Autokross: Mini bagiji komandu ieskaitē, bet ar niansi

Viesturs Saukāns  01.04.2019 13:31 0

  Autokross, Ziņas

Jaunākie šīs vasaras sezonas krosa kalendāri rāda, ka Mini bagiju klase aizvada savu čempionātu kopā ar Latvijas autokrosa čempionāta cīņām, taču bērnu seriālam ir arī papildposms Biržos. Līdz ar šo nianse attiecībā uz bērnu rezultātu vērtēšanu komandu ieskaitē.

Savulaik Mini bagiju braucēji netika iekļauti Latvijas autokrosa čempionāta komandu cīņās, pamatā atšķirīgā kalendāra un posmu skaita dēļ. Taču, kad Mini bagiju klase nostabilizējās kā čempionāta neatņemama sastāvdaļa, mazie braucēji varēja kļūt par punktu nesējiem lielā čempionāta vienībās. Šogad kalendārs atkal nedaudz aizpeld no čempionāta, līdz ar Mini klases papildu sacīksti Biržu rallijkrosa versijā.

Lai nepazaudētu nepieciešamo bērnu rezultātu integrāciju čempionāta komandu vērtējumā, Latvijas autokrosa čempionāta nolikums paredz, ka Mini bagiju klases braucēji var būt komandu sastāvos, taču Biržu posma rezultāti netiks vērtēti komandu ieskaitē. Attiecīgi, Mini bagiju braucēji punktus nesīs pārējos piecos posmos, kurus aizvadīs kopā ar pieaugušo autokrosa čempionātu. Biržu posms gan punktus kopvērtējumā sagādās pašiem bērniem individuālajā ieskaitē.

Pagājušā gadā komandu ieskaitē gan startēja tikai viens Mini bagiju klases braucējs – SK Ogre rindās tika iekļauts Jānis Kozlovskis juniors, nesot cienījamu punktu pienesumu vienības ceļā pēc čempionāta bronzas. 2017. gadā komandu sastāvos tika iekļauti trīs braucēji – Jānis, kā arī Baiba Sileniece SK Vecpils rindās un Linards Jasons EVE Autosports komandā.

Bērnu starts komandu ieskaitē ir atzīstama lieta, jo ļauj vēl vairāk jaunajam braucējam un viņa komandai integrēties sportā un veidot piederību “lielo puiku” kolektīvam. Savulaik, piemēram rallija čempionātā junioru vecuma braucēji pat komandai varēja nest lielāku punktu skaitu par tiem pašiem rezultātiem, piemērojot juniora koeficientu. Var gan diskutēt, vai tā nav rezultātu samākslošana, taču skaidrs, ka bērnu un jauniešu iesaiste un piesaiste lielajam sportam ir nepieciešama.