Autokross: Mareks Tauriņš gatavs cīņai, kādas izredzes 1600 klasei?

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
02.03.2019
14:49

Pērn enerģiski atgriezies Latvijas autokrosa cīņās pēc vairāku gadu pārtraukuma, baušķenieks Mareks Tauriņš gatavojas šā gada sezonai. Viņš gan ir bažīgs par 1600 klases likteni braucēju sastāva dēļ, taču cer, ka līdz sezonas sākumam sapulcēsies vajadzīgais braucēju skaits.

1600 klase pērn, pēc ilgām mokām faktiski iznīka. Pirmajā posmā Brenguļos tā nesasniedza kvorumu, arī uz nākamo posmu vajadzīgā braucēju daudzuma nebija. Līdz ar to klasē esošie braucēji vai nu nestartēja, vai pārcēlās uz radniecīgo 2000 Super, veidojot, patiesībā, labu lielās klases sastāvu. Tauriņam pašam arī sezona neizdevās tehnikas pārbūves dēļ. Šogad Mareks ir gatavs cīnīties, taču gaida konkurentus.

“Skaidrs, ka gribu braukt, pagājušajā gadā veiktie posmi uzsita asini, jāstartē! Vienīgi nav skaidrs, kas notiek ar 1600 klasi,” bažījas Tauriņš. “It kā ar dažiem runājot jūtu, ka interese ir, braukt varētu. Vai visi būs gatavi izņemt licences un cīnīties – grūti pateikt. Manā gadījumā gan nebūtu lielu problēmu braukt arī 2000 Super, tomēr gribas savu klasi. Šobrīd varu saskaitīt vēl kādus piecus, sešus gribētājus. Novēlu viņiem un tiem, kurus nezinu gatavojamies, izturību un izdošanos, lai 1600 tiek atpakaļ uz svītras!”

1600 un 2000 Super klases dalībnieku krīžu brīžos ir izdevīgā pozīcijā, jo lielā klase faktiski bez tehnikas pārbūvēm var droši uzņemt mazākas kubatūras tehniku, kā tas vēsturē jau dažkārt piedzīvots. Mareks gan atzīmē niansi, kura uzradās pērn: “Ja pirms sezonas mēs zinām, ka klasei pietiek braucēju, tad ar to rēķināmies un gatavojamies. Bet pagājušajā gadā sanāca tā, ka uz pirmo posmu tomēr kvoruma nebija, bet mēs braucām atsevišķi. Vēlāk, pievienojoties 2000 Super, vīri jau bija ar viena posma mīnusu pirmās sacīkstes dēļ. Rezultātā, ja domājam par kopvērtējumu, tad sezona izzūd gan 1600, gan izbojājas viena trūkstošā posma dēļ arī 2000 Super. Līdz ar to dilemma – veicināt 1600 klasi, vai jau uzreiz gatavoties 2000 Super? Skaidrs, ka gribas savu klasi, jo tomēr ar 1600 mašīnu cīnīties pret lielo klasi nav viegli. Daudzi piesauc svara izdevīgumu mazajai kubatūrai, taču līdz šim minimālajam svaram vēl ir jātiek. Manai mašīnai ir vairāki desmiti kilogramu par daudz, taču es uzreiz nepateikšu, kā tos dabūt nost, neietekmējot drošību. No otras puses, ja izveidojas 1600 klase, kura visu gadu balansē uz kvoruma robežas, arī nav tas, ko mēs vēlamies. Saku godīgi – man nesagādās baudu sezona ar sešām mašīnām klasē un, piemēram, medaļa tādā. Man nepatīk šie kausi par piedalīšanos, kā pagājušajā gadā iznāca pirmajā posmā. Es finālā nenobraucu nevienu apli, bet dabūju kausu par trešo vietu. Tas nav tas, uz ko es eju. Daudz pārdomu. Taču es noteikti gribu, lai atsaucas un savā starpā komunicē visi, kuri varētu un varēs startēt 1600 klasē!”

Piekrītot Marekam par klases iekšienē nepieciešamo mobilizāciju, jāatzīmē, ka klase var palikt bez Latvijas čempionāta statusa jau startā, ja līdz noteiktam brīdim netiek izņemtas vismaz astoņu sportistu licences. Ja tā, tad laika ir maz, un spēki jāsakopo visai strauji.

“Zinu pēc sevis – ja mani sakacina, tad es eju uz garāžu un kurinu krāsni, lai varētu kaut ko darīt. Tāpēc šobrīd es gribu sakacināt pārējos 1600 klases braucējus! Nevis “kaut kad pieķeršos un varbūt braukšu”, bet skrūvējam un gatavojamies,” konkurentus un kolēģus provocē Tauriņš.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv