Autokross: LIVE (19:40): Itālijā A.Kuļikovskis – septītais, Boks – devītais!

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
22.09.2012
09:21

Nedēļas nogalē Itālijā, Madžoras trasē tiek aizvadīts Eiropas autokrosa čempionāta pēdējais posms. Uz starta SuperBuggy klases braucēji Jānis Boks un Juris Kuļikovskis, kā arī Andris Kuļikovskis Buggy 1600 klasē.

19:40: Andis Kivkucāns: “Lieliska sacīkste Andrim, malacis, tik tiešām skaista cīņa. Viņš pats ir pilnīgā sajūsmā, un saprotams, kāpēc! Kas attiecas uz Jāni, mūsu uzstādījums bija – vai nu kaut kas liels un uzreiz, vai, ja tas neizdodas, vienalga kas, ka tik līdz finišam ar nesalauztu mašīnu. Mums nebija principiāli svarīgi – astotais vai desmitais kopvērtējumā. No starta Jānis aizbrauca ceturtais un jau gatavojās uzbrukumam trešajā vietā braucošajam Hanākam. Taču tajā brīdī aizmugurē nesabremzējās Tureks un uzbrauca virsū uz Jāņa bagija – tā, ka ar savu mašīnu mūsējai nosedza pusi korpusa! Kamēr viņi tika viens no otra vaļā, pagāja daudz laika un sacīkstes liktenis ar to arī bija izšķirts. Taču, kā teicu, mums nebija kāda noteikta mērķa, kuru neizpildot tagad būtu jāsēro. Šī bija lieliska, interesanta sacensība!”

19:15: Jānim šoreiz fināls neizdevās spīdošs, sasniegta devītā vieta. Abi ar Petru Tureku viņi zaudēja daudz laika jau pirmajā aplī, bezcerīgi atpaliekot no pārējiem fināla dalībniekiem. Tomēr – lieliska cīņa un vēl viens lielisks rezultāts! Provizoriski Boks sarūpējis sev un līdzjutējiem desmito vietu Eiropas čempionāta kopvērtējumā.

19:00: Andris Kuļikovskis Itālijā gūst septīto vietu – savu augstāko sasniegumu Eiropas čempionātā! Andris startēja finālā, kurā bija šī sporta veida labākie. Līdz pat finišam latvietis vajāja Lagodniju, bet atstāja aiz sevis titulētos čempionus Nosaleku un Muzilu. Lieliski! Un tas viss 50 dalībnieku konkurencē.

17:35: Juris Kuļikovskis nestartēja SuperBuggy C finālā, sacīkstē gūstot 26. vietu. Pieļaujams, Kuļikovsku komandai ir ar ko nodarboties starp Andra neveiksmīgo trešo kvalifikāciju un gaidāmo A finālu.

16:40: Pēdējo reizi divi Latvijas sportisti A finālos vienā posmā bijuši šogad Mūsā – arī Jānis un Andris. Bokam toreiz piektā vieta, Kuļikovskim – desmitā. Boks jau ceturto posmu pēc kārtas startēs A finālā, kopumā pieci A fināli šogad Jāņa rīcībā, ar piebildi, ka no deviņiem posmiem vismaz divi (jāprecizē) netika aizvadīti.

16:35: Jānis Boks A finālā startēs no piektās vietas! Juris Kuļikovskis Kvalifikāciju noslēdz 26. vietā.

16:30: Boks dramatiskā cīņā trešais. Neizdevies starts Jāni nosvieda līdz pat septītajai vietai. Pēc diviem apļiem viņš bija jau piektais, katrā nākamajā aplī vēl pa pozīcijai uz augšu. Otrā vieta finišā pussekundes attālumā. Drīzumā kvalifikācijas gala rezultāti.

16:20: Juris Kuļikovskis savā trešajā braucienā septītajā vietā. Tūlīt trešais brauciens arī Bokam.

16:10: Andris braucis uz pilnu banku. No starta aizbraucis trešais, piedzīvojis atraktīvi saķeršanos ar otrajā vietā braucošo, kam sekoja betona sienas aizķeršana. Līdz kūleņošanai bijis viens solis un, ja šis solis tiktu sperts, kūleņu būtu daudz un iespaidīgi, jo incidents notika trases ātrākajā taisnē. Mašīna labojama, būs uz starta A finālā.

15:55: Dramatiski blīvos kvalifikācijas rezultātos Andris Kuļikovskis guvis astoto vietu, tātad šī pozīcija A fināla startā. Pagaidām Latvijas komandu pārstāvji neziņo par Andra mašīnas gatavību finālam.

15:45: Cik var noprast, Andris Kuļikovskis trešajā kvalifikācijā aizvadīja atraktīvas cīņas, bet pēdējā aplī izstājies. Uz kvalifikācijas rezultātiem tas atstāj minimālu iespaidu, taču galvenais, lai bagijs nebūtu pārāk cietis.

12:10: Jurim Kuļikovskim otrajā braucienā nākas izstāties. Boks otrajā kvalifikācijā klasificēts ceturtajā vietā.

11:35: Fantastisks rīts! Uzvar arī Jānis Boks!

11:25: Andris Kuļikovskis otrajā sērijā bijis piektais ātrākais braucējs.

11:00: Ideāls labrīts! Andris Kulikovskis uzvarējis savā šodienas pirmajā braucienā – ar vakardienas otro vietu tam vajadzētu nozīmēt kvalificēšanos A finālam! Braucienu pirmajā vietā uzsāka Cīglers, taču pēdējā aplī atkrita uz ceturto vietu.

19:15: Grande! Pēc pirmās dienas Jānis Boks klasē piektais. Juris Kuļikovskis – 20. vietā no 39 SuperBuggy dalībniekiem.

19:10: Pozitīvo sestdienu Jānis Boks noslēdz ar otro vietu savā braucienā, tātad – ne zemāk par astoto vietu pēc pirmās dienas. Lai kā viss turpinātos rīt, ir skaidrs, ka ar tūrismu nodarboties mūsējie uz Itāliju nav devušies.

18:45: Juris Kuļikovskis savā braucienā 5. vietā no desmit dalībniekiem.

18:35: Andris Kuļikovskis pēc pirmās dienas 7. vietā visu grupu rezultātu summā! Lielisks sākums, ņemot vērā 50 dalībnieku pūli šajā klasē.

18:20: Lielisks sākums Andrim Kuļikovskim – otrā vieta pirmajā braucienā, kas ir ne zemāk par 10. vietu pirmās dienas kopsummā (piecas kvalifikācijas grupas). Lielāko brauciena daļu Andris pavadīja trešajā vietā, taču pēdējā aplī izstājās brauciena līderis Lange un latvietim otrā vieta.

17:50: Tuvākajā laikā parādīsies abu lielo bagiju klašu rezultāti. Līdz tam par situāciju kopvērtējumā, ja reiz pēdējais posms. SuperBuggy klasē čempions noskaidrojās pirms nedēļas – Bernds Štūbe. Turekam un Hinenkampam jācīnās par sudrabu, bet teorētiski trijniekā var ielēkt vēl pāris sportistu. Boks – desmitais, J.Kuļikovskis – 24. vietā. Buggy 1600 klasē tuvu titulam ir Lagodnijs, bet viņam var uzbrukt Muzils, Tomass Anakleto un Tafani. A.Kuļikovskis kopvērtējumā 20. vietā. TouringAutocross vadībā Fejfārs un, tā kā viņa sīvākais konkurents Karai tikko jau paspējis saņemt diskvalifikāciju Itālijas pirmajā braucienā, čempiontituls Fejfāram tuvojas visai strauji. Bronza, šķiet, tiks Koršunovam. Junior Buggy Eiropas čempions jau ir Jakubs Kubičeks.

16:55: Otrajā sesijā Boks uzrādīja astoto rezultātu, šo vietu gūstot arī abu sesiju summā. Komanda īpaši atzīmē kopīgu startu ar draiskajiem Albērsu un Hinenkampu, tomēr kopumā noskaņojums optimistisks. Juris Kuļikovskis otrajā sesijā uzrādīja pat cerīgo 21. vietu, taču ironiskā kārtā kopumā noslīdējis uz 33. pozīciju. Latvieši gatavojas pirmajai kvalifikācijai.

16:05: Andris Kuļikovskis atkal līmenī – no 50 klases dalībniekiem abu laika kontroles sesiju summā cienījamā 14. vieta. Pirmajā sesijā uzrādīts 19. rezultāts, bet otrajā pat 11. vieta! Pēc pirmās sesijas SuperBuggy 39 braucēju konkurencē Bokam daudzsološa devītā vieta, Jurim Kuļikovskim – 26. pozīcija. Otrās sesijas rezultāti vēl procesā.

13:50: Brīvo treniņu un, iespējams, laika kontroles rezultātu īpatnības rada laistīšana pirms pirmās sesijas. Jāņa Boka komanda ziņo, ka trases segums ļoti asi reaģē uz laistīšanu, kļūstot ievērojami slidenāks. Savukārt laika kontroles sistēma paredz došanos trasē starta numuru secībā, līdz ar to praktiski visiem līderiem jābrauc pa “lēnu” segumu. Buggy 1600 klasē Andris Kuļikovskis 50 dalībnieku konkurencē 19. vietā.

9:20: Andra Kuļikovska bagijam vakar vēlu vakarā salikts iepriekšējā posmā Francijā izjukušais reduktors. Visi kaujas gatavībā. Dalībnieku saraksts īpaši grandiozs – Buggy 1600 klasē 53 pieteikumi, SuperBuggy – 43. Pat Touring Autocross 27 dalībnieki. Tiesa, reālais skaits pēc reģistrācijas, visticamāk, būs mazāks. Boks, lai cik pats pievērstu uzmanību kopvērtējumam, cīnās par vietu desmitniekā sezonas kopvērtējumā. Pēc lieliskiem iepriekšējo posmu rezultātiem Jānis pietuvojies pat astotajai vietai.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv