Autokross: Māris Līcis Portugāles posmā 10. vietā (20:05)

Viesturs Saukāns  17.04.2011 18:58 0

Eiropas autokrosa čempionāta Buggy 1600 klasē Māris Līcis guva desmito vietu. Portugāles A fināls nebija veiksmīgs, jo drīz pēc starta, cenšoties apdzīt konkurentus, Māra bagijs sagriezās kārtīgi nolaistītā trasē. Finālā finišēja visi dalībnieki, arī Līcis, taču sagriešanās neļāva cīnīties par augstākām vietām.

„Īpaši noskumis neesmu, jo patiesībā izpildīts sākotnējais uzdevums – iekļūt A finālā,” saka Līcis. „Izslīdēju savas kļūdas rezultātā – priekšā braucošie konkurenti savā starpā saķērās un atstāja brīvu trajektoriju, kuru saskatīju kā apdzīšanas iespēju. Taču arī es, nonākot trases slapjajā daļā, saslīdēju. Paliku pēdējais, finišēju, ar mašīnu viss kārtībā. Lielā mērā prieks par šo posmu, jo sasniegts ne tikai A fināls, bet arī aizvadīti tie treniņi, kuru pietrūka mājās. Tagad zinu daudz vairāk par jaunuzbūvēto mašīnu. Lielos vilcienos viss ir kārtībā, vienīgi motora darbību joprojām vēlos labāku – starpsezonas uzlabojumi ir lieliski un jūtami, taču liekas, ka no motora var izspiest vēl kaut ko. Pēc Francijas posma risināsim šo jautājumu. Viss kārtībā!”

Līcis arī pastāstīja par Jāņa Boga SuperBuggy klases mašīnas defektu: „Cik sapratu, nekas īpaši briesmīgs nav atgadījies – protams, viņiem jājauc ātrumkārba vaļā un zobrati būs jāmaina, taču pirmās prognozes liecina, ka defekts līdz Francijai ir novēršams. Domāju, ka redzēsim Jāni uz starta arī pēc nedēļas Francijā!”

TouringAutocross klasē startēja arī lietuvietis Pauļus Pleskovs, taču viņa cīņa finālā nebija veiksmīga. Skaidro Māris Līcis: „No starta lietuvietis aizbrauca labi, viņš aizvadīja kopumā labu sacīksti. Taču pirmajos līkumos viņam kaut kas notika ar balstiekārtu – viņš palika stāvam trases malā ar šķībiem riteņiem.”

Eiropas autokrosa čempionāta otrais posms notiks pēc nedēļas Francijā, bet trešais – pēc mēneša Latvijā, Mūsas trasē.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Valmiera, Brenguļu autotrase, 09.09.2017. Čempionu autokross LAF Folkreisa Vasaras kausa 6. posms LAF Krosa komisijas autokrosa kausa 12. posms Nolikums Pieteikums - FR Pieteikums - komanda Pieteikums - ČK/KKK Dalībnieki FR (44) Dalībnieki ČK/KKK (29) ČEMPIONU SKAITĪTĀJS! (52)