Autokross: LIVE: Eiropas autokrosa čempionāts Mūsā! (18:15)

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
24.05.2013
16:50

Nedēļas nogalē sporta kompleksā Mūsa notiek Eiropas autokrosa čempionāta 1. posms. Uz starta 8 Latvijas sportisti, bet kopumā pieteikumos vairāk nekā 90 dalībnieku 5 klasēs.

18:15: Augstāko rezultātu no Latvijas sportistiem FIA Eiropas autokrosa čempionāta pirmajā posmā Mūsas trasē izcīnīja SuperBuggy klases braucējs Jānis Boks, gūstot ceturto vietu. Nākamie augstākie rezultāti –Ervins Grencis SuperBuggy klasē septītais, Andris Kuļikovskis Buggy 1600 klasē devītajā vietā.

SuperBuggy finālā Jānis Boks startēja no piektās starta vietas, arī pēc starta saglabājot šo pozīciju. Jānis iesaistījās sīvā cīņā par nākamajām pozīcijām, līdz izstājās francūzis Olivjē Difūrs. Boks turpināja cīņu ar čehu Petru Tureku par pjedestālu, taču Eiropas vicečempions nosedza visus uzbrukumus un latvietim trešo vietu neatdeva. Finālbraucienā startēja arī Errvins Grencis, sasniedzot septīto vietu. Grencim šī bija pirmā sacīkste SuperBuggy klasē EČ ietvaros.

Buggy 1600 klasē A finālā cīnījās Andris Kuļikovskis. Tiesa, trešajā kvalifikācijā Andris piedzīvoja tehnikas problēmas, kā rezultātā uz finālu Kuļikovskim bija jāizbrauc tikai ar aizmugurējo piedziņu. Tas liedza cīnīties par augstākajām pozīcijām. Andris finišā devītajā vietā.

Buggy 1600 klasē 16. vietu guva Jānis Ščerbickis, 17. pozīciju – Māris Līcis, kuri abi izstājās B finālā, atrodoties vadošajā pieciniekā. Juris Kuļikovskis (SuperBuggy), Agris Brediks (TouringAutocross) un Ronalds Baldiņš (Buggy 1600) tehnisku problēmu dēļ palika bez ieskaites.

Latvijas autokrosa čempionāta B600 klasē uzvaru izcīnīja Kaspars Bumbiers, aiz sevis atstājot Jāni Baumani, kurš guva pozīciju, pēdējā aplī apdzenot Dmitriju Kabanovu.

FIA Eiropas autokrosa čempionāta 1. posms

Latvija, sporta komplekss Mūsa

SuperBuggy

1. Bernds Štūbe (Vācija)

2. Ladislavs Hanāks (Čehija)

3. Petrs Tureks (Čehija)

4. Jānis Boks (Latvija)

…7. Ervins Grencis (Latvija)

nc Juris Kuļikovskis (Latvija)

Buggy 1600

1. Kristians Šžabo (Ungārija)

2. Vits Nosaleks (Čehija)

3. Kevins Peters (Nīderlande)

…9. Andris Kuļikovskis (Latvija)

…16. Jānis Ščerbickis (Latvija)

…17. Māris Līcis (Latvija)

nc Robalds Baldiņš (Latvija)

TouringAutocross

1. Tamašs Karai (Ungārija)

2. Otakars Vibornijs (Čehija)

3. Miroslavs Noimans (Čehija)

Junior Buggy

1. Vāclavs Triška (Čehija)

2. Radeks Francs (Čehija)

3. Jirži Formaneks (Čehija)

B600

1. Kaspars Bumbiers (Latvija)

2. Jānis Baumanis (Latvija)

3. Dmitrijs Kabanovs (Latvija)

15:20: Buggy 1600 klasē Ščerbickis un Līcis sasnieguši B finālu, Andris Kuļikovskis A finālā! SuperBuggy klasē Boks A finālā, Ervins Grencis – B fināla pirmajā starta vietā.

15:15: Noslēgusies trešā sērija – vairs ne tik vienkārši, kā gribētos Latvijas sportistiem. Jānis Boks sasniedza vēl vienu otro vietu savā braucienā. Ervins Grencis piedzīvojis ātrumkārbas defektu, taču komanda kārbu mainīs un Ervins būs uz starta. A.Kuļikovskis Buggy 1600 klasē izstājās, taču varēs sacīksti turpināt – Andris sajutis degošas eļļas smārdu, taču ar motoru viss kārtībā, vainīgs varētu būt pusass gals kārbas pusē. Ščerbickis un Līcis sasniedz finišu savos braucienos un turpina cīņu, šķiet, B finālā. SuperBuggy klasē holandietis van Monfrānds ielidoja apmalē un bija nepieciešama mediķu palīdzība. Aizdomas, ka braucējam palicis slikti vēl pirms avārijas. Bet šobrīd atgūstas un būs viss kārtībā. Informēsim par mūsu sportistu tālākajām darbībām – kurš A finālā, kurš B.

13:05: Noslēdzas otrā kvalifikācijas sērija. Bez lieliem starpgadījumiem, ar cienījamiem Latvijas sportistu rezultātiem. Andrim Kuļikovskim Buggy 1600 klasē nebija veiksmīgs starts un viņš atkrita uz pēdējām vietām, taču brauciena laikā aizcīnījās līdz trešajai pozīcijai. SuperBuggy klasē neveiksmīgs starts sanāca Bokam, taču viņš no ceturtās vietas aizcīnījās līdz otrajai pozīcijai. Grencis pēc starta bija trešais un šo pozīciju saglabāja līdz finišam. SuperBuggy klasē izstājies Juris Kuļikovskis – nepareizas skaņas motorā liek komandai uzmanīties. Buggy 1600 klasē Līcis un Ščerbickis sasniedz finišu un rezultātu tabulās, šķiet, būs pa vidu. Šodien tā arī netiek uz starta Agris Brediks – motora defektu nav izdevies novērst.

11:30: Sacensības atklātas! Uzrunas no IZM ministra Vjačeslava Dombrovska un Ministru prezidenta Valda Dombrovska. Aijas izpildīta Latvijas himna un ķeramies pie cīņām!

10:45: Šogad himnu dziedās smukulīte Aija Andrejeva, bet galvenais viesis, pēc baumām, būšot Latvijas premjers Valdis Dombrovskis.

Sv.,09:15: Labrīt no Mūsas! Pirms stundas beidza līt un visas prognozes ziņo, ka tuvojas saulains laiks – lieliski! No pl.9:00 norisinās Warm-Up treniņš, taču motori pagaidām klusē. Ieradies arī Jānis Baumanis, kurš ir gatavs uzsākt cīņu B600 klasē – vakar viņš nestartēja, jo cīnījās Igaunijas rallijkrosā. TouringAutocross cerība Agris Brediks un viņa Mitsubishi parkā joprojām nav, taču komanda, visticamāk, ieradīsies – iedzīve ir dalībnieku parkā. Sestdienas vakarā burvīgs salūts – bija smuki! Pulcējamies un cīnāmies!

19:25: Sestdien Mūsas trasē aizvadīta FIA Eiropas autokrosa čempionāta pirmā diena, kurā labus rezultātus uzrādījuši Latvijas sportisti. Pirmajā kvalifikācijā savu braucienu Buggy 1600 klasē uzvarēja Andris Kuļikovskis, savukārt SuperBuggy klasē otro un trešo vietu guva, attiecīgi, Jānis Boks un Ervins Grencis. Kuļikovskis pirmās sērijas summā ir trešais, Boks – ceturtais, bet Grencis – astotais.

Buggy 1600 klasē Andris Kuļikovskis savu braucienu uzvarēja sīvā cīņā ar vācieti Tomasu Prokopoviču. Andris uzvarēja gan brauciena pirmajā startā, gan arī atkārtotajā – iebraucienu bija jāatkārto četru bagiju avārijas dēļ.

Šajā klasē 12. vietā pēc pirmās dienas ir Jānis Ščerbickis, Mārim Līcim 16. vieta, bet Ronalds Baldiņš savā Eiropas čempionāta debijas sacīkstē diemžēl izstājās jau laika kontroles braucienā motora defekta dēļ.

SuperBuggy klasē Jānis Boks un Ervins Grencis startēja vienā kvalifikācijas grupā, tomēr abi latvieši izvairījās no savstarpējas cīņas un guva, attiecīgi, otro un trešo vietu, piekāpjoties vienīgi Eiropas čempionam vācietim Berndam Štūbem. Jāpiebilst, ka Grencim šis bija pirmais brauciens Eiropas čempionāta SuperBuggy cīņās. Vēl viens šīs klases dalībnieks Juris Kuļikovskis pēdējā brīdī nevarēja iziet uz starta tehnikas problēmu dēļ.

Pirmā kvalifikācijas brauciena summā Jānis Boks ir ceturtais, Ervins Grencis – astotais.

TouringAutocross klasē motora defektu piedzīvoja vienīgais Latvijas pārstāvis Agris Brediks, taču komanda ir apņēmības pilna automašīnu sagatavot izšķirošās dienas cīņām.

Sacensības turpināsies svētdien, 25. maijā, kad pl.11:00 notiks oficiālā atklāšana, kam sekos divas kvalifikācijas sērijas un finālbraucieni.

Eiropas autokrosa čempionāta 1. posms – Latvija, Bauska, sporta komplekss Mūsa

Rezultāti pēc 1. kvalifikācijas sērijas

TouringAutocross

1. Tamašs Karai (Ungārija)

2. Vāclavs Fejfārs (Čehija)

3. Vladislavs Demkins (Krievija)

… nestartēja Agris Brediks (Latvija)

Buggy 1600 klase

1. Kristians Šžabo (Ungārija)

2. Mihaels Budlmaijers (Vācija)

3. Andris Kuļikovskis (Latvija)

…12. Jānis Ščerbickis (Latvija)

…16. Māris Līcis (Latvija)

…nestartēja Ronalds Baldiņš (Latvija)

SuperBuggy klase

1. Bernds Štūbe (Vācija)

2. Ladislavs Hanāks (Čehija)

3. Petrs Tureks (Čehija)

4. Jānis Boks (Latvija)

…8. Ervins Grencis (Latvija)

…nestartēja Juris Kuļikovskis (Latvija)

Junior Buggy klase

1. Radeks Francs (Čehija)

2. Vaclavs Triška (Čehija)

3. Jirži Formaneks (Čehija)

Nacionālā klase B600

1. Keivo Koivs (Igaunija)

2. Kaspars Bumbiers (Latvija)

3. Beate Klipa (Latvija)

16:50: Laika kontroles abu sesiju kopsavilkumā uzvar Hanāks, seko Štūbe, Albērs (ielidoja pēc finiša betonos, nolaužot diskus – nesabremzējās), Pospišiliks, Boks, Tureks, Difūrs, Grencis. J. Kuļikovskim 18. vieta.

16:45: Brediks došoties mājup gatavot motoru, šodien nestartēs, bet uz rītdienu varot paspēt. Lai veicas!

16:40: Laika kontrolē Buggy 1600 klasē līderu secība: Žabo, Tafani, Prokopovičs, Peters, Muzils, Kuļikovskis. 16. vietā Līcis, 21. vietā Baldiņš, 24. vietā – Ščerbickis.

16:35: Laika kontroles summā TouringAutocross līderi ir Fejfārs, Karai, Vibornijs, Demkins, Pleskovs, Bartošs, Noimans, Jervandjans, Brožeks juniors, Greguška, Pops. Brediks un Brožeks vecākais nestartēja nevienā sesijā. JuniorBuggy summā līderi Francs, Formaneks un Šmids.

16:30: Laika kontroles otrajā sesijā Buggy 1600 klasē A.Kuļikovskis uzrāda sesto rezultātu, kas arī varētu būt abu sesiju kopējais sasniegums. Otrajā sesijā apļu laiki ir labāki nekā pirmajā.

15:15: Bredika mašīnas defekta diagnoze – klaņu šāles. Komanda strādā.

15:05: Pirmajā laika kontroles sesijā SuperBuggy klasē Grencis otrais, Boks – ceturtais! J.Kuļikovskis 17. vietā. Arī Buggy 1600 klasē labs rezultāts – A.Kuļikovskis trešais. Līcis 17. vietā, Baldiņš – 18., Ščerbickis – 25. vietā.

14:25: Mūsā norisinās laika kontroles braucieni. Jau labu laiku līst, trase kļūs smagāka, līdz ar to pirmajai sesijai ir liela nozīme.

13:40: Komanda ziņo – Brediks izlaidīs laika kontroles braucienus, taču viss liecina, ka izdosies turpināt spēkošanos.

13:35: Bredika mašīnai tiek jaukts motors! Sākas… Komanda vēl nekomentē iespējas turpināt cīņu.

13:15: Brīvajos treniņos Boks uzrādījis trešo laiku klasē, Grencis – sesto.

St., 12:55: Brīvie treniņi tuvojas noslēgumam. Pirmie novērojumi – ļoti īpatnējs otrais tramplīns, met pavisam nesaprotami. Latvijas sportisti izskatās cienījami, vienīgi Agra Bredika mašīnai piedzīvots kāds defekts, arī braukšanas stils pagaidām ir ļoti piesardzīgs. Ļoti labi izskatās Boks un Grencis. Dalībnieku skaits klasēs: TouringAutocross – 13, Junior Buggy – 12, B600 – 10, SuperBuggy – 22, Buggy 1600 – 26.

St., 11:35: Labs rīts no Mūsas! Apmācies, bet nelīst, vējains, bet ne pārāk auksts – lieliski laika apstākļi sacīkstei! 11:30 sākušies brīvie treniņi, tātad pirmo reizi šogad trasē dosies Eiropas autokrosa čempionāta dalībnieki.

Pk., 17:50: B600 klases braucējam Jānim Baumanim. Viņš tikko Mūsā piereģistrējās un dodas uz Pērnavu, kur rīt jāaizvada Igaunijas rallijkrosa čempionāta posms. Šķiet, rīt viņam neizdosies aizvadīt pirmo B600 kvalifikāciju un bagiju braukšana sāksies tikai svētdien. Kaujas gatavībā Ervins Grencis ar savu SuperBuggy klases bagiju. Viņu tehniski nedēļas nogalē apkalpos Romana Kalvodas komanda – profesionāls līmenis! Komanda atzīst, ka daudz darba ar mašīnas regulēšanu, sportistam vēl daudz eksperimentu priekšā, lai sasniegtu šīs klases optimālo ātrumu. Ronalds Baldiņš, kurš bāzējas vienā nometnē ar Grenci, baudīs savas – latviešu – komandas aprūpi.

Pk.,17:45: Autocross.lv jau nobāzējies Mūsas trasē! Skaista, sutīga diena, viss sauss, bet katrs mākonis izskatās problēmas vēstošs. Dalībnieku parks jau pilns, sportistu jūra! Bērzu birzī kājas (?) pār pleciem (??) paņēma un aiztinās mazs čūskulēns – skaidrs, ka viņam miera nebūs. Jācer, ka viņš neatgriezīsies ar saviem pieaugušajiem radiem!

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv