Autokross: LIVE (19:45): Jānis Boks Francijā ceturtais!

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
14.09.2012
20:46

Nedēļas nogalē Francijā tiks aizvadīts Eiropas autokrosa čempionāta priekšpēdējais – astotais – posms. Cīņā Sentiņī de Vēras trasē Buggy 1600 klasē dodas Andris Kuļikovskis, bet Super Buggy cīņās uz starta stājas Jānis Boks un Juris Kuļikovskis.

19:45: Jānis Boks Super Buggy klases A finālā pēc starta nonāca trešajā vietā, vēlāk gan noslīdot uz ceturto pozīciju. Lielāko daļu brauciena laika presingojis priekšā braucošo Andre Hinenkampu Jānis pozīciju noturēja līdz finišam. Šis ir Boka un Latvijas sportistu augstākais rezultāts Eiropā pēdējo divu gadu laikā – 2010. gada rudenī turpat Francijā Jānis guva otro vietu. Paldies, čaļi, par lielisku nedēļas nogali!

17:35: Tomēr jāprecizē – 4. starta vieta A finālā un starts no otrās rindas ar pirmo vietas izvēli. Juris Kuļikovskis kvalifikāciju noslēdz 29. vietā.

17:10: Boks kvalifikācijā trešais! Starts A finālā no pirmās rindas!

17:00: Jānis Boks uzvar arī trešajā kvalifikācijā! Juris Kuļikovskis, jeb, kā teica franču komentētājs – Žarīss Kalikasī – braucienā sestais. Jāgaida kvalifikācijas kopvērtējums, tomēr Bokam nevajadzētu būt zemāk par ceturto vietu A fināla startā, iespējama pat pirmā rinda.

16:40: Formāli Andris Kuļikovskis kvalifikāciju noslēdz 24. vietā. Trešajā braucienā viņš uz starta tik tiešām vairs neizgāja.

15:15: Francijā sākas trešā kvalifikācijas sērija. Kuļikovsku komanda diemžēl pieļauj, ka Andra bagijs netiks sagatavots šodienas atlikušajiem braucieniem. Priekšējā reduktora defekts parādījies jau vakar, tad tas novērsts, bet šodienas braucienā problēma lika par sevi manīt vēlreiz.

13:35: Jānis Boks uzvar savā braucienā un sērijā gūst trešo vietu! Juris Kuļikovskis braucienā septītais un sērijā 24. vietā.

Sv.,13:25: Otrajā kvalifikācijā Andris Kuļikovskis B1600 klasē no starta pārliecinoši aizbrauca līderpozīcijā un bija gatavs uzvarēt, līdz lūza reduktors. Ilgu laiku viņš turēja aiz sevis sekotājus, tomēr, kad vienam radās izdevība apdzīt, aizspruka garām arī pārējie – formāli septītā vieta un zudusi iespēja uzreiz tikt A finālā. Tomēr Andra kā braucēja sniegums ir pārliecinošs!

19:06: Boks no starta aizbrauca ceturtais, tomēr apdzina itāli Gallotu. Cīņā tika sabojāta priekšējā piekare, tāpēc Jānis nevarēja uzrādīt savu tempu. Itālis aiz muguras juka prātā, cenšoties tikt Bokam garām, tomēr latvietis lieliski nosedza visus uzbrukumus. Bagija aizmugure pamatīgi sadauzīta, izpūtēji pielocīti, tomēr viss ir remontējams. Andris Kuļikovskis aizvadījis lielisku braucienu, savas grupas abus līderus presingojot visa brauciena garumā.

19:05: Boks arī savu braucienu noslēdz trešajā vietā, un arī viņš pēc pirmās sērijas kopumā ir 12. vietā. Juris Kuļikovskis pēdējā brauciena aplī piedzīvoja izstāšanos.

18:55: Laika kontroli Boks noslēdza 5. vietā, J.Kuļikovskis – 25. vietā. A.Kuļikovskis savā klasē lieliskā 16. vietā 40 dalībnieku konkurencē. Pirmo kvalifikācijas braucienu Andris veica trešajā vietā, pēc pirmās sērijas paceļoties uz 12. pozīciju.

15:05: Andis Kivkucāns: “Tas, ka Francijā mājinieki būs spēcīgi, neatstāja nekādas šaubas. Čaļi vienkārši ļoti labi brauc, tehnika līmenī. Prieks par Andra pirmās sesijas rezultātu, tēvs uz karstām pēdām aiznesās iegādāties jaunas riepas, lai uzturētu augsto rezultātu! Kopumā viss mierīgi, ierasti. Cināmies.”

14:55: Rezultāti, kas, šķiet, funkcionē veiksmīgāk: http://www.ffsa.org/res_circuit.php?id=1757

14:15: Pirmajā laika kontroles sesijā B1600 klasē Andris Kuļikovskis uzrādījis 12. rezultātu 40 dalībnieku konkurencē. 39 daībnieku pulkā Super Buggy klasē Jānim Bokam sestais rezultāts, Juris Kuļikovskis – 25. vietā.

11:55: Tiek veikti brīvie treniņi. Live rezultāti šeit: http://www.saintigny-autocross.com/index.php/component/content/article/16-resultats/27-resultats-de-lepreuve

10:30: Pašlaik ir bažas, ka Francijas posma rīkotāji mūs varētu neiepriecināt ar LIVE rezultātiem, tāpēc visas cerības uz abām latviešu komandām!

00:00: Jānis Boks turpina cīņu Eiropā pēc labiem rezultātiem Ungārijā un Čehijā – šajos posmos gūta, attiecīgi, septītā un sestā vieta. Juris Kuļikovskis viennozīmīgi aizvada labāku sezonu nekā gadu iepriekš. Jaunākā brāļa Andra sniegums ir fragmentāri ļoti spēcīgs, tomēr potenciālu neizdodas uzrādīt visos posmos. Pirms došanās uz Franciju Andris sacīja: „Sajūta laba un varu cīnīties. Tomēr iepriekšējie divi posmi nesa vilšanos, jo, šķiet, nokļūdījāmies ar riepu izvēli, nesapratām šīs trases. Domāju, ka pēdējos posmos Francijā un Itālijā rezultātiem atkal vajadzētu uzlaboties.”

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv