Autokross: Lietuvas izbrauciens visu padara sarežģītu!

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
24.05.2016
17:08

Latvijas autokrosa čempionāta prognožu un spēku samēru kontekstā Baltijas čempionāta otrais posms Lietuvā ir radījis vairāk jautājumu nekā skaidrības. Ja kādam likās, ka pirmajā Latvijas posmā Smiltenē mēs uzzinājām šā brīža krosa spēku samērus, tad Šakjai pierādīja, ka otrais posms Vecpilī sestdien ir neprognozējams!

Visvairāk jautājumu radies pēc 2000 Super klases fināla Šakjai trasē. Tas, ka Edijs Ošs arī Smiltenē bija viens no diviem uzvaras pretendentiem, bija skaidrs, un varam tikai kolektīvi spļaudīties par Edija neveiksmi Smiltenes fināla pirmajā aplī, kad notrūka pusass. Toreiz ar atrāvienu uzvaru guva Juris Spīķis. Lietuvā viņš piektais no pieciem latviešiem, priekšā palaižot Ošu, Rūdolfu Bogenu (Smiltenē trešais), Rihardu Daini (Smiltenē ceturtais) un Mārtiņu Starku (Smiltenē otrais). Ar šo rezultātu Spīķa favorīta statuss sašķobījies? Vecpils sava seguma un konfigurācijas ziņā ir tuvāka Šakjai nekā Smiltenei, kas varētu likt domāt, ka Šakjai rezultāti vairāk uzrāda situāciju klasē nekā Smiltenes posms.

2000 Super klases rezultāti rada atbalsi arī citās ieskaitēs. Piemēram, Spīķa pozīciju atdošana Lietuvā var apstiprināt prognozi par Open 2500 klasi – krasi mainoties segumam un konfigurācijai tikpat krasi var mainīties arī Laura Unāma spēku samērs pret Smiltenē sakautajiem Intu Jeršovu, Jāni Dreimani, Jāni Kozlovski un pārējiem.

1600 klase Lietuvā nesniedza īpaši vairāk informācijas, jo par maz bija mūsējo. Noteikti augstu vērtējama juniora Krista Valtera gūtā otrā vieta. Aizdomīgi vājus rezultātus līdz finālam demonstrēja Andis Kļava, kurš tā īsti neuzspīdēja arī Smiltenē, lai gan rezultāti finišā nav slikti ne pavasarī, ne Lietuvā, zinot apstākļus. Tas, ko klasē izpilda Arnis Odiņš, gan ir bez saprotama izskaidrojuma. Skaidrs, ka Smiltenes uzvaru daudzi noraksta uz tehnikas pārsvaru. Tāpat viņš pats Šakjai uzvaru ar svešu VW Golf noraksta uz veiksmi, kuru lielā mērā sakārtoja paši lietuvieši ar neveiksmīgu braukšanu. Taču, lai cik cītīgi meklētu “ārējo spēku ietekmes” argumentus pret Odiņa sniegumu priekšpiedziņā, viņš ir vienīgais Latvijas autokrosa braucējs, kurš 2016. gada vasaras sezonā guvis divas uzvaras. Turklāt, lai nu kā, bet Baltijā, nevis vietējos mačos. Vecpilī Arnis būs atpakaļ zaļajā VAZ 2108. Vērosim!

Pat, ja Šakjai rezultātu tulkojums nav pareizs un Smiltene parādīja īstos rezultātus, Vecpils būs vairāk nekā intriģējošs posms. Jā, starp citu, sola arī negaisu dienas gaitā, kas reālo spēku samēru noskaidrošanu var atlikt līdz Brenguļiem.

Foto: Valdas Čičinskas

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv