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv